Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Onkyo TX-RZ710 / TX-RZ810

Drukuj PDF
+ 2
+ 0

Onkyo zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży nowych produktów z audiofilskiej serii RZ. Na początek upubliczniono szczegółową specyfikację modeli TX-RZ710 oraz TX-RZ810. Wynika z niej, że Onkyo nie próżnowało i zaoferuje bardzo ciekawe amplitunery dla wymagających klientów.

 
Niewątpliwie Onkyo próbuje celować ze swoimi produktami w stronę serii Aventage od Yamahy, a przy okazji skutecznie wypełnia lukę między trzy i czterocyfrową serią TX-NR. RZ to produkty bardzo obiecujące nie tylko ze względu na bogatą funkcjonalność, ale przede wszystkim ze względu na komponenty określane mianem audiofilskim. A to obiecuje dużo lepszą jakość dźwięku niż w tańszych produktach o podobnej funkcjonalności (to na wypadek, jakby ktoś pytał skąd te ceny).
Omówienie jakości dźwięku zaczynamy od sekcji cyfrowej, a tam Onkyo postawiło na znakomity 8 kanałowy przetwornik DAC AK4458, który potrafi upscalować sygnał do 32 bitów i 384KHz. Ciekawostką jest oddzielny DAC dla kolejnych stref.
Każdy kto zechce skorzystać z klasycznego kina domowego doceni nowinki w postaci certyfikacji THX Select2 Cinema, pełną obsługę nowych kodeków przestrzennych DTS:X oraz Dolby Atmos, a także usprawnioną kalibrację AccuEQ z dodatkiem AccuReflex, który koryguje pracę amplitunera o dodatkowe odbicia w pomieszczeniu.
Gdy sygnał przebiegnie już sekcję cyfrową trafi na zupełnie nową sekcję analogową, która została wyposażona w audiofilskiej jakości komponenty takie jak trafo oraz kondensatory (wykonane na specjalne zamówienie Onkyo). Nową sekcję analogową Onkyo ochrzciło w swoim stylu, czyli kwiecistym językiem: Dynamic Audio Amplification.
Wśród multimedialnych nowinek warto wymienić: Google Cast, czyli bezprzewodowy transfer sygnału audio z urządzeń z systemem Android. Onkyo zapowiada także oficjalną obsługę TIDALa, co przy znakomicie grającej sekcji analogowej nabiera jeszcze większego sensu.
Różnice między TX-RZ710 a TX-RZ810 na korzyść tego ostatniego:
  • więcej końcówek mocy - oddzielne do front high dla Dolby Atmos
  • pre-out 7.2
  • wyjście liniowe / pre-out na 3 strefę audio
  • większy zasilacz
  • pojemność kondensatorów powiększona do 15.000 pF
  • wszystko to skutkuje wagą większą o blisko 4 kilogramy
Podejrzewamy także różnice w funkcjonowaniu drugiej i trzeciej strefy, które pokaże w najbliższych miesiącach praktyka działu instalacyjnego sklep.rms.pl.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» MEE Audio M9 Classic i M9B - tanie, dobrze grające słuchawki z odporną metalową obudową

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel MEE Audio w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży dwóch modelów słuchawek z serii M9

» Arcam rPhono

rPhono to kolejne po rPlay urządzenie rozszerzające serię rSeries Arcama. Przedwzmacniacz ten został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu wbudowanego...

» Arcam rPlay

Do linii produktów rSeries Arcama dołącza odtwarzacz strumieniowy rPlay, który mimo niewielkich rozmiarów może wprowadzić spore zamieszanie.

» JBL Inspire 500

JBL zna noworoczne postanowienia użytkowników i wraz ze styczniem wprowadza do swojej oferty kolejne słuchawki sportowe – tym razem bezprzewodowe, dokanałowe...

» Sony UBP-X800

Sony zapowiada premierę swojego pierwszego odtwarzacza Blu-ray z obsługą rozdzielczości do 4K z HDR, Dolby Atmos i DTS:X.

» Marantz SA-10 i PM-10

Marantz przedstawia nową linię referencyjnych produktów premium. Przybliżamy dwa elementy tego zaawansowanego zestawu Hi-Fi: odtwarzacz CD SA-10 oraz wzmacniacz...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież