Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

JBL Clip 2

Drukuj PDF
+ 3
+ 1

Nowym Go + Play koncern HARMAN dał sygnał do obrania kierunku na głośniki bezprzewodowe. Początek może nie był powalający. Go + Play, OK, jest ładnie wykonany, elegancki, wygląda trochę jak torebka. Ale umówmy się, nie jest to kandydat na bestseller. Co innego bohater naszego dzisiejszego artykułu – JBL Clip 2.

JBL Clip 2

Funkcjonalność Clip 2 nie jest zaskoczeniem. JBL poszedł ścieżką, którą swoim Swimmerem wydeptał – czy „wypływał”, jeśli ścieżkę można wypływać – Polk Audio, i którą od jakiegoś czasu sam nieśmiało się poruszał. Charge 2+ oraz Clip+ przygotowywały grunt pod inwestycję w certyfikat IPX7, który gwarantuje, że nowe głośniki – bo oprócz Clipa 2 niedługo możemy spodziewać się na rynku trzeciej odsłony Charge'a – są nie tylko odporne na zachlapania. Z czystym sumieniem można je nazwać wodoodpornymi – podobnie jak Swimmer, wytrzymają zanurzenie na głębokość jednego metra przez trzydzieści minut. Najprawdopodobniej nikomu nie przyjdzie do głowy sprawdzenie tego osobiście, z zegarkiem w ręku. Wodoodporność jednak otwiera nowe możliwości – głośnik można zabierać ze sobą na basen, nad wodę, pod prysznic, czy też na bardziej ekstremalne eskapady.

JBL Clip 2

Skoro przy zdjęciach jesteśmy, warto zwrócić na nie baczniejszą uwagę. Jak zwykle, pod tym względem JBL ani myśli o oszczędnościach Świetnie wykonane, kolorowe obrazy są w stanie zdziałać więcej, niż dziesiątki podobnych temu tekstów. Bo pod względem technicznym, prawdę mówiąc – nie ma zbyt wiele do opisywania. Nowy Clip 2 niewiele różni się od poprzedniego, warto wspomnieć jednak o kilku istotnych zmianach. Rozmiar przetwornika jest ten sam, stosunek sygnał/szum również, nieco poprawiono pasmo przenoszenia. Głośnik jest w stanie zejść niżej aż o 40Hz. Mocniejsza jest też litowo-jonowa bateria, zdolna do działania przez osiem godzin nieprzerwanego grania. To o trzy więcej, niż w przypadku Clip+. Ładowana jest, rzecz jasna, przewodem USB.

JBL Clip 2

W kwestii przesyłu muzyki, mamy klasykę gatunku - Bluetooth i złącze AUX jack 3,5mm. Wszystko, czego dusza w tym segmencie potrzebuje. Podobnie, jak u poprzednika, w nowym Clip 2 nie zrezygnowano z zestawu głośnomówiącego, będącego istotną, wygodną funkcją. Przydatny może się też okazać sposób mocowania – tym razem zainwestowano w solidny karabińczyk, który wytrzyma różnego rodzaju wibracje i turbulencje. Ciekawostką jest możliwość łączenia dwóch głośników w system, ale... nie stereo. Zasilenie dwóch głośników naraz z tego samego źródła poskutkuje tylko (i aż) głośniejszym dźwiękiem. Co w warunkach, do jakich jest przeznaczony nowy Clip 2, ma znaczenie podstawowe.

JBL Clip 2

Jak dotąd mało który głośnik przenośny JBL-a nie stał się hitem sprzedażowym po wejściu na rynek. Czy z Clip 2 będzie podobnie? Przekonamy się za kilka miesięcy, być może obserwując młodzież dookoła nas – czy przypadkiem do zestawu gadżetów nie dołączył okrągły grajek przyczepiony karabińczykiem do... Czegokolwiek.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» JBL BassPro Micro

Ultrakompaktowy subwoofer, który będzie odpowiedni nawet dla właścicieli niewielkich aut o ograniczonej powierzchni bagażnika? Rozwiązaniem może być najnowszy model z...

» Pro-Ject VT-E BT

Pro-Ject nieustannie wprowadza na rynek gramofonów kolejne nowości. Tym razem mamy do czynienia z produktem niezwykle wyjątkowym, a mianowicie gramofonem z wbudowanym...

» Bluetooth 5.0

Postępujący rozwój technologii mobilnych stawia coraz wyższe wymagania łączności bezprzewodowej, dlatego muszą być one wciąż ulepszane i zrewolucjonizowane. Z...

» JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

JBL przestawia użytkownikom kolejne słuchawki powstałe we współpracy ze znaną – szczególnie dla sportowców – marką Under Armour. Nie są to jednak zwykłe...

» Sennheiser HD 4.50 BTNC

4.50 BTNC to topowy model serii HD4 wyposażony zarówno w bezprzewodową transmisję dźwięku, jak i aktywną redukcję szumów.

» Sennheiser HD 4.40 BT

Rynek słuchawek Bluetooth rośnie jak na drożdżach, zaś Sennheiser w rytm owego wzrostu powiększa swoją ofertę.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież