Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Test Musical Fidelity MX-VYNL - referencja i wzorzec w swojej klasie

Drukuj PDF
+ 0
+ 0

Tak mocny i jednoznaczny wniosek stawia autor bloga Stereo i kolorowo, który z trudem rozstał się z przedwzmacniaczem z nowej serii MX od Musical Fidelity.Podobnie jak w teście MX-VYNL pochwałom nie było końca. Kunszt inżynierów Musical Fidelity z założycielem na czele osiągnął nowy poziom. Zacznijmy od wyglądu:
„Urządzenie prezentuje się fantastycznie, bardzo pozytywne wrażenie wywiera aluminiowa obudowa i front w kolorze świetlistej satyny”.

Przedwzmacniacz nie będzie więc zwracał zbędnej uwagi, ale przy jego wykonaniu nie oszczędzono w żaden sposób. Szczególną uwagę Autor poświęca gniazdom:
„To wysokogatunkowe, w pełni złocone gniazda wyglądające jak jubilerska konfekcja audio wzięta prosto z urządzeń referencyjnych”.Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany

Niemniej zachwytów pada pod adresem nawet zacisku uziemienia. Ale nie to stanowi o prawdziwej sile przedwzmacniacza. Jak zauważa Autor, Musical „oferuje brzmienie esencjalne, głębokie, barwne oraz nasycone, z odczuwalnym przybliżeniem, masą i strukturą tonalną, a także z delikatnym ociepleniem. Jednak ogół dźwięku jest bardzo transparentny, czysty i naturalny”.


Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany
Autor długo rozwodzi się nad tym, jak przedwzmacniacz potrafi wzmacniać każdy dźwięk, dodawać mu obciążenia, ubarwiać a przy tym zachowując bardzo wysokie tempo, artykulację. I znowu nie oznacza to braku płynności, harmonii i polotu:

„Nie jest to surowe i kliniczne granie typowe dla wielu odtwarzaczy płyt kompaktowych, dźwięk nie jest rysowany technicznie, szorstko, czy laboratoryjnie”


a z drugiej strony:
„Jest w nim miła miękkość i elastyczność, choć nadal w granicach stuprocentowej precyzji, optymalnej selektywności, a także spektakularnej dynamiki i energii”

Podsumowując?
„Bezkompromisowa rekomendacja!
Mam wrażenie, że w niedalekiej przyszłości Musical Fidelity MX-VYNL zagości u mnie na stałe jako przedwzmacniacz odniesienia. Referencja i wzorzec w swojej klasie”


   Tagi

Tematy pokrewne :

» MEE Audio M9 Classic i M9B - tanie, dobrze grające słuchawki z odporną metalową obudową

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel MEE Audio w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży dwóch modelów słuchawek z serii M9

» Arcam rPhono

rPhono to kolejne po rPlay urządzenie rozszerzające serię rSeries Arcama. Przedwzmacniacz ten został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu wbudowanego...

» Arcam rPlay

Do linii produktów rSeries Arcama dołącza odtwarzacz strumieniowy rPlay, który mimo niewielkich rozmiarów może wprowadzić spore zamieszanie.

» Tidal Masters w jakości MQA 24/96

Tidal mierzy się z największym (dla audiofilów) problemem serwisów strumieniujących muzykę – jakością dźwięku. Chociaż popularne, stratne formaty takie jak MP3...

» JBL Inspire 500

JBL zna noworoczne postanowienia użytkowników i wraz ze styczniem wprowadza do swojej oferty kolejne słuchawki sportowe – tym razem bezprzewodowe, dokanałowe...

» CES 2017

Na tegorocznych targach CES w Las Vegas jak zwykle nie zabrakło najważniejszych w branży producentów. Wśród nich znaleźli się między innymi Definitive Technology,...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież