Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kable/Akcesoria Coaxial/Optyczne
Jak uporządkować kable audio-video i komputerowe?
Artykuł
+ 5
+ 2
sobota, 20 kwietnia 2013
Plączą się, zwijają i spadają za biurko akurat wtedy gdy są potrzebne... Całe szczęście że wraz z postępem wymyślono sposoby na opanowanie „kablogeddonu”. Jak go ogarnąć? Poniżej zademonstrujemy kilka sposobów.
Więcej…

 
Kable audio - specyfikacja i budowa
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Głośnikowe ]
+ 4
+ 2
wtorek, 31 stycznia 2012
Kable tak głośnikowe, jak i połączeniowe mają różną budowę. Każdy producent ma własne sposoby na budowę kabla i przekonuje klienta, że właśnie to rozwiązanie ma same zalety.
Więcej…

 
Połączenia cyfrowe (coaxialne, optyczne)
Artykuł
+ 17
+ 12
wtorek, 13 września 2011
Połączenie cyfrowe może być wykonane 2 sposobami - coaxialne i optycznie. Połączenie coaxialne wykonuje się za pomocą kabla współosiowego (koncentrycznego) zakończonego z dwóch stron wtykiem RCA (cinch). Zdjęcie gniazda coaxialnego - cinch.
Więcej…

 
Monkey Cable - darmowe testy kabli na Audiostereo.pl
Aktualność
[ zapisane w: Kable -> Analogowe ]
+ 1
+ 1
piątek, 25 marca 2011
Wszystkich zainteresowanych testami sprzętu w domowym zaciszu zapraszamy do zabawy na forum Audiostereo.pl. Dzięki uprzejmności dystrybutora Monkey Cable forowicze z Audiostereo mają możliwość tygodniowego odsłuchu okablowania audio brytyjskiej marki. Testować może każdy, zachęcamy do skorzystania z oferty. szczegóły tutaj

 
Koniec VGA i DVI - pora na HDMI i DisplayPort
Aktualność
[ zapisane w: Kable -> Analogowe ]
+ 1
+ 1
czwartek, 30 grudnia 2010
Intel, AMD, Dell, Lenovo, Samsung, LG doszły do wniosku, że nadeszła pora na uśmiercenie standardu VGA D-Sub, który ma już ponad 20 lat. Intel zapowiedział, że wszystkie produkty od 2015 roku zostaną pozbawione jakiejkolwiek możliwości współpracy ze standardem VGA. AMD zapowiedziało podobny ruch już od 2013 roku. Co więcej, giganci zapowiadają brak wsparcia dla standardu DVI. W przypadku monitorów promowany będzie wyłacznie standard DisplayPort.