Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Test Musical Fidelity MX-VYNL - referencja i wzorzec w swojej klasie

Drukuj PDF
+ 0
+ 0

Tak mocny i jednoznaczny wniosek stawia autor bloga Stereo i kolorowo, który z trudem rozstał się z przedwzmacniaczem z nowej serii MX od Musical Fidelity.Podobnie jak w teście MX-VYNL pochwałom nie było końca. Kunszt inżynierów Musical Fidelity z założycielem na czele osiągnął nowy poziom. Zacznijmy od wyglądu:
„Urządzenie prezentuje się fantastycznie, bardzo pozytywne wrażenie wywiera aluminiowa obudowa i front w kolorze świetlistej satyny”.

Przedwzmacniacz nie będzie więc zwracał zbędnej uwagi, ale przy jego wykonaniu nie oszczędzono w żaden sposób. Szczególną uwagę Autor poświęca gniazdom:
„To wysokogatunkowe, w pełni złocone gniazda wyglądające jak jubilerska konfekcja audio wzięta prosto z urządzeń referencyjnych”.Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany

Niemniej zachwytów pada pod adresem nawet zacisku uziemienia. Ale nie to stanowi o prawdziwej sile przedwzmacniacza. Jak zauważa Autor, Musical „oferuje brzmienie esencjalne, głębokie, barwne oraz nasycone, z odczuwalnym przybliżeniem, masą i strukturą tonalną, a także z delikatnym ociepleniem. Jednak ogół dźwięku jest bardzo transparentny, czysty i naturalny”.


Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany
Autor długo rozwodzi się nad tym, jak przedwzmacniacz potrafi wzmacniać każdy dźwięk, dodawać mu obciążenia, ubarwiać a przy tym zachowując bardzo wysokie tempo, artykulację. I znowu nie oznacza to braku płynności, harmonii i polotu:

„Nie jest to surowe i kliniczne granie typowe dla wielu odtwarzaczy płyt kompaktowych, dźwięk nie jest rysowany technicznie, szorstko, czy laboratoryjnie”


a z drugiej strony:
„Jest w nim miła miękkość i elastyczność, choć nadal w granicach stuprocentowej precyzji, optymalnej selektywności, a także spektakularnej dynamiki i energii”

Podsumowując?
„Bezkompromisowa rekomendacja!
Mam wrażenie, że w niedalekiej przyszłości Musical Fidelity MX-VYNL zagości u mnie na stałe jako przedwzmacniacz odniesienia. Referencja i wzorzec w swojej klasie”


   Tagi

Tematy pokrewne :

» HiFiMAN HE-1000 i Edition X w wersji V2

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, wprowadza na krajowy rynek nowe wersje topowych słuchawek audiofilskich: tańsze Edition X V2 oraz...

» Oppo Sonica DAC

Oppo idzie za ciosem i po ogromnym sukcesie odtwarzaczy Blu-ray 4K, wprowadza do swojej oferty przetwornik analogowo-cyfrowy Sonica DAC. Tak jak w przypadku poprzednich...

» Krzysztof Penderecki uhonorowany nagrodą Grammy

Polski kompozytor muzyki współczesnej Krzysztof Penderecki został uhonorowany statuetką Grammy podczas 59. gali wręczenia nagród. Oprócz niego, reprezentantem...

» Polk Audio MagniFi Mini

RAFKO   Dystrybucja,   wyłączny   przedstawiciel   marki   Polk  Audio,   wprowadza   do   sprzedaży soundbar MagniFi Mini.

» NAD M50.2

NAD wprowadza do swojej oferty nowy produkt będący hybrydą znanych już M50 oraz M52. Nowe urządzenie sygnowane symbolem M50.2 to cyfrowy odtwarzacz muzyczny, który z...

» JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

JBL przestawia użytkownikom kolejne słuchawki powstałe we współpracy ze znaną – szczególnie dla sportowców – marką Under Armour. Nie są to jednak zwykłe...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież