Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Musical Fidelity MX-VYNL - rekomendacja od Hi-Fi Choice

Drukuj PDF
+ 0
+ 0

Marcowe wydanie polskiego Hi-Fi Choice & Home Cinema przynosi szereg ciekawych testów, a wśród nich recenzję topowego przedwzmacniacza gramofonowego od znanej brytyjskiej marki Musical Fidelity.MX-VYNL to przedstawiciel nowej serii MX, która dzięki kompaktowym rozmiarom i znakomitej jakości dźwięku uchodzi za mini hi-end. Możliwości VYNLa są wręcz nieprawdopodobne na tle innych produktów w podobnej cenie. Mamy tu możliwość wyboru:
  • equalizacji
  • wzmocnienia (gain)
  • zbalansowanego lub niezbalansowanego wyjścia na wzmacniacz
  • oraz perełkę – praktycznie w pełni swobodny system regulacji oporności dla wkładek MM oraz MC. Bez konieczności wyłączania sprzętu, czy przełączania kabli lub zworek!Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany
Od razu zauważa to Autor recenzji:
„MX-VYNL jest nietuzinkowym przedwzmacniaczem, przede wszystkim ze względu na w pełni zbalansowany tor analogowy oraz możliwość dokładnego dopasowania do konkretnej wkładki magnetycznej”.

Niemniej zachwytu budzi sama jakość wykonania urządzenia: „Obudowę wykonano w większej części z odlewów stopów lekkich, takich jak aluminium” i prostą konstatacją: „[...] z pewnością na swoim poziomie cenowym jest niezwykle atrakcyjnym urządzeniem”.


Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany
A jak wypada brzmienie?
„Barwnie i precyzyjnie”. Redakcja polskiego wydania Hi-Fi Choice & Home Cinema zaznacza, że przedwzmacniacz powinien trafić praktycznie w każdy gust, nawet najbardziej wybrednego audiofila. Dźwięk jest:
„precyzyjny, szczegółowy i przestrzenny. Dysponuje idealnie wyrównanym balansem tonalnym i wprowadza do muzyki ład i porządek”.


Nie sposób nie wspomnieć także o tym, jak skutecznie MX-VYNL podnosi jakość dźwięku w systemach czy to wyposażony w budżetowe gramofony, czy też te z wyższej półki:
„Musical Fidelity ma wielką umiejętność „odtykania” brzmienia, zwłaszcza w zakresie wysokich tonów, co bezpośrednio przekłada się na bardziej szczegółowy i otwarty dźwięk. Przeciętnej klasy gramofon cierpiący na niezbyt precyzyjną prezentacje górnego skraju pasma z pewnością zyska”.Podsumowanie?
Rekomendacja od Redakcji: „Musical Fidelity wydaje się wyciskać wszystko, co tylko można z podpiętego doń gramofonu”.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Arcam rPhono

rPhono to kolejne po rPlay urządzenie rozszerzające serię rSeries Arcama. Przedwzmacniacz ten został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu wbudowanego...

» Winyle popularniejsze od plików cyfrowych

Po raz pierwszy w historii sprzedaż czarnych płyt w Wielkiej Brytanii przewyższyła wyniki plików cyfrowych. Moda na winyle bezsprzecznie powróciła.

» Pro-Ject Essential III

Pro-Ject rozszerza linię gramofonów Essential, wprowadzając nowy model – Essential III. W porównaniu z innymi produktami tej serii już na pierwszy rzut oka...

» Musical Fidelity Nu-Vista –- polska premiera na AudioShow 2016

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę informuje o polskiej premierze setu Nu-Vista podczas warszawskich targów Audio-Video Show 2016.

» Pro-Ject Primary i Primary Phono USB

Austriacki producent gramofonów Pro-Ject ponownie rozszerza swoją ofertę o nowe produkty. Tym razem poznajemy modele Primary i Primary Phono USB. To urządzenia skierowane...

» Spadek sprzedaży płyt gramofonowych w USA

Najnowsze statystyki, które udostępniła Recording Industry of America (RIAA) wskazują na sytuację, która nie miała miejsca w ciągu kilku ostatnich lat. Chociaż...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież