Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

PC-Audio Głośniki aktywne komputerowe
JBL Jembe Wireless
Aktualność
+ 26
+ 1
piątek, 26 lipca 2013

Po sukcesie sprzedażowym klasycznego przewodowego modelu tanich i bardzo dobrze grających głośników Jembe JBL wprowadza wersję bezprzewodową Bluetooth.

 

Więcej…

 
Audio Pro Addon T-series
Aktualność
+ 35
+ 1
poniedziałek, 20 maja 2013

Skandynawskie Audio Pro przymierza się do wprowadzenia nowej serii multimedialnych głośników bezprzewodowych skierowanych do użytkowników laptopów, tabletów oraz smartfonu.

 

Więcej…

 
NuForce S3-BT - bezprzewodowe głośniki komputerowe...
Aktualność
+ 3
+ 1
piątek, 19 października 2012

Tydzień bez newsa o nowych aktywnych głośnikach bezprzewodowych jest tygodniem straconym.

Tym razem NuForce ogłasza wprowadzenie do produkcji S3-BT, które jak wszystkie inne aktywne głośniki korzystają z technologii Blutooth oraz kodeka apt-X. Jak zapewnia NuForce apt-x pozwala na przesyłanie dźwięku w jakości płyty CD i to pomimo aż czterokrotnej kompresji!

Z drugiej jednak strony, NuForce pozostawił klasyczne wejścia 2xRCA dla, jak sam twierdzi, najbardziej zagorzałych audiofilów. Z tego płynie prosty wniosek, że co bardziej uważni słuchacze odczują jednak różnice, której teoretycznie nie ma.

Jeśli chodzi o samą budowę głośników Amerykanie pochwalili się specjalną technologią antyrezonansową oraz solidnej wielkości magnesami neodymowymi.

Moc wzmacniacza w klasie D to 18W RMS, przy zniekształceniach 0.5% THD. Stosunek sygnału do szumu to bardzo przeciętne 75 dB. Również separacja kanałów wypada blado - to jedyne 45 dB.

Cena i specyfikacja NuForce S3-BT

 


 
KEF X-300 A - moda na aktywne monitory w pełni.
Aktualność
+ 1
+ 1
wtorek, 25 września 2012

Po Advance Acoustic i Roth Audio KEF to kolejna firma, która zdecydowała się wprowadzić na rynek aktywne monitory komputerowe. Tym razem zamiast transmisji bezprzewodowej mamy do czynienia z wbudowanym w kolumny przetwornikiem DAC USB. Bez dwóch zdań monitory X-300 A świetnie się prezentują, jednak cena nie należy do najniższych. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że do budowy wykorzystano dobrze znane KEFY Q100, w cenie ok 2000zł. Zaś same monitory wyceniono na blisko 4000zł, czyli dwukrotnie więcej.

Cena i specyfikacja KEF X-300 A


 
Roth OLi POWA-5 - Roth poszerza gamę głośników o...
Aktualność
+ 2
+ 1
piątek, 21 września 2012

Bardzo dobrze znana i ceniona w Polsce seria Roth OLi znowu się powiększa!

Tym razem James Roth absolutnie zaskakuje i wprowadza nowe głosniki aktywne z technologią Bluetooth. Jak zwykle w przypadku Rotha design prezentuje się świetnie. Poza tym, bardzo dobrą informacją jest fakt, że OLi POWA-5 mają głośnik średnio-niskotonowy wykonany z kevlaru! Do tego 25mm miękka kopułka wysokotonowa. Moc to solidne 40W RMS przy bardzo przyzwoitych zniekształceniach THD 0,7%.

To wszystko dzięki wbudowanym w kolumny wzmacniaczom klasy D. Ponadto, kolumny posiadają dwa wejścia cyfrowe, USB oraz... wyjście na subwoofer!

Zapowiada się hit!

Cena i specyfikacja Roth Audio OLi POWA-5

 


 
Advance Acoustic Air 70 - technologia 2012 w obudowi...
Aktualność
+ 4
+ 1
poniedziałek, 03 września 2012

Zazwyczaj powiada się, że wygląd jest kwestią gustu, ale ciężko będzie znaleźć miłośnika smartfonów, tabletów lub laptopów, któremu nowy produkt Advance Acoustic się spodoba.

Pod skostniałą obudową, która przypomina głośniki z lat 70. kryje się najnowsza technologia bezprzewodowej transmisji dźwięku Bluetooth z kodekiem Apt-X. Dzięki temu, głośniki przyjmą nawet nieskompresowany format muzyczny o znacznej wadze. Nieźle prezentują się parametry: moc RMS to 2x50W, głośnik średnioniskotonowy ma średnicę 13cm, co obiecuje solidną basową podstawę.

Niestety, producent nie podał poziomu zniekształceń THD wzmacniacza wbudowanego w kolumny.

 

Cena i specyfikacja Advance Acoustic Air-70


 


Strona 8 z 9