Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl

Drukuj PDF
+ 7
+ 0

Trzecia odsłona słuchawkowego rankingu, przygotowanego wespół z Ceneo.pl może najbardziej zainteresować wszystkich miłośników słuchawek, którzy szukają w ich brzmieniu czegoś więcej, niż tylko poprawnego odtwarzania muzyki w tle podczas pracy. Bohaterowie dzisiejszego tekstu to pretendenci do audiofilskiej, całkowicie hi-endowej półki, gdzie każdy element jest drobiazgowo przemyślany, nieprzypadkowy i – w efekcie – cieszy swoją obecnością.

Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.plNajpopularniejsze słuchawki nauszne powyżej 500zł według zespołu RMS.pl:

1. HiFiMAN HE300Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Amerykański HiFiMAN od początku swojego istnienia skupia się na produkcji magnetostatycznych (ortodynamicznych, planarnych) charakteryzujących się typową konstrukcją – cienkimi, płaskimi (planarny oznacza właśnie płaski) z napylonymi ścieżkami. Tymczasem HE-300 są jedynymi w ofercie firmy słuchawkami dynamicznymi. Czy znaczy to, że należy spodziewać się po nich niższej jakości? Absolutnie nie. HE-300 są przeznaczone dla osób, które szukają doskonałego dźwięku (recenzenci są zgodni – w tej cenie trudno o konkurenta)  w konstrukcji możliwej do wysterowania przez urządzenia przenośne, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na cały system słuchawkowy. Charakterystyczny wygląd – duże muszle, takież poduszki (bardzo wygodne, nieściskające uszu), okrągłe zakręcane złącza na nausznicach. Brzmią – to chyba najlepsze słowo – dojrzale. Dźwięk jest ustabilizowany, przejrzysty, z głębokimi możliwościami w zakresie basu. Zasłużone pierwsze miejsce w kategorii słuchawek, które nie idą jeszcze w absolutny hi-end.

2. Musical Fidelity MF-200Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Nowość na polskim rynku, szczególnie jeżeli porównamy staż MF-200 z innymi bohaterami rankingu. Przepięknie wykonane: obręcze dookoła aluminiowych muszli wykonano z prawdziwej skóry. Miękkie, perforowane poduszki nie uciskają głowy, pozwalając na długie sesje odsłuchowe. Całości dopełniają metalowe elementy, gruby pałąk i kolorowe oznaczenia poszczególnych kanałów. Zdjęcia mówią same za siebie. Pasywna izolacja nie jest stuprocentowa, ale to świadomy zabieg. Wystarczy do przenośnego użytku, łącząc klarowność odsłuchu i bezpieczeństwo. Brzmieniowo słuchawki wpisują się w audiofilską filozofię brytyjskiego producenta: naturalna, neutralna, a zarazem żywa i energetyczna reprodukcja dźwięku. Dają się łatwo wysterować nawet przez smartfony czy głośniki przenośne.


3. Audio-Technica ATH-M50Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
M to seria monitorowych słuchawek Audio-Techniki, zaprojektowana głównie z myślą o używaniu ich w profesjonalnych studiach nagraniowych. To z miejsca reguluje kilka istotnych cech konstrukcyjnych, jak np. możliwość wygodnego składania (muszle „całują się” pod pałąkiem) i przenoszenia, solidna, wytrzymała budowa, bardzo dobra izolacja. Poduszki są na tyle duże, by uszy mogły się w nich zmieścić. Zgodnie ze studyjnymi standardami, można je z łatwością obracać o 180° tak, aby słuchać tylko jednego kanału. Bardzo skuteczne (99dB), co w wypadku M50 idzie w parze z bardzo dokładną kontrolą dźwięku oraz wysoką precyzją odtwarzania poszczególnych części pasma. Słuchawki posiadają duży zasięg brzmieniowy, na co z pewnością mają wpływ duże (45mm) przetworniki wyposażone w magnesy neodymowe.4. Grado SR80eSłuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Nie może być dobrego rankingu słuchawek nausznych bez Grado w czołówce, to jasne jak dwa plus dwa. Poprzednia edycja (oznaczona literą „i”) zyskała miano „Najlepszego przetwornika sygnału elektrycznego na dźwięk na świecie”. Dziś mamy HiFiMANA HE-300, więc sytuacja nieco się zmieniła – ale Grado ciągle pozostaje na szczycie. Muszle wykonano ze specjalnie opracowanego poliwęglanu SpaceBlack. Dzięki niemu pochłaniana jest nadwyżka energii i redukowane są impulsy pochodne, co owocuje bardziej przejrzystą barwą. Opracowano nową metodę utwardzania mahoniu z którego produkowane są muszle słuchawek, co zaowocowało zwiększonym stopniem redukcji podbarwień. Tradycyjna dla Grado budowa otwarta nie uległa zmianie, ponieważ dzięki niej uzyskiwana jest niespotykana jakość dźwięku oraz nadrzędna scena względem słuchawek zamkniętych.

5. Polk Audio HingeSłuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Kolejny młodziak na liście. Hinge, od niespełna roku obecne w sprzedaży w Polsce, zatrzymują przy sobie już na pierwszy rzut oka. To naprawdę wystarczy – to prawdziwe cacko, małe dzieło sztuki. Obszyty naturalną skórą pałąk z wyżłobionym logo producenta (Polk słynie z takich szczegółów – a kto w drobnej rzeczy jest wierny...). Wrażenie robi szczególnie wersja wykonana z brązowo-beżowych materiałów. Aż chce się je założyć na uszy, choćby po to, by zrobić sobie zdjęcie. Ale warto na tym nie poprzestawać: technologia Polk Optimized Electro-acoustic Tuning (POET) umieszcza legendarny dźwięk Polka w słuchawkach: bogaty, gęsty i realistyczny. Przetworniki wykonano z kolei w technologii Dynamic Balance, tej samej, którą stosuje się m.in. w kolumnach LsiM za 17 tysięcy złotych. Przed bałaganem i splątaniami chroni możliwość odłączenia kabla, zaś pokrowiec i możliwość składania (polecam przyjrzeć się wykonaniu zawiasów) czyni Hinge'a świetnym kompanem podróży. W sprzedaży również wersja bezprzewodowa, obsługiwana przez Bluetooth.


Najlepiej sprzedające się słuchawki powyżej 500zł według Ceneo.pl:

1.AKG K550Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Austriaków, pojawiających się często i gęsto w poprzednich zestawieniach, nie może zabraknąć w bieżącym. K550 to już model referencyjny, podobnie jak ATH-M50 w konstrukcji wokółusznej. Jakość wykonania to czysta – z zaznaczeniem na „czysta” – elegancja. Bezpretensjonalna, stonowana, świadoma. Kolorystyka nie wychodzi poza paletę czerni i szarości, subtelne oznaczenia marki, umiejętne połączenie metalowych elementów i tworzyw sztucznych. To typowe słuchawki domowe. W twardym opakowaniu nie znajdziemy żadnych dodatkowych akcesoriów. Słuchawki, kabel z nakręconą przejściówką. Wszystko, czego potrzeba do słuchania – i nic więcej. K550 korzystają z  przetworników o rozmiarze 50mm. Brzmieniowo dryfują w stronę HiFiMANa. Dźwięk jest zrównoważony, dokładny, a przy tym subtelny i detaliczny. Wyjątkowo uniwersalny, kulturalny charakter brzmienia.  Jeszcze jakiś czas temu kosztowały 1300zł, dziś w sklep.RMS.pl już za mniej niż połowę tego.


2. Audio-Technica ATH-M50xSłuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Odświeżona wersja opisywanych wyżej M50. Chciałoby się zapytać, co jeszcze można dodać? Faktycznie, niewiele. 2 proste – już nie spiralne – kable o długości 1.2m i 3m, kilka złotych. Oprócz tego producent podaje w specyfikacji, że cewka została wykonana z aluminium platerowanego miedzią, o czym nie było mowy w przypadku M50. Specyfikacja techniczna nie różni się od poprzedniego modelu, stąd można spodziewać się podobnej charakterystyki brzmieniowej.
3. Ultrasone HFI 580Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Słuchawki Ultrasone'a błyszczą wśród konkurencji. Dosłownie. Metalowe elementy połyskują w każdym kontakcie ze światłem, przez co nie da się ich nie zauważyć. Pałąk zbudowany jest z trzech części: elastycznego środka oraz dwóch sztywnych po bokach pozwalających na regulację rozstawu. Dzięki temu ucisk jest solidny, dobrze przylegający, a jednocześnie niemęczący, wygodny. HFI 580 również dają się złożyć do rozmiarów pasujących do dołączonego etui. Niewiarygodna jest w tych słuchawkach rozdzielczość oraz umiejętność skrupulatnej, chirurgicznie precyzyjnej analizy. Ultrasone'y pozwalają na usłyszenie najdrobniejszych szczegółów nagrania, przy czym potrafią zagrać bardzo szeroko, od jednego skraju pasma do drugiego. Poważny gracz.


4. Sennheiser HD 598Słuchawki nauszne do 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Charakterystyczna, pastelowa kolorystyka, nawiązująca klimatem do Hinge'ów Polka budzą skojarzenia ze złotymi latami audio. Czy też widzicie je obok staromodnego radio albo szafy grającej? Klimatu dodaje lakierowanie na wysoki połysk. Słuchawki w większości są wykonane z plastiku, na pałąku zastosowano piankę i prawdziwą skórę, co daje luksusowe wrażenie. Metalowa siatka za przetwornikami sygnalizuje, że mamy do czynienia ze słuchawkami otwartymi. Przewód podłączany jest do każdej ze słuchawek oddzielnie. Oferują przestrzenny, szeroki dźwięk, jednak nie można im zarzucić słabej wydajności basowej. Brzmieniu nie brakuje dynamiki ani przyśpieszenia, a jednocześnie – zapewne dzięki otwartej konstrukcji i znakomitym materiałom – można spędzić w nich mnóstwo czasu, nie narzekając na niewygodę.


5. Audio-Technica ATH-A900Słuchawki nauszne powyżej 500zł - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Słuchawki domowe w całej rozciągłości. Ogromne muszle zawieszone na rurkowym pałąku – skonstruowanym podobnie, jak AKG K99 z poprzedniej odsłony – tworzą kontrast, z którego jednak wynika coś arcyciekawego. Aluminiowe obudowy nausznic wykończono matowym, granatowym lakierem. Na pałąku zamontowano ruchomy element, do którego przymocowane są stykające się z głową poduszki, jednocześnie utrzymujące słuchawki w miejscu i łagodzące ucisk. Wielkością przetworników (53mm!) przebijają nawet AKG K550. Co słychać w brzmieniu. W najniższym paśmie dzieje się dużo, dzieje się mocno i dzieje się gęsto. Bas zdecydowanie najbardziej wyróżnia się w charakterystyce brzmieniowej. Przed ściemnieniem brzmienia słuchawki chroni błyszcząca góra i energiczna, niedająca się stłamsić średnica. To dźwięk spokojny, nienerwowy, dobrze prowadzony.

Połowa rankingu za nami. W kolejnym odcinku znów zaprezentujemy Państwu słuchawki nauszne. Tym razem będą to modele, których cena przekracza 500zł.

   Tagi

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież