Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl

Drukuj PDF
+ 6
+ 0

Trzecia odsłona słuchawkowego rankingu, przygotowanego wespół z Ceneo.pl może najbardziej zainteresować wszystkich miłośników słuchawek, którzy szukają w ich brzmieniu czegoś więcej, niż tylko poprawnego odtwarzania muzyki w tle podczas pracy. Bohaterowie dzisiejszego tekstu to pretendenci do audiofilskiej, całkowicie hi-endowej półki, gdzie każdy element jest drobiazgowo przemyślany, nieprzypadkowy i – w efekcie – cieszy swoją obecnością.

Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.plNajpopularniejsze słuchawki nauszne powyżej 500zł według zespołu RMS.pl:

1. JBL S400Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
S400BT to najwyższy spośród trzech bezprzewodowych modeli w popularnej serii Synchros JBL-a. Imponują świetnym wykonaniem. Duże muszle okalające uszy są wyłożone prawdziwą skórą, zaś poszczególne elementy słuchawek wyglądają po prostu dobrze, zachęcająco. Prawa obudowa spełnia dodatkowo funkcję czujnika NFC. Zgodnie ze zwyczajem JBL-a, zarówno na pałąku, jak i obu nausznicach znajdziemy duże logo producenta. Mimo sporych rozmiarów, dzięki możliwości słuchania, słuchawki łatwo można przenosić ze sobą. Ciekawie rozwiązano kwestie rozwiązania. „Prawdziwe” przyciski są tylko dwa: do uruchomienia słuchawek i parowania Bluetooth. Pozostałe funkcje – odbieranie telefonów (słuchawki oczywiście mają wbudowany mikrofon), przewijanie utworów, regulacja głośności itd. - są rozwiązywane dotykowo, jak w smartfonach. Wbudowana litowo-jonowa bateria pozwala na 15 godzin nieprzerwanego odsłuchu. Brzmieniowo można odczuć, że nieco faworyzują bardziej nowoczesne, imprezowe gatunki (przez szczególnie wysoką wydajność w zakresie basu i niższych średnich tonów). Nie można jednak im zarzucić, że wobec np. klasyki grają nie fair.

2. Sennheiser RS165Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Klasyczne bezprzewodowe słuchawki, sprzedawane w zestawie ze stacją nadawczą przekazującą sygnał radiowy. Z tego względu są, w opozycji do Synchros, zestawem domowym, stawiającym na wygodę i mobilność podczas odsłuchu nie tylko muzyki, ale również filmów czy nadawanych późną porą programów telewizyjnych. Zasilane akumulatorami 3xAAA (ładowarka znajduje się w stacji nadawczej), RS165 należą do nowej linii Sennheisera. Bardzo elegancko wykonane, będą ozdobą każdego pokoju. Wygodne, miękkie poduszki znajdują się również na pałąku, pozwalając na spędzenie w słuchawkach na uszach dobrych kilka godzin. Zasięg bezprzewodowej pracy sięga do 30m, a więc odległości, której Bluetooth z pewnością nie jest w stanie nam zapewnić.


3. AKG Y45 BTSłuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
W żadnej części rankingu AKG nie mogło zabraknąć. Mocna pozycja austriackiej firmy z oddziałem produkcyjnym w chińskim Shenzhen na rynku słuchawek jest niekwestionowana. Skromne, minimalistyczne wzornictwo przykuwa uwagę właśnie swoją prostotą. Wąski pałąk (podobnie jak nausznice, na całej długości wyłożony miękką pianką), obrotowe niezbyt duże muszle, drobne, niezwracające na siebie uwagi przyciski. Komfort użytkowania i elegancja w dobrym stylu. W zestawie dostajemy okrągły pokrowiec zapinany na zamek, kabel micro USB do ładowania akumulatora i przewód słuchawkowy (jak każdy z modeli, również Y45BT może działać przewodowo). Jak przystało na AKG, możemy spodziewać się ocieplonego brzmienia bez śladu kłującej ostrości, nie stroniącego od basu, o muzykalnym charakterze. Jak na  bezprzewodowe słuchawki, bardzo rozdzielcze.4. Beyerdynamic RSX 700Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Stosunkowo niedrogie RSX 700, choć już obecne na rynku od kilku lat, podobnie jak Sennheisery, służą do domowego odsłuchu, korzystając z dedykowanej stacji nadawczej. Nadajnik jest prosty i nieduży, wielkości i kształtu papierośnicy. Materiały są nieco niższej jakości, niż w wyżej opisywanych modelach, ale to akurat może być łatwo wyjaśnione przez cenę. Nie zaoszczędzono za to na brzmieniu. RSX 700 grają otwartym, zróżnicowanym, szczegółowym dźwiękiem, któremu nieobca jest dobra dynamika. Zasięg wynosi „tylko” 20m, jednak do domowych zastosowań to w całości wystarczy.


5. JBL E40BTSłuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Tę część zestawienia otwiera i zamyka seria JBL Synchros. E40 to niższy, sporo tańszy (najtańszy w RMS-owym rankingu) model serii. Dostępny w czterech wersjach kolorystycznych, nastawiony jest zdecydowanie na zastosowania przenośne. Wbudowany akumulator litowo-jonowy powala na 16 godzin nieprzerwanego odsłuchu. Podobnie, jak starszego brata, E40BT ładujemy dołączonym do zestawu kablem micro USB. Dzięki dobrej jakości trójwymiarowym zawiasom bez problemu zmieścimy słuchawki w nawet niewielkich kieszeniach plecaków czy toreb. Sterowanie – odmiennie, niż w przypadku S400 – rozwiązano bardziej tradycyjnie. Przyciski sterujące umieszczono na jednej z muszli, co samo w sobie też jest rozwiązaniem dość wygodnym. Ciekawą funkcją, o której warto wspomnieć jest ShareMe™, umożliwiające jednoczesne słuchanie muzyki na dwóch parach słuchawek.


Najlepiej sprzedające się słuchawki bezprzewodowe według Ceneo.pl:

1.Philips SHB5500Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Tę część zestawienia zdominowały słuchawki marketowe, na dodatek zamykające się w obrębie dwóch marek-gigantów: Philipsa i Sony. Pierwszym modelem jest SHB5500 Philipsa, przenośne słuchawki obsługiwane przez Bluetooth. Dość niewielka (przetwornik o średnicy 32mm) konstrukcja zamknięta, dedykowana i reklamowana jako towarzysz smartfonów. Małe rozmiary skutkują lekkością: SHB5500 ważą jedynie 118g, oraz łatwością transportu. Po złożeniu nie będziemy mieć trudności ze znalezieniem dla nich miejsca. Obsługa jest dość intuicyjna – aby sparować słuchawki ze smartfonem, wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk na jednej z muszli. Oprócz tego, na dolnej części nausznicy znajdują się przyciski regulacji głośności. Słuchawki posiadają wbudowaną baterię ładowaną przez USB (kabel w zestawie) wystarczającą na 9 godzin działania.


2. Philips Hi-Fi SHC5100Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Drugie miejsce po Philipsie przenośnym zajmuje Philips domowy. Srebrne nausznice zawieszono na czarnym, plastikowym pałąku, pod którym dla zwiększenia komfortu umieszczono skórzany pasek. Również w SHC5100 przetwornik ma średnicę 32mm, są jednak nieznacznie cięższe od poprzednika. Ważą 178g, co w dalszym ciągu stanowi bardzo dobry wynik. W zestawie otrzymujemy podłużną, dość estetyczną stację nadawczą wyposażoną w antenę radiową. Producent podaje, że efektywny zasięg działania wynosi 100m.
3. Sony MDR-RF855RKSłuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Słuchawki Ultrasone'a błyszczą wśród konkurencji. Dosłownie. Metalowe elementy połyskują w każdym kontakcie ze światłem, przez co nie da się ich nie zauważyć. Pałąk zbudowany jest z trzech części: elastycznego środka oraz dwóch sztywnych po bokach pozwalających na regulację rozstawu. Dzięki temu ucisk jest solidny, dobrze przylegający, a jednocześnie niemęczący, wygodny. HFI 580 również dają się złożyć do rozmiarów pasujących do dołączonego etui. Niewiarygodna jest w tych słuchawkach rozdzielczość oraz umiejętność skrupulatnej, chirurgicznie precyzyjnej analizy. Ultrasone'y pozwalają na usłyszenie najdrobniejszych szczegółów nagrania, przy czym potrafią zagrać bardzo szeroko, od jednego skraju pasma do drugiego. Poważny gracz.
4. Sony MDR-RF865RKSłuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Wyższy model MDR-RF, w porównaniu do poprzednika, rozbudowuje funkcjonalność o aktywny system redukcji szumów i izolacji od otoczenia, który gwarantuje, że w słuchawkach usłyszymy tylko muzykę. W przypadku słuchawek przenośnych jest to dość niebezpieczne, ale kiedy mówimy o modelu domowym – świetny sposób na relaks i wyłączenie się. 40mm przetworniki stawiają przede wszystkim na bas, dzięki czemu słuchawki sprawdzą się nie tylko w muzyce, ale i przy oglądaniu filmów. Wydłużeniu uległ też czas pracy zestawu. Po naładowaniu MDR-RF865RK są w stanie grać przez 25 godzin!


5. Sony MDR-RF810RKSłuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Najtańsze i najlżejsze (220g) spośród wszystkich słuchawek Sony w tym zestawieniu. Przyjemnie wyściełane, duże muszle oraz miękki, samoregulujący się pałąk zapewniają wysoki poziom komfortu użytkowania. Okrągła, niewielka stacja nadawcza bardzo dobrze wygląda na telewizorze.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» MEE Audio AF68 Matrix3

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel MEE Audio w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego modelu słuchawek nausznych bezprzewodowych z mikrofonem –...

» Klipsch X12

Audiofilskie słuchawki zagłowne? Czemu nie! Klipsch rozszerza swoją ofertę produktową o nowe, bezprzewodowe dokanałówki ze stylowym pałąkiem zagłownym wykończonym...

» HiFiMAN HE-1000 i Edition X w wersji V2

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, wprowadza na krajowy rynek nowe wersje topowych słuchawek audiofilskich: tańsze Edition X V2 oraz...

» JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

JBL przestawia użytkownikom kolejne słuchawki powstałe we współpracy ze znaną – szczególnie dla sportowców – marką Under Armour. Nie są to jednak zwykłe...

» Sennheiser HD 4.50 BTNC

4.50 BTNC to topowy model serii HD4 wyposażony zarówno w bezprzewodową transmisję dźwięku, jak i aktywną redukcję szumów.

» HiFiMAN i Chord Electronics: razem taniej nawet o 30 procent!

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce oraz Voice, wyłączny przedstawiciel Chord Electronics w Polsce, ogłaszają wspólną...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież