Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Pro-Ject Vinyl Cleaner VC-S

Drukuj PDF
+ 1
+ 0

Pro-Ject zaskoczył wprowadzeniem do sprzedaży urządzenia Vinyl Cleaner VC-S. Jak łatwo się domyślić, chodzi o myjkę do płyt gramofonowych. Nie byłoby w tym nic wartego szczególnej uwagi gdyby nie fakt, że myjka waży 10,5kg i kosztuje niemal dwa tysiące złotych.

Pro-Ject Vinyl Cleaner VC-S

Vinyl Cleaner VC-S z daleka może przypominać gramofon. Pierwsze wrażenie szybko mija – widać, że podstawa jest wyjątkowo duża. Mieści się tam silnik – pracujący w dwóch trybach, naprzód i wstecz –  oraz zbiornik na zużyty płyn do czyszczenia. Może on pomieścić aż 2,5l, co wystarczy na wyczyszczenie ok. 1000 płyt. Z uwagi na wysoki koszt i duże rozmiary wydaje się, że Vinyl Cleaner VC-S może być obiektem zainteresowania raczej właścicieli sklepów z płytami, niż prywatnych kolekcjonerów.

Pro-Ject Vinyl Cleaner VC-S

Technika mycia jest bardzo prosta i skuteczna. Płytę umieszczamy na dokręcanej podstawie, pozbawionych jakichkolwiek zatrzasków czy spinek, które mogłyby uszkodzić płytę. Po umocowaniu jej za pomocą docisku oraz uruchamiamy silnik. Pokrywamy płytę odpowiednią warstwą płynu do czyszczenia, który rozprowadzamy po całej powierzchni dołączoną do zestawu miękką szczotką. Po upływie dziesięciu sekund przychodzi czas na skorzystanie z „ramienia” myjki. Jest to odkurzacz, osuszający płytę z płynu. Należy wówczas zakręcić płytą w każdą ze stron – i gotowe. Cała procedura ma trwać kilkadziesiąt sekund, zaś proces czyszczenia płyty ma być wyjątkowo dokładny. Każdy element – ramię, podstawa, dociski – jest demontowalny. Po wypełnieniu zbiornika zużyty płyn po prostu wylewamy, zakładając lejek do jednej ze ścian urządzenia.

Pro-Ject Vinyl Cleaner VC-S

Trudno się w zasadzie spodziewać niedokładności po tak rozbudowanym i drogim urządzeniu. Może się jednak okazać, że koszt myjki okaże się relatywnie nieduży w porównaniu do zysku, który sprzedawcy płyt dzięki odpowiednio szybkiemu i dokładnemu myciu będą w stanie dzięki niej osiągnąć.

Pro-Ject Vinyl Cleaner VC-S

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Wzmacniacze Musical Fidelity M3si oraz M6si tylko do końca marca tańsze o blisko 1000zł!

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę informuje o czasowej  obniżce cen na wzmacniacze M3si oraz M6si w okresie do...

» Musical Fidelity Nu-Vista 600 - młodszy brat hi-endowego wzmacniacza Nu-Vista 800

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę wprowadza do sprzedaży nowy element systemu Nu-Vista – wzmacniacz Nu-Vista 600, drugi w...

» 2016 rokiem serwisów strumieniujących

Dowodów na dominację rynku muzycznego przez usługi strumieniowe jest z dnia na dzień coraz więcej. Podczas gdy zainteresowanie aplikacjami takimi jak Spotify czy Tidal...

» Winyle popularniejsze od plików cyfrowych

Po raz pierwszy w historii sprzedaż czarnych płyt w Wielkiej Brytanii przewyższyła wyniki plików cyfrowych. Moda na winyle bezsprzecznie powróciła.

» Pro-Ject Essential III

Pro-Ject rozszerza linię gramofonów Essential, wprowadzając nowy model – Essential III. W porównaniu z innymi produktami tej serii już na pierwszy rzut oka...

» Musical Fidelity Nu-Vista –- polska premiera na AudioShow 2016

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel Musical Fidelity na Polskę informuje o polskiej premierze setu Nu-Vista podczas warszawskich targów Audio-Video Show 2016.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież