Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Gramofony
Audio-Technica AT-LP 1240 USB - gramofon profesjonal...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 2
+ 0
czwartek, 13 września 2012

Audio-Technica to produkty, które bardzo udanie łączą świat profesjonalistów i audiofilów.

Przykładem jest gramofon AT-LP1240, zasadniczo przeznaczony dla didżejów grających w nocnych klubach. Świadczy o tym potężna ilość funkcji - 3 biegowy, 16-biegunowy silnik, wbudowany manualnie załączony przedwzmacniacz gramofonowy, konwerter USB cyfrowo-analogowy oraz analogowo-cyfrowy. Do tego dodajmy to co didżeje lubią najbardziej - szereg podświetleń, oraz stroboskopowe znaczniki na talerzu obrotowym.

Cena? Mogło być gorzej.

Cena i specyfikacja Audio-Technica AT-LP 1240 USB

 


 
Wizyta w fabryce Goldringa z RMS.pl
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 6
+ 0
poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Fotorelacja z fabryki Goldring

 

Więcej…

 
Record Store Day - kochajmy winyle!
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 2
+ 1
poniedziałek, 23 kwietnia 2012

W sobotę 21 kwietnia Amerykanie obchodzili Record Store Day - w wolnym tłumaczeniu - Dzień sklepów z nagraniami wysokiej klasy. Idea jest prosta - promujemy dobre sklepy, wokół których tworzą się społeczności melomanów i audiofilów zakochane w winylach. Pamiętajmy też, że dobrze nagrany winyl to jedno z najwartościowszych źródeł dźwięku. Ambasadorem tegorocznych obchodów był sam Iggy Pop - człowiek, który z pewnością winyle zna nie tylko z widzenia. Wspiera go między innymi wytwórnia Third Man Records, która należy do Jacka White z The White Stripes i The Racounters.

 

 

 


 
Pro-Ject Debut Carbon
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 3
+ 0
poniedziałek, 12 marca 2012

Wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć, dlatego Debut III, najpopularniejszy gramofon w ofercie Pro-Jecta odchodzi do historii. Tak naprawdę to znakomita informacja, ponieważ jego następca Debut Carbon odziedziczy starą cenę, w której nabywca otrzyma nowe lepsze (bo karbonowe) ramię. Jak sama nazwa zresztą wskazuje. Specyfikacja wskazuje, że udało się obniżyć masę ramienia z 9.5 do 6.0 gram, czyli o dobre 30%!Debut Carbon został nieco dociążony w stosunku do poprzednika, co powinno zaowocować mniejszą liczbą drgań przenoszonych na ramię. Do tego producent dołożył zupełnie nowy silnik mechanizmu. Nieco lepiej wygląda także stosunek szumu do dźwięku - z nową wkładką Debut Carbon poprawił wynik o 3 decybele.

 

Specyfikacja i cena Debut Carbon.

 


 
Gramofony - informacje ogólne
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 4
+ 0
piątek, 27 stycznia 2012
Gramofon był pierwszym urządzeniem, dzięki któremu ludzie mogli odtworzyć zapisany dźwięk. Jego historia jest długa, a postęp techniczny jaki się dokonał, jest ogromny.
Więcej…

 
Hi-Fi - historia w pigułce
Artykuł
+ 1
+ 0
piątek, 27 stycznia 2012
Człowiek zawsze chciał uwiecznić swoje działania, wrażenia, przeżycia. Stąd już rysunki naskalne sprzed tysięcy lat, pomniki bohaterów wykute w kamieniu, wspaniałe obrazy namalowane na murach świątyń, na desce czy płótnie.
Więcej…

 


Strona 9 z 12