Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Marantz SR6011

Drukuj PDF
+ 0
+ 0

Sezon ogórkowy znajduje zastosowanie również w branży AV. W letnich miesiącach rzadko ukazują się poważne nowości produktowe. Z nimi producenci przeważnie czekają na jesień, kiedy klient – wypoczęty i zrelaksowany – jest już w stanie skupić się na czym innym, niż planowanie i spędzanie urlopu. Zaskoczeniem jest w tej sytuacji posunięcie firmy Marantz, która właśnie teraz zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży nowy amplituner kina domowego, model SR6011.

Marantz SR6011

Nowy SR6011 jest trzecim amplitunerem AV zaprezentowanym przez Marantza w 2016 roku. Jego poprzednikami byli NR1607 umieszczony w bardzo cienkiej obudowie oraz pełnowymiarowy SR5011. Najnowszy model jest najbardziej zaawansowaną spośród nich konstrukcją. Choć na pierwszy rzut oka niewiele się różni od swojego poprzednika.

Wzornictwo Marantza od przynajmniej kilku serii nie zaskakuje. Firma wypracowała rozpoznawalny, cieszący oko projekt, który konsekwentnie realizuje. Głównymi elementami, wokół których koncentruje się uwaga, są w SR6011 – podobnie, jak w jego wielu poprzednikach – są trzy koła. Mowa oczywiście o wyświetlaczu oraz potencjometrach: wyboru źródeł i głośności.

Marantz SR6011

Przełączniki i gniazda umieszczone w SR5011 na głównym panelu, w młodszym, większym bracie znajdują się pod klapką. Jest tam jedno tylko wyjście słuchawkowe (standard jack 6.3mm) oraz komplet przydatnych, podręcznych wejść: dla mikrofonu kalibracyjnego, USB, HDMI, kompozytowe oraz 2xRCA. Oprócz tego znajdziemy tam komplet przycisków do obsługi urządzenia, jak zmiana stacji radiowej, poziom podświetlenia wyświetlacza czy wybór działania w trybie strefowym.

Górna płyta pokryta jest gęstą siatką otworów wentylacyjnych, umożliwiającą właściwe chłodzenie elektroniki umieszczonej pod dostępną w dwóch kolorach obudową.

Marantz SR6011

Na pokładzie nowego Marantza znajduje się 9 końcówek mocy, pozwalających na pracę z mocą wyjściową 110W przy 8-omowym obciążeniu oraz dwóch wysterowanych kanałach. Producent w materiałach marketingowych oczywiście podaje moc 185W, jednak jest to mało użyteczna informacja. Mówi nam jedynie, ile mocy SR6011 jest w stanie podać przy 6-omowym obciążeniu, stałym sygnale 1kHz, jednym wysterowanym kanale oraz dużych zniekształceniach, na poziomie 1%. W domowych warunkach nikt w ten sposób amplitunera nie używa.
Amplituner jest w stanie przetwarzać sygnał Atmos. Końcówki mocy pozwalają na konfigurację 7.1.2, po zastosowaniu zewnętrznego wzmacniacza możemy ją rozszerzyć do 7.1.4. Fabrycznie „na pokładzie” SR6011 znajduje się już kodek Dolby Atmos, w przypadku DTS:X – jak zwykle, chciałoby się powiedzieć – należy poczekać na darmową aktualizację oprogramowania.

Marantz SR6011

Warto zaznaczyć, że na wszystkich ośmiu wejściach SR6011 korzysta ze standardu HDMI 2.0, obsługujących HDCP 2.2. Każde złącze obsłuży nowoczesny sygnał wysyłany np. przez nową generację odtwarzaczy Blu-ray (których w tej chwili jest jak na lekarstwo…). Oznacza to obsługę wszystkich wodotrysków technologicznych, a więc: rozdzielczości 4K przy 60Hz, HDR, 4:4:4 Pure Color oraz specyfikacji BT.2020, określającej cechy standardu Ultra HD TV.

Oprogramowanie jest w stanie zdekodować pliki Hi-Res Audio, takie jak AIFF, FLAC czy WAV o parametrach 24-bit/192kHz. Nie będą zawiedzeni również zwolennicy formatu DSD, obsługiwanego w standardzie 2.8MHz oraz 5.6MHz. Można je przesyłać zarówno przez port USB, jak i RJ-45.


Marantz SR6011

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Denon i Marantz zaoferują update do HDMI 2.1 z Dolby Vision i HDR

Wybrane amplitunery kina domowego obu marek z japońskim rodowodem zyskają update do standardu HDMI 2.1!

» Marantz SA-10 i PM-10

Marantz przedstawia nową linię referencyjnych produktów premium. Przybliżamy dwa elementy tego zaawansowanego zestawu Hi-Fi: odtwarzacz CD SA-10 oraz wzmacniacz...

» Marantz SA-14S1 Special Edition

Marantz wprowadza do oferty odtwarzacz CD SA-14S1 Special Edition, będący odświeżoną wersją SA-14S1. Jego powstanie przypada na 30. rocznicę wprowadzenia do sprzedaży...

» EISA 2016/2017 rozdane!

Jak co roku, Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (European Imaging and Sound Association, w skrócie EISA) przyznało swoje odznaczenia kilkudziesięciu produktom. W...

» Marantz PM6006 i CD6006

W ofercie Marantza pojawiły się dwa nowe produkty, będące następcami urządzeń dobrze znanych na rynku, nagradzanych przez media branżowe. Wzmacniacz zintegrowany PM6006...

» Marantz SR6010

W ofercie Marantza, jednego z najbardziej doświadczonych amerykańskich producentów elektroniki audio-video, pojawiły się 2 nowe amplitunery kina domowego: SR6010...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież