Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kable/Akcesoria Głośnikowe
Bi-wiring - czy warto?
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Głośnikowe ]
+ 17
+ 2
środa, 25 stycznia 2012
Wzmacniacz można łączyć z kolumnami w zasadzie tylko na dwa sposoby. Ale jeśli dodamy jedną lub dwie końcówki mocy, możliwości mamy więcej. Przedstawię tutaj osiem sposobów łączenia wzmacniacza (wzmacniaczy) z kolumnami.
Więcej…

 
Zakłócenia w przewodach elektrycznych
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Analogowe ]
+ 7
+ 2
czwartek, 14 lipca 2011
Przewody elektryczne, poddawane są wieloma rodzajami zakłóceń, które wpływają na sygnał przesyłany przez nie.
Rodzaje zakłóceń w przewodach:
Więcej…

 
Monkey Cable - darmowe testy kabli na Audiostereo.pl
Aktualność
[ zapisane w: Kable -> Analogowe ]
+ 1
+ 1
piątek, 25 marca 2011
Wszystkich zainteresowanych testami sprzętu w domowym zaciszu zapraszamy do zabawy na forum Audiostereo.pl. Dzięki uprzejmności dystrybutora Monkey Cable forowicze z Audiostereo mają możliwość tygodniowego odsłuchu okablowania audio brytyjskiej marki. Testować może każdy, zachęcamy do skorzystania z oferty. szczegóły tutaj

 
Car audio
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Głośnikowe ]
+ 0
+ 0
wtorek, 14 grudnia 2010
Przewody zasilające
W ogromnej większości aut oryginalna instalacja zasilająca radia pozostawia wiele do życzenia. Producenci maksymalizując zyski tną koszty. Wynikiem tego jest zmniejszenie mocy całego systemu albo charakterystyczne przygasanie oświetlenia radioodtwarzacza w rytm muzyki przy trochę większym poziomie głośności. Bardziej wymagający słuchacze na pewno zaobserwują również pogorszenie się jakości dźwięku.
Więcej…

 
Kable głośnikowe
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Głośnikowe ]
+ 8
+ 1
wtorek, 14 grudnia 2010
Najczęściej wykorzystywanymi materiałami w przewodach głośnikowych są miedź oraz srebro. Ta pierwsza aby mieć dobre właściwości audio powinna się odznaczać dużą czystością. Można wyróżnić przynajmniej kilka jej rodzajów
Więcej…

 
Kable, a jakość dźwięku
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Głośnikowe ]
+ 13
+ 19
wtorek, 14 grudnia 2010
O wpływie kabli na jakość dźwięku przekona się każdy, kto zmieni standardowe, cienkie „sznurki”, na dobrej jakości przewody, wykonane z wysokiej klasy materiałów. Niejedna osoba pewnie sobie pomyśli: "a co za różnica czy kabel kosztuje 1 zł czy 100 zł - kabel, to kabel i tak będzie grać." Oczywiście grać będzie - ale jak to zawsze bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Kable są, podobnie jak wzmacniacz, czy odtwarzacz CD, elementami toru audio - i to równie ważnymi. Nie można jednak powiedzieć że grają - przewodzą natomiast prąd. Od tego jednak, jak go przewodzą zależy brzmienie systemu.
Więcej…

 


Strona 3 z 3