Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Aktualności
Nowe kable polskiej Melodiki
Aktualność
[ zapisane w: Kable -> Analogowe ]
+ 5
+ 0
poniedziałek, 25 marca 2013

Melodika, polski producent kabli audio-video klasy hi-fi, znany przede wszystkim ze swojej serii Purple Rain wprowadza na rynek nowe produkty – uzupełniające dotychczasową linię „purpurową”.

Nowa liczniejsza rodzina kabli to efekt bardzo dobrego przyjęcia Melodiki zarówno przez klientów domowych jak i profesjonalnych w postaci studiów nagraniowych oraz firm instalacyjnych audio-video w całej Polsce.

Połączenie zdumiewającego stosunku jakości do ceny, zastosowanych technologii, szerokiego wyboru długości oraz charakterystycznego koloru sprawiły, że seria Purple Rain stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych w swojej kategorii.

 

Wszystkie nowe kable posiadają kilka cech wspólnych:

- wysokiej klasy przewodnik z miedź beztlenowej OFC klasy 4N (99.99%);

- wtyki od najlepszych markowych dostawców np. europejskiego Neutrika;

- wysokiej klasy izolacja PVC, która zabezpiecza kabel przed: promieniami UV, wodą morską, ozonem, czy alkoholem;

- wysokiej klasy lutowanie cyną z dodatkiem srebra

- kable lutowane są tylko i wyłącznie na terenie Polski, co pozwala zachować najwyższą jakość styku przez wiele lat.

 

Zobacz kable XLR Melodika

Zobacz przedłużacze 6.3mm duży jack Melodika

Zobacz kable BNC Melodika

Zobacz kable Composite Melodika

Zobacz kable 6.3mm duży jack Melodika

 


 
JBL Charge - posłuchaj muzyki i naładuj smartfona,...
Aktualność
+ 10
+ 0
wtorek, 22 stycznia 2013

JBL wciąż poszerza liczbę swoich urządzeń nomadycznych skierowanych do użytkowników smartfonów i tabletów.

 

JBL Charge to zupełnie nowe podejście do tematu - mamy tu do czynienia z głośnikiem wyposażonym w potężny akumulator zdolny do naładowania baterii smartfona (ze złącza USB). Pojemność 6000mAh powinna bez problemu zaspokoić apetyt każdej baterii.

Jeśli jednak nie ma potrzeby ładowania smartfonu z pomocą JBL Charge to ów urządzenie odwdzięczy się aż 12 godzinami odtwarzania muzyki non stop. Warto podkreślić, że Charge ma spore możliwości muzyczne.

Wyposażono go w dwa 41mm pełnozakresowe przetworniki z bas refleksem sterowane procesorem DSP o mocy 5W RMS każdy.

 

Cena i specyfikacja JBL Charge


 
JBL OnBeat Micro - stacja dokująca iPhone 5 Lightni...
Aktualność
+ 6
+ 0
środa, 09 stycznia 2013

JBL niezwykle ekspansywnie podbija rynek wysokiej klasy stacji dokujących z nowym złączem Lightning (LT) dla nowego iPhone'a.

Po debiutującej JBL OnBeat Venue przyszła pora na mniejszy i tańszy produkt OnBeat Micro. Nowa kompaktowa stacja dokująca posiada 2W pełnozakresowe głośniki sterowane procesorem DSP. Ponadto godne uwagi jest bateryjne zasilanie 4xAAA.

Jak zawsze w przypadku JBL niezrównany jest design oraz jakość dźwięku.

