Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Instalacje Głośniki Instalacyjne
Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodow...
AktualnośćTest
+ 0
+ 0
niedziela, 18 sierpnia 2013

Druga odsłona testu głośników ogrodowych pokazała z jednej strony, jak solidnym urządzeniem jest Definitive Technology AW 6500, z drugiej – nasze uznanie zdobył zestaw Polk Audio, Atrium Sat30 oraz Atrium Sub 10. Zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i brzmieniowym, zaprezentował się wyjątkowo dobrze.

Więcej…

 
Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodow...
AktualnośćTest
+ 0
+ 0
niedziela, 18 sierpnia 2013

Pierwsza propozycja Polk Audio to mały głośnik o wyjątkowo kompaktowych gabarytach. Wygląda schludnie, mimo małych rozmiarów czuć w dłoni słuszną wagę – wygląda na to, że na częściach nie oszczędzano. Sprawia wrażenie masywnie skonstruowanego, nie szpeci wyglądem taniego plastiku.

Więcej…

 
Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodow...
AktualnośćTest
+ 0
+ 0
niedziela, 18 sierpnia 2013

W ostatnich dniach pogoda nie sprzyjała przebywaniu na świeżym, upalnym powietrzu w ciągu dnia. Wieczorami jednak trudno o coś lepszego, niż relaks we własnym ogrodzie w dobrym towarzystwie. Z uwagi na coraz większą popularność głośników ogrodowych – które niejednokrotnie są towarzyszem takiego wypoczynku – zdecydowaliśmy się na przygotowanie drugiej odsłony testów porównawczych.

Więcej…

 
Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodow...
Aktualność
+ 0
+ 0
niedziela, 18 sierpnia 2013

Subwoofer zewnętrzny to bardzo rzadko spotykane w naszych ogrodach rozwiązanie. Wizualnie nie wyróżnia się spośród ogrodowych mebli. To w zasadzie mały taboret przeznaczony do postawienia na niego doniczki z kwiatami – co wydaje się świetnym pomysłem inżynierów znających relację damsko-męskie. Jeśli subwoofer pełni rolę podstawki na kwiatek, to prościej będzie przekonać do jego nabycia żonę.

Więcej…

 
Tannoy OCV - głośniki jak klosz, do miejsc publicz...
Aktualność
+ 3
+ 1
środa, 06 marca 2013

Inżynierowie Tannoya wpadli na oryginalne rozwiązanie problemu: jak zainstalować głośniki bez kucia dziur w ścianach? To proste - lepiej je powiesić.

Takie rozwiązanie ma pewne wady - tego typu głośniki spełniają rolę prostego nagłośnienia radiowęzłowego czy też w salach konferencyjnych/wykładowych. Z drugiej jednak strony trudno o tak eleganckie głośniki, które nie tylko potrafią wtopić się w tło, ale przy odpowiedniej aranżacji stanowić ozdobę pomieszczenia.

Pora na garść technikaliów: w sprzedaży dostępne są dwa głośniki z przetwornikami o średnicy 6 i 8 cali. Oba spełniają surową normę IP55, co oznacza, że są odporne na promienie UV oraz wysoką temperature. Ponadto, seria OCV spełnia normę IP65, co oznacza, że głośniki są odporne na pył oraz wodę. Znakomite do zastosowania w magazynach, hubach transportowych, dworcach.

Producent twierdzi, że OCV niemniej dobrze sprawdzi się także w przypadku bardziej zaawansowanych wymagań obiektów takich jak: siłownie, obiekty handlowe, restauracje, sale konferencyjne czy sale taneczne. Warto jednak podkreślić, że wszędzie tam, gdzie jakość dźwięku ma duże znaczenie warto zwrócić uwagę na bardziej zaawansowane rozwiązania.

Wszak lepsza jakość dźwięku oznacza wyższy komfort gości i klientów.


Zobacz ofertę głośników instalacyjnych w sklepie RMS.pl

 


 
Nowe głośniki instalacyjne od KEFa.
Aktualność
+ 1
+ 1
środa, 14 marca 2012

KEF poszerza gamę głośników instalacyjnych z serii Ci (Custom Installation). W ofercie pojawią się zarówno głośniki w obudowie kwadratowej jak i okrągłej. Głośniki mają posiadać magnetycznie mocowane grile, dodatkowo odporne na warunki spotykane w łazience, na łodzi etc. Inna ciekawostka to głośnik wysokotonowy w technologii Uni-Q - tym razem producent zdecydował sie umieścić go na asymetrycznej wysepce pośrodku głośnika wysokotonowego. Ciekawy zabieg, jak twierdza w KEFie tego typu rozwiązanie pomaga lepiej rozpraszać wysokie tony.

 

 

 


 


Strona 4 z 5