Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Polk Audio Hampden - test, recenzje, opinie

Drukuj PDF
+ 2
+ 2

W serwisie Benchmark.pl pojawił się atrakcyjnie wykonany – okraszony filmem i dużą ilością zdjęć – test głośników komputerowych Polk Audio Hampden. Aktywne kolumny, umieszczone w eleganckich, retro-stylizowanych obudowach okazały się bardzo żywym, energicznym i angażującym przekaźnikiem muzyki... I nie tylko. Fragmenty recenzji już dziś w RMS.pl.

Polk Audio Hampden - test, recenzje, opinie

Polk Audio Hampden to zestaw dwóch kolumn aktywnych, wyprodukowanych z myślą o podłączeniu ich do komputera. Główny układ konwersji C/A umieszczony jest za wejściem USB-B, pozwalającym ominąć niskiej jakości przetworniki DAC montowane w komputerach. Oprócz tego do Hampdenów podłączymy inne źródła wejściem analogowym jack 3,5mm. Głośniki wyposażone są też w odbiornik Bluetooth z apt-X, dzięki czemu mogą przyjmować sygnał bezprzewodowo ze smartfonów i tabletów.

Polk Audio Hampden odznaczają się minimalistycznym stylem retro. Mają solidne drewniane obudowy, wykończone naturalnym fornirem z drewna tekowego. Jedynie przód i tył obudowy wykonane zostały z tworzywa sztucznego (bardzo dobrej jakości). Zestaw Hampden zdecydowanie należy do najładniejszych i najlepiej wykonanych jakie mieliśmy przyjemność testować. Jest to zdecydowanie najwyższa liga wśród głośników komputerowych.

Polk Audio Hampden - test, recenzje, opinie

Ściana frontowa obu kolumn została otoczona ciemną ramką z zaokrąglonymi rogami. Oprócz funkcji estetycznej stanowi ona podstawę kolumienek - unosi przednią część i pozwala "oddychać" otworowi bass reflex.

Hampdeny korzystają z 1-calowej kopułki wysokotonowej znanej z serii kolumn RTi oraz 4,5-calowych głośników średnioniskotonowych, wykonanych w firmowej technologii Dynamic Balance. Każdy z przetworników napędzany jest oddzielnym wzmacniaczem w klasie D, dzięki czemu można było zrezygnować ze zwrotnic głośnikowych.

Polk Audio Hampden - test, recenzje, opinie

Dużą zaletą opisywanego zestawu jest bezproblemowa obsługa oraz aplikacja Polk DJ Stream, umożliwiająca bezprzewodowe łączenie z Hampdenami nawet do 4 smartfonów. Idealne rozwiązanie na imprezę.

W trakcie testu bez żadnych problemów udało mi się odtwarzać dźwięk przez USB z laptopa działającego pod kontrolą Windowsa 10 oraz komputera stacjonarnego z Ubuntu 15.10. W obu przypadkach nie była wymagana jakakolwiek dodatkowa instalacja sterowników. Parowanie Hampden z urządzeniami Bluetooth jest bardzo szybkie. Wystarczy tylko odnaleźć głośniki na liście urządzeń i się z nimi połączyć. Żaden kod nie jest wymagany.

Polk Audio Hampden - test, recenzje, opinie

Brzmienie Hampdenów przetestowano na szerokiej palecie utworów, w skład której wchodziły dokonania Led Zeppelin, Michaela Jacksona czy Rammstein. Wszystkie pliki były skompresowane w bezstratnej jakości flac lub alac.

Kolumny grają w wyjątkowo bezpośredni, energiczny oraz angażujący sposób. W charakterystyce brzmienia Hampden wyróżniają się przede wszystkim dwie cechy: jasne, czyste oraz czytelne tony wysokie oraz wibrujący, ciepły bas, który potrafi zejść zadziwiająco nisko.

Polk Audio Hampden - test, recenzje, opinie

Interesującym elementem, nieobecnym w większości recenzji sprzętowych, jest opis charakterystyki brzmieniowej w konkretnych utworach ze zróżnicowanych stron sceny muzycznej. Bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające o wiele lepiej – jeśli można tak powiedzieć - „wyobrazić sobie” brzmienie zestawu Hampden. W każdym utworze recenzent zwrócił uwagę na wysoką klasę basu, jaką prezentowały głośniki Polk Audio. Najwięcej superlatyw jednak otrzymał, w nawiązaniu do Harder Better Faster Daft Punk.

Nie tylko w utworze „Harder Better Faster”, lecz również w innych piosenkach z gatunku muzyki elektronicznej można się w pełni przekonać jak dobrym dźwiękiem cechuje się Polk Audio Hampden. Mamy tutaj dosłownie wszystko: miękkie, niskie, głębokie basy, czyste, szczegółowe tony średnie oraz wokale, a także jasną, klarowną górę pasma. Dynamika imponuje. Scena staje się szersza i zyskuje więcej powietrza.

Polk Audio Hampden - test, recenzje, opinie

Największym elementem zaporowym w przypadku Polk Audio Hampden jest cena, dość wysoka jak na głośniki biurkowe – 1995zł. Nie ma sensu tego ukrywać - 1995 zł za niewielkie głośniki w systemie 2.0 jest bardzo dużą kwotą dla przeciętnej osoby. Faktem jednak jest, że za design oraz ekskluzywność się płaci, a Polk Audio Hampden są wyjątkowo ładne i wyjątkowo dobrze grają. Decyzja o zakupie może być trudna, ale jeśli się na te głośniki zdecydujecie, to raczej nie będziecie żałować.

Cena i specyfikacja Polk Audio Hampden w sklep.RMS.pl

Polk Audio Hampden - test, recenzje, opinie

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Naim for Bentley Mu-so i Mu-so Qb

Zamiłowanie do współpracy z firmami motoryzacyjnymi wydaje się być domeną brytyjskich marek. Nie dalej, jak kilka dni temu przedstawialiśmy nowe produkty...

» HiFiMAN HM-650 - unboxing i wideorecenzja RMS.pl

Do końca lipca w sklep.RMS.pl trwa promocja na jeden z audiofilskich przenośnych odtwarzaczy plików firmy HiFiMAN, model HM-650, sprzedawany z kartą wzmacniacza...

» Stereo i kino domowe w jednym? Test Arcama SR250

Pierwsze informacje o Arcamie SR250 pojawiły się na początku listopada ubiegłego roku. Amplituner wzbudził zainteresowanie w kręgach audiofilskich nie tylko z uwagi...

» Test Musical Fidelity MX-VYNL - referencja i wzorzec w swojej klasie

Tak mocny i jednoznaczny wniosek stawia autor bloga Stereo i kolorowo, który z trudem rozstał się z przedwzmacniaczem z nowej serii MX od Musical Fidelity.

» Musical Fidelity MX-VYNL - rekomendacja od Hi-Fi Choice

Marcowe wydanie polskiego Hi-Fi Choice & Home Cinema przynosi szereg ciekawych testów, a wśród nich recenzję topowego przedwzmacniacza gramofonowego od...

» Musical Fidelity MX-DAC - test, opinie, recenzja

Seria MX Musical Fidelity określana jest jako „mały high-end”. W jej skład wchodzą: wzmacniacz słuchawkowy MX-HPA, przedwzmacniacz gramofonowy MX-VYNL oraz...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież