Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Polk Audio Buckle - test, recenzja, opinie

Drukuj PDF
+ 28
+ 0

"Oto kolejna firma głośnikowa, która na serio wzięła się za produkcję słuchawek. Może jest ona mniej popularna na polskim rynku, ale za oceanem należy do jednych z najważniejszych. Polk Audio – oprócz tradycyjnych, pasywnych „skrzynek” – oferuje też soundbary, głośniki ścienne, multimedialne, różnorodne systemy bezprzewodowe (w tym te oparte na Bluetooth i AirPlayu), i właśnie słuchawki – a jest ich już szerokie spektrum, od najmniejszych modeli dousznych, poprzez słuchawki „sportowe”, modele dla graczy, aż po najbardziej nas interesujące – domowe słuchawki nauszne."

Zapraszamy do przeczytania fragmentów recenzji słuchawek Polk Audio Buckle, która ukazała się w lutowym numerze magazynu Audio.

Polk Audio Buckle - test, recenzja, opinie

"Buckle są dostępne w dwóch wersjach: stonowanej czarnej i ociekającej smaczkami brązowej (różne odcienie brązu w połączeniu z metalem i bielą są obecnie na topie). Obszyto je skórą (lub skóropodobnym materiałem, w każdym razie jest on wyjątkowo miły), układają się na głowie natychmiast, a wraz z mocnym dociskiem i konstrukcją zamkniętą mamy wzorową wprost izolację od zewnętrznych źródeł. (...) Metalowe, grube części gwarantują precyzję, zapewniając jednocześnie satysfakcję z używania solidnego produktu. A wszystko wskazuje na to, że Buckle (a przynajmniej ten element słuchawek) będzie też bardzo trwały.
Polk Audio Buckle - test, recenzja, opinie

Nieopodal każdej muszli wytłoczono oznaczenia kanałów – to jedna z tych chwil, w której Buckle sprawiają wyjątkową radość, bo widać, że producent nie poszedł na łatwiznę i nie namalował po prostu L i R na metalu czy plastiku. Takich detali jest zresztą więcej: na osłonce lewego przetwornika naniesiono symbol „serduszka”, woreczek transportowy ma skórzaną „łatę” z logo firmy, ale jeden z bardziej oryginalnych pomysłów znajduje się w obszarze sterownika.

Słuchawki wyposażono w dedykowany urządzeniom Apple (iPhone, iPad, iPod) pilot – niby nic specjalnego, ale zamiast szwendającego się plastikowego pudełeczka, na dolnym rancie pałąka umieszczono maleńkie pokrętło, które jest trójfunkcyjnym przełącznikiem. Lekkie przekręcenie w dół i górę reguluje głośność, a funkcję środkowego przycisku sterującego spełnia… całe pokrętełko, które można delikatnie wcisnąć.

Polk Audio Buckle - test, recenzja, opinie

Buckle są całkowicie wolne od dość uciążliwej maniery, która pojawia się w wielu słuchawkach, zwłaszcza firm debiutujących na tym rynku. Chodzi o eksponowanie skrajów pasma, obydwu lub przynajmniej jednego z nich... Właśnie w ten elegancki sposób przekazałem komunikat, że basu i wysokich tonów jest w Buckle mało. Taki sposób rekreowania muzycznej rzeczywistości spodoba się jednak na pewno osobom, dla których to środek pasma jest kluczem do naturalności. Również tutaj Polk Audio gwarantują spokój, więcej ciepła niż dźwięczności, całe brzmienie można odebrać jako lekko zamglone, osłodzone, krawędzie są wygładzane, dzięki temu wszystko zagra co najmniej strawnie, chociaż rzadko kiedy emocjonalnie, a już na pewno nie wystrzałowo. Oczywiście geneza takiego rezultatu pochodzi z łagodnego przetwarzania wysokich tonów."


Polk Audio Buckle - test, recenzja, opinie

   Tagi

Tematy pokrewne :

» HiFiMAN HE-1000 i Edition X w wersji V2

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, wprowadza na krajowy rynek nowe wersje topowych słuchawek audiofilskich: tańsze Edition X V2 oraz...

» Polk Audio MagniFi Mini

RAFKO   Dystrybucja,   wyłączny   przedstawiciel   marki   Polk  Audio,   wprowadza   do   sprzedaży soundbar MagniFi Mini.

» JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

JBL przestawia użytkownikom kolejne słuchawki powstałe we współpracy ze znaną – szczególnie dla sportowców – marką Under Armour. Nie są to jednak zwykłe...

» Sennheiser HD 4.50 BTNC

4.50 BTNC to topowy model serii HD4 wyposażony zarówno w bezprzewodową transmisję dźwięku, jak i aktywną redukcję szumów.

» HiFiMAN i Chord Electronics: razem taniej nawet o 30 procent!

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce oraz Voice, wyłączny przedstawiciel Chord Electronics w Polsce, ogłaszają wspólną...

» Sennheiser HD 4.40 BT

Rynek słuchawek Bluetooth rośnie jak na drożdżach, zaś Sennheiser w rytm owego wzrostu powiększa swoją ofertę.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież