Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Harman Kardon Go + Play

Drukuj PDF
+ 1
+ 0

Do oficjalnego rozpoczęcia lata pozostało dziewięć dni. Polacy wygrali z Irlandią Północną w pierwszym meczu grupy C turnieju Euro 2016. Harman Kardon wprowadza do sprzedaży nowy Go+Play. Sezon na bezprzewodowe głośniki Bluetooth można uznać za otwarty.

Harman Kardon Go + Play

Patrząc na historię serii zaprezentowaną na oficjalnej stronie producenta, protoplasta dzisiejszego Go + Play, model Go + Play II pojawił się na rynku przed pięcioma laty jako ciekawie zaprojektowana stacja dokująca dla iPhone'ów i iPodów. Następnie, po dwóch latach, Harman Kardon wypuścił jego następcę, nazwanego Go + Play Wireless, wzbogaconego o łączność Bluetooth. Dziś do sprzedaży trafia Go + Play. Po prostu. Pomysł wydaje się niezupełnie świeży, ale takie jest życie głośników Bluetooth - wystarczy spojrzeć na kolejne edycje Charge'ów, Flipów i Pulse'ów od JBL'a. Powtarzalność nie przeszkadza klientom, gorliwie wyczekującym na każdy nowy produkt, nawet jeżeli zmiany są kosmetyczne. Co się zmieniło w nowym dziecku Harmana?

Harman Kardon Go + Play

Przede wszystkim wzornictwo. Po raz pierwszy Harman zrezygnował z "boomboxowego" wyglądu Go + Play, zastępując wyraźnie zaznaczone, okrągłe maskownice zastąpiła gęsta, gustowna siateczka pokrywająca całą powierzchnię konstrukcji. Została co prawda rączka ze stali nierdzewnej, ale pierwsze wrażenie jest już zupełnie inne.

Nie od dziś wiadomo jednak, że najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu. Nowy Go + Play odpowiednio podrasowano, co jest warte odnotowania – nowość wielu „nowych” produktów z tego segmentu kończy się na nazwie i obudowie. W tym wypadku mamy już do czynienia z poważną specyfikacją, której na próżno było szukać w poprzednim modelu, gdzie Harman enigmatycznie informował o przetwornikach „Ridge” i „Atlas”. W tym wypadku informacji jest więcej.

Harman Kardon Go + Play

Go + Play korzysta z czterech głośników, po dwa z każdego rodzaju. Przetworniki wysokotonowe mają średnicę 20mm, zaś średnioniskotonowe 90mm. Każdy z nich posiada własny wzmacniacz, zdolny do grania z mocą 25W. Po raz pierwszy postawiono na wyłącznie bezprzewodową łączność. Głośnik jest w stanie przyjmować sygnał po Bluetooth oraz po kablu, za pośrednictwem złącza AUX 3,5mm.

Harman Kardon Go + Play

Nowy Go + Play posiada też wbudowany zestaw głośnomówiący, wyposażony w autorską technologię usuwania szumów Harmana, co przekłada się na czystość przesyłanych rozmów. Zamontowano w nim aż dwa mikrofony. Cechą dość często spotykaną w nowych głośnikach bezprzewodowych – którą posiada też najmłodszy Harman Kardon – jest możliwość połączenia dwóch głośników w system stereo. Ważną cechą jest sporo niższa waga, która utrzymuje się teraz na poziomie 3,4kg. To prawie kilogram mniej, niż poprzednik, co jest dobrym osiągnięciem.

Harman Kardon Go + Play

Nowy Go + Play jest zasilany akumulatorem, który po jednorazowym naładowaniu ma wystarczyć na 8 godzin ciągłego działania. Przydatne wyjście USB służy do ładowania urządzeń przenośnych.

Nie słuchaliśmy jeszcze tego modelu, można jednak podejrzewać, że charakter brzmienia będzie zbliżony do poprzednich wersji – swobodne, muzykalne, z mocno zaznaczoną linią basu. Sprawdzi się w domu i poza nim.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Pro-Ject VT-E BT

Pro-Ject nieustannie wprowadza na rynek gramofonów kolejne nowości. Tym razem mamy do czynienia z produktem niezwykle wyjątkowym, a mianowicie gramofonem z wbudowanym...

» Bluetooth 5.0

Postępujący rozwój technologii mobilnych stawia coraz wyższe wymagania łączności bezprzewodowej, dlatego muszą być one wciąż ulepszane i zrewolucjonizowane. Z...

» Harman Kardon SB20

Harman Kardon wprowadza do swojej oferty nowy produkt z kategorii kina domowego: budżetowy system soundbar z Bluetooth z bezprzewodowym subwooferem.

» Sennheiser HD 4.50 BTNC

4.50 BTNC to topowy model serii HD4 wyposażony zarówno w bezprzewodową transmisję dźwięku, jak i aktywną redukcję szumów.

» Sennheiser HD 4.40 BT

Rynek słuchawek Bluetooth rośnie jak na drożdżach, zaś Sennheiser w rytm owego wzrostu powiększa swoją ofertę.

» Grupa Harman w rękach Samsunga

Samsung, gigant z Korei Południowej kupił grupę Harman, będącą jednym z liderów branży audio. Tym samym za kwotą 8 mld dolarów przejął takie marki jak JBL,...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież