Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Instalacje Akustyka pomieszczeń
Słuch człowieka
Artykuł
[ zapisane w: Instalacje -> Akustyka ]
+ 5
+ 0
piątek, 03 lutego 2012
Rzadko zastanawiamy się nad niezwykle skomplikowanym urządzeniem jakim jest narząd słuchu. Nasze uszy codziennie i cały czas zapewniają nam nieprzerwaną komunikację z otaczającym nas światem. Odbierają i analizują sygnały dźwiękowe, a po przetworzeniu wysyłają je do mózgu. A wszystko to dzieje się w zamkniętej przestrzeni około 16 centymetrów sześciennych przy wykorzystaniu zasad akustyki, mechaniki, hydrodynamiki, elektroniki i matematyki wyższej.
Więcej…

 
Ustroje akustyczne - panele, walce.
Artykuł
[ zapisane w: Instalacje -> Akustyka ]
+ 4
+ 0
piątek, 03 lutego 2012
Aby uzyskać odpowiednią atmosferę akustyczną pomieszczenia, profesjonaliści budują je zgodnie z zasadami akustyki. Już na etapie projektowania nadaje się mu odpowiedni kształt a następnie stosuje takie materiały i elementy wykończeniowe które pozwalają na uzyskanie założonych efektów.
Więcej…

 
Akustyka pomieszczeń
Artykuł
[ zapisane w: Instalacje -> Akustyka ]
+ 12
+ 0
sobota, 21 stycznia 2012
Aby móc słuchać muzyki z doskonałą jakością, oprócz dobrej jakości sprzętu audio i dobrze nagranej płyty, ważną rolę odgrywa pomieszczenie w którym jej słuchamy. Złe akustycznie pomieszczenie zepsuje najlepiej odtworzony dźwięk, z kolei dobrze wyprofilowany pokój, pozwoli wydobyć wiele niuansów słuchanej muzyki tak, że będziemy usatysfakcjonowani słuchając jej nawet na niezbyt wyrafinowanym sprzęcie.
Więcej…

 
Podstawy akustyki pomieszczeń, ustawienie kolumn cz...
Artykuł
[ zapisane w: Instalacje -> Akustyka ]
+ 4
+ 1
wtorek, 14 grudnia 2010
Większość przyszłych lub obecnych nabywców sprzętu zastanawia się nad kwestią akustyki pomieszczeń, w których ustawiony będzie sprzęt audiowizualny. I takie właśnie pytanie często pada z ust naszych klientów: Czy sprzęt zagra równie dobrze u mnie w domu?
Więcej…

 
Psychoakustyka czyli percepcja dźwięku
Artykuł
[ zapisane w: Instalacje -> Akustyka ]
+ 7
+ 0
wtorek, 14 grudnia 2010
Jednostką która określa poziom głośności, natężenie dźwięku jest decybel (dB).
Więcej…

 
Meridian przedstawia hi-endowe rozwiązania cyfrowe-...
Aktualność
+ 2
+ 0
czwartek, 09 września 2010
Meridian to firma słynąca z hi-endowych rozwiązań multiroom i media server. Jej najnowsze produkty o Media Source 600 - integrator i transport zestawu multiroom Sooloos oraz kontroler multiroomu - Sooloos Control 15. Sooloos Control 15 to kombinacje trzech elementów - odtwarzacza, kontrolera oraz serwera danych o pojemności 500GB. Całość okraszono 17 calowym dotykowym monitorem. Cena Control 15 to 4750 funtów, a Media Source 600 - 1750 funtów.