Cena i specyfikacja JBL OnBeat Micro


 
Głośnik do telefonu - JBL Flip i Micro Wireless
Aktualność
+ 4
+ 0
środa, 10 października 2012

Nowe produkty JBLa stawiają sprawę jasno - nie tylko w Polsce pojawił się spora grupa nastolatków, która słucha muzyki prosto z telefonu i często w większej liczbie. Micro Wireless i Flip to przenośne głośniczki z akumulatorem, zdolne do pracy bez ładowania nawet do 6 godzin. W obu przypadkach postawiono na przetwornik 40mm, który chociaż bardziej pasuje do słuchawek, to gwarantuje minimalny pobór mocy. W przypadku Flipa, mamy pełne stereo, czyli 2x5W RMS. Micro to pojedynczy głośnik o mniejszej mocy 3W RMS. W obu przypadkach poza łącznością Bluetooth JBL dołączył klasyczne wejście 3.5mm mini-jack AUX. To dobra wiadomość - skorzystanie z klasycznego kabla na pewno przyczyni się do dłuższej pracy zarówno smartfona jak i samego aktywnego głośnika. JBL Flip to całkiem zaawansowane urządzenie. Poza mocniejszym głośnikami i cyfrowym procesorem DSP posiada wbudowany mikrofon, pozwala więc na swobodną rozmowę np w aucie lub w biurze. Dodatkowo Flip występuje w dwóch wersjach - czarnej i białej.

Cena i specyfikacja JBL Flip

Cena i specyfikacja Micro Wireless

 


 
Stacja dokująca iPad - JBL OnBeat aWake i Venue.
Aktualność
+ 3
+ 0
wtorek, 09 października 2012

Nie bez przyczyny w prezentacji nowego iPhona 5 uczestniczyła stacja dokująca właśnie od JBLa.

Amerykański producent, który należy do koncernu Harmana zasypuje rynek stacjami dokującymi do produktów Apple. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego - nic innego na rynku nie gra równie dobrze, stąd popyt na produkty JBLa wciąż rośnie. Teraz Amerykanie poszerzają ofertę stacji dokujących dedykowanych przede wszystkim do iPada.

OnBeat aWake to stacja zaprojektowana pod kątem uprzyjemnienia porannej pobudki. Stąd zaawansowana konfiguracja budzika oraz dedykowana aplikacja do obsługi biblioteki z cyfrowa muzyką. Przyzwoita moc 6.5W RMS na kanał w zupełności wystarczy, aby obudzić nawet najbardziej zaspanych. Znając możliwości JBLa, basowe uderzenie aWake'a sprawnie poderwie na nogi nawet po ciężkiej nocy.

OnBeat Venue to dużo bardziej zaawansowany sprzęt. Różnice kryją się przede wszystkim w możliwościach dźwiękowych. Tutaj mamy moc 2x15W RMS, co z powodzeniem pozwoli nagłośnić niewielkie pomieszczenie, a przynajmniej otoczenie wokół miejsca pracy. Do tego JBL dodaje darmową aplikację MusicFlow do zarządzania muzyczną bazą danych oraz zaawansowany equalizer. Stąd też płynie wniosek, że Venue posiada wbudowany procesor DSP.

Obie stacje dokujące poza obsługą iPada, iPhona oraz iPoda posiadają moduł Bluetooth z technologią Harman TrueStream, który pozwala przesyłać muzykę z dowolnego smartfona z Bluetooth.

Cena i specyfikacja JBL OnBeat aWake

Cena i specyfikacja JBL OnBeat Venue


 
JBL Soundfly BT - latający dźwięk od Harmana.
Aktualność
+ 1
+ 0
wtorek, 02 października 2012

Coraz więcej firm bardzo odważnie wdziera się na teren przeznaczony dotychczas dla produktów Sonosa.

Niedawno prezentowaliśmy przenośną stację dokującą dla smartfonów z Bluetooth - Roth SOF-a. A teraz JBL ogłosił rozpoczęcie produkcji głośnika Bluetooth wpinanego wprost do gniazdka elektrycznego! A to już zaczątek prostego systemu multiroom - wystarczy zakupić kilka takich głośników. Dodajmy, że producent od razu wypuścił aplikację sterującą dla smartfonów z systemem Android. Poza funkcją katalogowania i odtwarzacznia aplikacja posiada equalizer, który pozwala sterować wbudowanym w głośnik cyfrowym procesorem dźwięku!

Jakby tego było mało, Soundfly BT może pracować na baterii akumulatorowej. Dysponuje przy tym mocą 2x10W RMS. I to wszystko w cenie 749zł!

Cena i specyfikacja JBL Soundfly BT

 


 


Strona 7 z 16