Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Gramofony
McIntosh C2500 - lampowy ultraprzedwzmacniacz gramof...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 8
+ 0
poniedziałek, 25 lutego 2013

Co nowego można wymyślić w przedwzmacniaczu gramofonowym? Zapytajcie McIntosha!

Mc wyposażył swój nowy produkt w 15 wejść, w tym 5 cyfrowych (w tym USB), które są zdolne do dekodowania sygnału 32bit/192 kHz.

Wejścia gramofonowe są tylko dwa - po jednym dla MM i MC. C2500 jest w stanie przekazać sygnał do 3 wzmacniaczy jednocześnie, każde wyjście może mieć indywidualnie ustawiony balans tonów.

Ponadto, C2500 posiada wyjście słuchawkowe. Poziom zniekształceń THD nowego Maca wypada znakomicie - to tylko 0.08%. Zakres częstotliwości to szalone pasmo od 10 do 100.000Hz. Nawet stosunek sygnału do szumu jest zaskakujący jak na przedwzmacniacz gramofonowy - producent podaje równe 100 decybeli.

Lampy użyte do tego 15-kilogramowego przedwzmacniacza to 6 sztuk 12AX7a.

 


 
Pro-Ject Tube BOX S / Tube BOX DS - nowe przedwzmacn...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 6
+ 0
czwartek, 10 stycznia 2013

Pro-Ject sukcesywnie wprowadza na rynek coraz lepsze i droższe przedwzmacniacze gramofonowe.

W przypadku obu modeli austriacki producent hołduje tradycji brzmienia lampowego. Szczególna uwagę zwraca droższy BOX DS, który korzysta według producenta korzysta z technologii budowania obwodów autorstwa niejakiego Pana o nazwisku Dr. Sykora.

Z praktycznych spraw mamy płynną możliwość zmiany impedancji MC - także w trakcie odtwarzania muzyki. Oba przedwzmacniacze wyposażono w filtr subsoniczny, który chroni sprzęt przed niekontrolowanymi przydźwiękami poniżej 20Hz.

Producent pochwalił się także, że w obu przedwzmacniaczach wykorzystano wysokiej klasy polipropylenowe kondensatory.

Cena i specyfikacja Pro-Ject Tube BOX DS

Cena i specyfikacja Pro-Ject Tube BOX S


 
Wielki powrót płyty winylowej
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 8
+ 1
poniedziałek, 07 stycznia 2013

Badanie Nielsen Soundscan prowadzone od 1993 roku jeszcze nigdy nie wypadło tak pomyślnie dla rynku czarnej płyty.

2012 rok został zamknięty ze światowym rekordem sprzedaży płyt winylowych, który wyniósł 4.6 miliona sztuk! To wzrost sprzedaży o blisko 20% w stosunku do roku 2011! Co ciekawe, większość płyt sprzedała się z muzyką indie rock, a nie z klasyką, czy też nagraniami typowo audiofilskimi.

A to bez dwóch zdań oznacza, że winyl ponownie wypływa na szerokie wody.


 
Pro-Ject Phono BOX USB - przedwzmacniacz gramofonowy...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 6
+ 0
środa, 02 stycznia 2013

Pro-Ject znany producent bardzo dobrych gramofonów oraz akcesoriów gramofonowych wprowadził do oferty nowy produkt o unikalnej funkcjonalności.

Dzięki złączu USB z konwerterem analogowo-cyfrowym (A/D) Burr Brown PCM2904 przedwzmacniacz gramofonowy może służyć do konwersji analogowego sygnału z gramofonu na cyfrowy, co w efekcie pozwala na zgrywanie do pliku ścieżek z płyt winylowych.

Ponadto, jest to klasyczny przedwzmacniacz gramofonowy oparty na modelu Phono BOX II charakteryzujący się dobrymi parametrami oraz obsługą wkładek zarówno MM jak i MC.

Cena wydaje się dość okazyjna - 150zł dopłaty za dodatkową funkcje konwersji sygnału do postaci cyfrowej wydaje się być bardzo rozsądnie skalkulowaną kwotą.

Cena i specyfikacja Pro-Ject Phono BOX USB


 
Krótka historia audio - fonograf, fonoautograf, tel...
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 4
+ 2
środa, 28 listopada 2012
Gramofon wyewoluował z fonografu – okrągły cylinder zastąpiono płaską okrągłą płytą. Sama zasada działania pozostała bez zmian. Ówczesne płyty gramofonowe cynkowe oraz szklane pokryte były woskiem a w późniejszym okresie szelakiem.
Więcej…

 
Typy szlifów we wkładkach gramofonowych - sferyczn...
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 28
+ 2
poniedziałek, 24 września 2012
Wyróżniamy trzy zasadnicze typy szlifów końcówek igieł we wkładkach gramofonowych. Każdy z nich charakteryzuje inny stopień zaawansowania budowy, a tym samym jakości dźwięku oraz kosztów produkcji. Najprostszy szlif nazywany jest sferycznym. Poza tym w sprzedawanych wkładkach stosuje się szlify eliptyczne oraz liniowe. Najnowszym osiągnięciem producentów wkładek jest typ micro-line - niezwykle zaawansowany i trudny w produkcji oraz implementacji.
Więcej…

 


Strona 8 z 12