Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Gramofony
Fotorelacja z fabryki Pro-Ject
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 0
+ 0
piątek, 09 września 2011
Pro-Ject to obecnie największy producent gramofonów analogowych na świecie. Produkcja przebiega w niewielkim czeskim miasteczku Lotiwel położonym niecałe 100km od granicy z Polską. Fabryka znajduje się w starej fabryce Tesla. Cała organizacja dystrybucji oraz zarządzania znajduje się w Austrii, przez co Pro-Ject stał się liderem w produkcji gramofonów na świecie.

 

Więcej…

 
Luxman - powrót do gramofonów
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 0
+ 0
środa, 16 marca 2011
Luxman PD-171 to pierwszy od 28 lat nowy gramofon w ofercie japońskiej legendy audio - Luxmana. Pierwsza podane do wiadomości publicznej parametry sprzętu świadczą o tym, że Japończycy nie bawili się w półśrodki. Waga to 25kg, cena ok 5 tys USD, blat z 15mm aluminium i obsługa dwóch prędkości obrotowych.

 
Kalibracja wkładki gramofonowej.
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 5
+ 0
wtorek, 14 grudnia 2010
Baza danych wkładek gramofonowych zawiera dane techniczne dla wybranej wkładki gramofonowej, nawet tych wycofanych serii, wszystkie marki od Audio-Technica, Ortofon oraz Shure do Koetsu i Ikeda. Wystarczy wpisać odpowiednie kryteria z poniższych opcji i nacisnąć "Search" aby zobaczyć wyniki. Można wprowadzić dowolną kombinację warunków aby zawęzić wyszukiwanie.
Więcej…

 
Wkładki gramofonowe i gramofony - poradnik
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 44
+ 8
wtorek, 14 grudnia 2010
Przez ostanie lata czarna płyta winylowa i gramofony przeżywają prawdziwy renesans. Powrót do technologii sprzed kilkudziesięciu lat zawdzięczamy przede wszystkim wysokiej jakości jaką może zaoferować ten standard. Analogowy dźwięk zapisany w rowku płyty wraz z dobrej jakości sprzętem gwarantuję brzmienie bardziej naturalne niż zakodowany dźwięk cyfrowy na płycie CD. Wiele nowych nagrań jest realizowanych przez wydawców na płycie winylowej. Rynek jest pełen nowych i używanych płyt. Wychodząc naprzeciw postanowiliśmy stworzyć mini bazę wiedzy na temat gramofonów oraz najważniejszych elementów zestawu do odtwarzania płyt.
Więcej…

 
Nekrowinyl - od audiofilów dla audiofilów.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Gramofony ]
+ 0
+ 0
środa, 08 grudnia 2010
Nietypową usługę audiofilom i melomanom zaoferowała firma And Vinyly. Za opłatą 3 tys funtów każdy z nas może po śmierci oraz skremowaniu zostać przetopiony na... płytę winylową. Co więcej, winyl może nosić nasze własne nagrania. Nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji zamówić usługę rozesłania nekrowinyla do znajomych, rodziny i przyjaciół. Niestety, nie są znane wyniki badań poziomu zadowolenia klientów firmy And Vinyly.

 
Limitowana seria specjalna od Denona.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
środa, 25 sierpnia 2010
Denon coraz huczniej obchodzi swoje 100 letnie urodziny. Specjalna strona internetowa stworzona z tej okazji to dopiero wstęp. Teraz Denon zapowiedział wypuszczenie siedmiu limitowanych specjalnych modeli swojej elektroniki: PMA-A100 wzmacniacz zintegrowany, DCD-A100CD odtwarzacz SACD, DPA-A100 gramofon, DL-A100 wkładka gramofonowa, AVR-A100 amplituner A/V 9.2, DBP-A100 odtwarzacz Blu-ray Disc, AH-A100 słuchawki nagłowne.

 


Strona 10 z 12