Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Instalacje Głośniki Instalacyjne
Dynaudio Xeo - bezprzewodowy hi-end.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 1
+ 0
środa, 07 marca 2012

Xeo to nowy konkurent Sonosa oraz produkt, który pokazuje, że multiroom to poważny kawałek rynku hi-fi i hi-end. Dynaudio proponuje system złożony z aktywnych kolumn podłogowych oraz monitorów, do tego dokłada nadajnik z kompletem wejść: analogowych, cyfrowych i USB. Eliminuje tym samym wzmacniacze, kable i inne. Zacytujmy samego producenta: "Xeo is easy, Xeo is smart, Xeo is game-changing". Pożyjemy, przetestujemy, zobaczymy. Szczególnie interesująca może być reakcja światka hi-end na próbę wyeliminowania kabli. Ceny od 1300 euro za system oparty na monitorach do 2700 za system oparty na kolumnach podłogowych.

 

 

 


 
Monitor Audio CWT Trimless
Aktualność
+ 2
+ 0
czwartek, 23 lutego 2012

Brytyjczycy z Monitor Audio łapią drugi oddech i po raz kolejny wypuszczają nową serie głośników instalacyjnych. Nowy głośniki CWT zostaną wyposażone w firmową technologię C-CAM. Każdy głośnik z serii został tak zaprojektowany, aby jego grubość nie przekroczyła 10cm! Ciekawostką jest możliwość zainstalowania na głośnikach maskownic o różnym kształcie. Do tego, maskownice możemy pomalować na dowolny kolor. Producent zadba także o dedykowane zestawy montażowe tzw kity. Głośniki można bez obaw instalować w pomieszczeniach o podniesionym poziomie wilgotności.

 

 

 


 
Globalny rynek głośników hi-fi rośnie!
Aktualność
[ zapisane w: Aktualności ]
+ 1
+ 0
wtorek, 22 listopada 2011

Global Industry Analysts opublikował raport o rynku głośników hi-fi. Rynek ma przed sobą znakomite perspektywy - w 2017 roku globalna sprzedaż ma urosnąć do zawrotnej ilości ponad 18 mln sztuk głośników. Jest to efekt rosnącej dostępności produktów oraz popularyzacji hi-fi - głównie domowych centrów cyfrowej rozrywki zbudowanych wokół kina domowego, konsol i komputerów osobistych. Dobre perspektywy wzrostu rokuje także segment instalacyjny. Wszak nagłośnienie domu staje się powoli standardem na miarę posiadania internetu w całym budynku. Z drugiej strony kryzys mocno odbił się na marżach oraz ogólnych zyskach producentów. Jest to efekt zwrócenia się konsumentów w kierunku tańszych produktów i marek dających jak najlepszy stosunek jakości do ceny.


 
Dali Phantom Lektor CI - nowa jakość głośników ...
Aktualność
+ 1
+ 0
wtorek, 21 grudnia 2010
Phantom Lektor to nowa seria dościennych głośników montażowych. Dali obiecuje zupełnie nową jakość dźwięku - maksymalnie zbliżoną do wolnostojących zespołów głośnikowych swojej produkcji. Trudno o lepszą rekomendację - nowa seria jest jedną z bardziej oczekiwanych nowości w Niemczech.

 
Super cienkie wodoodporne głośniki z Japonii
Aktualność
+ 1
+ 0
piątek, 11 czerwca 2010
Japońska firma Murata z siedzibą w Kyoto ogłosiła zakończenie prac nad skrajnie cienkimi głośnikami do urządzeń przenośnych. Grubość produktów Murata to 0.9mm, co sprawia, że wydają się być idealnym wyborem do przenośnych urządzeń takich jak kamery czy telefony komórkowe. Istotną innowacją w budowie tego typu głośników jest nowatorska metoda zabezpieczenia ich przed wodą, która nie ogranicza jakości dźwięku, jak to zwykle bywa, gdy stosuje się materiały wodoodporne. Do tego, głośnik wyróżnia się znakomitą ceną - raptem niecałe 3 dolary za sztukę w hurcie.

 
Głośniki do zabudowy JBL oraz Paradigm!
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 20 października 2008
Przy rosnącym zainteresowaniu na instalacje typu multiroom oraz budowy kina domowego opartego na głośnikach ukrytych w ścianach, postanowiliśmy znacznie rozszerzyć ofertę głośników do zabudowy o renomowane firmy tj. JBL oraz Paradigm.

 


Strona 5 z 5