Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Słuchawki Akcesoria słuchawkowe
Sony kończy produkcję odtwarzaczy MiniDisc
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 05 lutego 2013

Restrukturyzacja Sony idzie pełną parą - tym razem ofiarą cięć padł format MiniDisc.

W wiadomości, którą podało Sony właściwie jest tylko jedno zaskoczenie - jakim cudem japoński koncern wciąż produkował urządzenia z tak przestarzałą technologią?

Ogłoszenie publicznie takiej decyzji pokazuje jak źle zarządząną firmą było Sony. Ponadto, samo chwalenie się takim "osiągnięciem" także nie świadczy najlepiej o prowadzeniu PRu przez japońskiego giganta.

Jeśli chodzi o jakość MiniDisc to pomimo 20-letniej historii jest niezła - szczególnie na tle usług streamingowych takich jak WIMP. MiniDisc oferuje jakość dźwięku na poziomie 240kb/s.

 


 
FiiO E6 - uwaga na podróbki!
Aktualność
+ 6
+ 1
środa, 11 lipca 2012

Forum Head Fi opublikowało komplet informacji na temat podrobionych FiiO E6 krążących w obiegu. Jak na razie podrobione egzemplarze wytropiono na Amazonie, w sklepie Sainstore. Jednak nie można wykluczyć, że także inni sprzedawcy oferują podrobiony sprzęt. Sprawy nie ułatwia fakt, że FiiO to chińska firma, stąd zarówno oryginalne produkty jak i podróbki są wysyłane z tego samego kraju produkcji. To ułatwia zakup podróbek przez sklepy odsprzedające produkt dalej. .

Robi się multimedialnie.

 

 


 
Pro-Ject HEAD BOX S - mini wzmacniacz słuchawkowy
Aktualność
+ 5
+ 0
poniedziałek, 02 lipca 2012

Czesko-austriacki producent sprzętu audiofilskiego zaprezentował przenośno-przewoźny mini wzmacniacz słuchawkowy.

Trzeba przyznać, że pomimo niewielkich rozmiarów sprzęt zaskakuje parametrami jakościowymi. Mamy tu stosunek sygnał/szum na poziomie 95dB, zaś THD wynosi poniżej 0,005%. Gorzej wypada moc samego wzmacniacza - 330mW przy 30 ohmach to wartość wystarczająca, aby wysterować prostsze słuchawki. Jednak 60mW przy 300 ohmach to moc zbyt skromna jak na potrzeby co bardziej opornych słuchawek.

Z drugiej strony, właściciele bardziej wymagających słuchawek zaopatrują się we wzmacniacze zupełnie innej klasy.

Cena i specyfikacja Project HEAD BOX S

 


 
NuForce DAC 100 - z 32-bitową regulacją głośnoś...
Aktualność
+ 2
+ 0
czwartek, 31 maja 2012

DAC 100 to hiendowy wzmacniacz słuchawkowy z 24-bitowym DACiem na pokładzie. A-klasowy wzmacniacz pobiera z sieci 12W, które przetwarza na wysokiej klasy 0.5W mocy, co wydaje się nie do końca wystarczającą mocą do napędzenia najmocniejszych na rynku słuchawek. Z pewnością jest to zbyt mało aby poradzić sobie z elektrostatami oraz słuchawkami planarnymi. Ciekawostką jest specjalny 32-bitowy układ, który odpowiada za poziom głośności. Precyzyjne cacko.

Cena i specyfikacja NuForce DAC-100

 


 
HiFiMAN HM-901 - następca HM-801!
Aktualność
+ 3
+ 0
czwartek, 17 maja 2012

Stało się. Po trzech latach wytężonych prac HiFiMAN zaprezentował prototyp nowego hi-endowego odtwarzacza przenośnego, który podobnie jak HM-801 wyznaczy zupełnie nową klasę produktów hi-fi. Aby zrozumieć, czym jest HM-901 najlepiej oddać głos inżynierom HiFiMANa, którzy zapowiedzieli, że już wczesny prototyp jaki wykonali dorównuje jakością dźwięku HM-801, a pracę nad jego udoskonalaniem wciąż trwają. Punktem dźwiękowego odniesienia dla HM-801 był zaawansowany odtwarzacz CD za ok 3000 USD. W przypadku HM-901 jest to gramofon analogowy DP100 Pacific Microsonic za 31 tys dolarów. Zespół HiFiMANa intensywnie pracuje, aby sygnatura dźwiękowa HM-901 była jak najbardziej zbliżona do absolutnego analogowego hi-endu.

 

 


 
Sennheiser HDVD 800 - następca Orfeusza?
Aktualność
+ 2
+ 1
poniedziałek, 07 maja 2012

Sennheiser skutecznie poszerza ofertę swojego hi-endowego sprzętu. Po premierze HD700 niemiecki producent, który legitymuje się rocznymi obrotami na poziomie 0.5mld euro wprowadza cyfrowy wzmacniacz słuchawkowy. HDVD 800 to w pełni symetryczna konstrukcja połączona wyposażona w potencjometry od Alpsa. Z ciekawostek, wzmacniacz przyjmuje sygnał cyfrowy - jest to możliwe dzięki DACowi - Burr-Brown 24bit/192 khZ. Poza złączami XLR producent zdecydował się pozostawić klasyczne niesymetryczne połączenia analogowe. Wzmacniacz jest dedykowany do współpracy z modelami HD600, HD650, HD700 oraz HD800.

 

Cena i specyfikacja Sennheiser HDVD 800

 


 


Strona 3 z 5