Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Słuchawki Akcesoria słuchawkowe
PC Audio i Bitperfect
Artykuł
+ 4
+ 2
poniedziałek, 27 lutego 2012
Terminu PC-Audio używamy wtedy, gdy komputer jest źródłem sygnału dźwięku dla innych komponentów hi-fi. Najprostszy system PC-Audio to laptop i słuchawki hi-fi lub aktywne monitory hi-fi (aktywne, czyli z wbudowanym wzmacniaczem). Bardziej skomplikowane układy to na przykład zewnętrzny wzmacniacz i kolumny podpięte do PC.

 

 

Więcej…

 
HiFiMAN HM-101 - kolejne wyróżnienie
Aktualność
+ 2
+ 0
poniedziałek, 20 lutego 2012

HM-101, przenośna karta dźwiękowa na usb święci kolejne triumfy. Tym razem za jej przetestowanie wziął się serwis HD-Opinie.pl. Po ponad miesięcznych testach wydano werdykt: "Rzecz w tym, że za parę złotych kupujemy coś co radykalnie poprawia dźwięk z komputera, pozwala cieszyć się ze zgromadzonej na dysku kolekcji. Co więcej, okazuje się, że to małe pudełko jest całkiem funkcjonalne, bo nie tylko słuchawki można pod nie podpiąć, ale dodatkowo (przy okazji) zasilić muzyką z pliku domowy zestaw stereo. I to bez żadnego „ale”, po prostu uzyskamy brzmienie, które swobodnie może konkurować z budżetowym odtwarzaczem kompaktowym. Powiem więcej, HM-101 zagra lepiej, bo lepiej zagrają pliki skompresowane bezstratnie od muzyki zapisanej na płycie CDA, odtworzonej przez napęd odtwarzacza."

 

Całą recenzję można przeczytać tutaj


 
Xindak H1 wzmacniacz słuchawkowy
Aktualność
+ 0
+ 1
czwartek, 02 lutego 2012

Chińska manufaktura hi-fi spod znaku Xindaka zapowiedziała nowe produkty. Wśród nich znalazł się nowy wzmacniacz słuchawkowy H1 z przetwornikiem DAC na USB. Jak twierdzi producent wzmacniacz radzi sobie nawet ze słuchawkami o oporności 600 Ohm. Do bardziej mierzalnych zalet należy zaliczyć dwa wyjścia słuchawkowe na dużego jacka. Obiecująco wyglądają także parametry - odstęp sygnału od szumu na poziomie 100 dB oraz THD - 0,015%. Sam przetwornik DAC nie daje raczej powodów do zachwytu - producent nie poinformował o asynchronicznym wejściu USB, co mocno ogranicza jego funkcjonalność w przypadku korzystania z droższych słuchawek.

 

 


 
Test HiFiMAN HE-5LE, HiFiMAN EF-5
Test
+ 2
+ 3
piątek, 20 stycznia 2012

Test HiFiMAN HE-5LE
Test HiFiMAN EF-5

Więcej…

 
HiFiMAN HM-101 - już dostępny!
Aktualność
+ 0
+ 1
poniedziałek, 02 stycznia 2012

HM-101 to najtańszy na polskim rynku przetworników cyfrowo-analogowych USB zbudowany na przetworniku Texas Instruments Burr-Brown PCM2702. Do tego dołożono wzmacniacz słuchawkowy Philips TDA1308 oraz wyjście liniowe mini-jack na głośniki komputerowe oraz wzmacniacze stereo (polecamy kabel mini-jack-2xRCA). Po pierwszych dniach testów stwierdzamy, że wzmacniacz słuchawkowy radzi sobie nawet ze słuchawkami HiFiMAN HE-4! Bez problemu radzi sobie także z HD598 oraz wyższymi modelami Audio-Technica, AKG, Shure czy Beyerdynamic. HM-101 wypada znakomicie na tle standardowych wyjść słuchawkowych w komputerach oraz laptopach. Dźwięk jest dużo lepiej wypełniony i obciążony, nieco ocieplony, ze sporą dawką bardzo dobrze kontrolowanego basu oraz znacznie bardziej przestrzenny.

 


 
HiFiMAN HM-101 - karta dźwiękowa hi-fi.
Aktualność
+ 0
+ 1
poniedziałek, 05 grudnia 2011

HM101 to nowy produkt od świetnego HiFiMANa, który błyskawicznie zadomawia się na polskim rynku. Tym razem HiFiMAN wykonał ukłon w stronę osób, które szukają budżetowych rozwiązań klasy hi-fi i przygotował mikro kartę dźwiękową z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Sprzęt oparto o przetworniki Burr-Brown PCM2702 oraz posiada dwa wyjścia 3,5mm mini-jack - na słuchawki oraz aktywne głośniki komputerowe.

 

 


 


Strona 4 z 5