Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Yamaha RX-AS710D

Drukuj PDF
+ 2
+ 0

W ofercie Yamahy pojawiła się nowa seria amplitunerów, Slim. Jak łatwo się domyślić, urządzenia charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. We współczesnych systemach kina domowego i stereo rozmiar ma coraz większe znaczenie - z tym, że teraz często im mniejsze urządzenia, tym lepiej. Najwyższy amplituner z serii Slim, RX-AS710D mierzy jedynie 11.1cm wysokości.


Yamaha RX-AS710D

Nowe wzornictwo wpisuje się w warunki dyktowane obecnością coraz większych telewizorów. "Standardowa" przestrzeń amplitunerów i odtwarzaczy Blu-ray, zarezerwowana właśnie pod TV, wciąż się kurczy. Nowy amplituner jest o ponad 1/3 niższy, niż poprzednia seria amplitunerów Yamahy - to naprawdę niemało.

To rozwiązanie przekonuje tym bardziej, że funkcjonalnością RX-AS710D dorównuje swoim pełnowymiarowym konkurentom. Urządzenie należy do systemu MusicCast - nowego pomysłu Yamahy na multiroom. To zestaw niespełna 30 produktów, które przy pomocy aplikacji smartfonowej mają ze sobą współpracować, tworząc bezprzewodowy system strefowy. Na papierze plan Yamahy wygląda znakomicie. Moment wejścia na rynek będzie kluczowy. Doświadczenia np. Sonosa pokazują, że stworzenie dobrze działającego bezprzewodowego systemu multiroom jest nie lada wyzwaniem.

Yamaha RX-AS710D

Wróćmy jednak do RX-AS710D. Amplituner należy do ekskluzywnej serii Aventage. W jego konstrukcji skorzystano z wzmacniacza analogowego w technice dyskretnej, z niezależnym zasilaniem. Wyposażono go w dodatkową, centralnie położoną nóżkę z technologią antyrezonansową A.R.T. (Anti-Resonance Technology). Za konwersję sygnału odpowiada dobrze znany z poprzednich amplitunerów Yamahy Burr-Brown 24-bit/192kHz. Technologią, z którą spotykaliśmy się również wcześniej jest Pure Direct, skracająca tor sygnałowy do minimum. Po zdjęciu obudowy uwagę zwraca dużych rozmiarów radiator. Odpowiednia gospodarka cieplna w tak niewielkim urządzeniu jest kluczowa.

Yamaha RX-AS710D

Połowa z 6-ciu wejść i 1 wyjście HDMI obsługuje kodowanie HDCP 2.2. Wszystkie wyposażone są w obsługę 3D i kanał zwrotny audio (ARC). Oczywiście, amplituner przyjmuje równiez sygnał bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth i Airplay. Na froncie urządzenia umieszczono port USB kompatybilny z urządzeniami Apple. Na pokładzie znajduje się ponadto 7 końcówek mocy. Jedna para wyjść głośnikowych odpowiada za obsługę drugiej strefy. Umożliwia też połączenie bi-amp.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Yamaha RX-V81 - nowa seria amplitunerów Yamahy

Yamaha przedstawiła tegoroczną linię amplitunerów do kina domowego, rozbudowujących popularną serię RX-V, uznaną zarówno przez konsumentów, jak i branżę –...

» Yamaha RX-V479

RX-V479 to kolejny z budżetowej serii amplitunerów Yamahy. Niedrogi, oferuje stosunkowo szeroką funkcjonalność. Akcent w tym modelu położono przede...

» Yamaha RX-A1040 - test, recenzja, opinie

Na portalu What Hi-Fi? pojawiła się recenzja amplitunera Yamahy z topowej serii Aventage. Model RX-A1040 otrzymał wiele pochwał. Już na wstępie czytamy...

» Yamaha CD-N301

W ofercie Yamahy pojawił się CD-N301. Urządzenie łączy w sobie funkcjonalności odtwarzacza CD oraz odtwarzacza strumieniowego. 

» Yamaha A-S301, A-S501, A-S701

Yamaha planuje wypuścić na rynek nową serię wzmacniaczy zintegrowanych, A-S. W jej skład będą wchodzić 3 modele: A-S301, A-S502, A-S702. 

» Yamaha RX-A2040

Yamaha RX-A2040 jest kolejnym amplitunerem z serii Aventage. Wyższym od wczoraj opisywanego RX-A1040, a co za tym idzie, jeszcze bardziej bogatym w funkcje i...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież