Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kable/Akcesoria HDMI / DVI / DisplayPort
HDMI 2.0 specyfikacja
Aktualność
+ 23
+ 0
czwartek, 05 września 2013

Forum HDMI zrzeszające gigantów elektroniki użytkowej ogłosiło oficjalny standard HDMI 2.0. Parametry nowego HDMI w pełni odpowiadają wymogom telewizji 4K Ultra HD!

 

Więcej…

 
HDMI 2.0
Aktualność
+ 39
+ 1
środa, 05 czerwca 2013

W związku z gwałtownym rozwojem standardu 4K Ultra HD organizacja HDMI rozpoczęła pracę nad nowym standardem przesyłu obrazu i dźwięku.

 

Więcej…

 
Mobility High-Definition Link (MHL) - nowy standard...
Artykuł
+ 4
+ 2
środa, 18 lipca 2012
Najprostszym zastosowaniem MHL jest przejściówka z gniazda micro usb dostępnego w każdym smartfonie na HDMI, co pozwala na przesyłanie filmów, zdjęć i muzyki ze smartfona prosto do telewizora lub amplitunera kina domowego. Aby całość zadziałała smartfon musi być wyposażony w technologię MHL oraz gniazdo micro usb.
Więcej…

 
MyDP - Mobility DisplayPort - nowy standard dla smar...
Artykuł
+ 3
+ 0
wtorek, 17 lipca 2012
MyDP to rozszerzenie dotychczasowego standardu Display Port, które pozwala na przesyłanie materiałów video, audio oraz 3D w rozdzielczości 1080p (czyli Full HD) bez grama kompresji!
Więcej…

 
Dlaczego drogie i tanie kable HDMI nie są takie sam...
Aktualność
+ 8
+ 8
wtorek, 12 czerwca 2012

Dlaczego drogie i tanie kable HDMI nie są takie same? Temat kabli HDMI jest ostatnio na topie - szczególnie próby udowadniania, że każdy kabel HDMI jest dokładnie taki sam. Po ostatnim artykule na Gazeta.pl, który okazał się kopią innego artykułu w CNET - rok wcześniej głos zabrał Wojciech Pacuła z Highfidelity.pl.

Przede wszystkim, Redaktor highfidelity.pl słusznie zarzuca autorowi gazeta.pl, że bezmyślnie przepisał inny artykuł bez jakichkolwiek organoleptycznych testów. Dlaczego nie było testów? Nie trudno się domyślić, że redakcja technologie.gazeta.pl najzwyczajniej w świecie nie jest w stanie tego zrobić, bo nie dysponuje sprzętem, warunkami i chęcią do przeprowadzania testów.

Jak zawsze wygodniej jest prowadzić "dziennikarstwo" na poziomie przepisywania - tak jest po prostu taniej. I nie potrzeba do tego specjalistów - wystarczą poloniści.

Link do artykułu Highfidelity.pl

Test kabli HDMI

Typowe zakłócenia w kablach HDMI - serwisowe przypadki ze sklepu.RMS.pl

 


 
Monkey Cable - kable HDMI 10 metrów i 15 metrów.
Aktualność
+ 2
+ 3
środa, 14 marca 2012

Monkey Cable wprowadził do sprzedaży nowe długości kabli HDMI z serii Concept i Clarity. Nowe kable w długościach 10 i 15 metrów mają certyfikację na przesył obrazu 3D, dodatkową żyłę dla obsługi ethernet, gwarancję obsługi obrazu 4K oraz dożywotnią gwarancję! Ceny zaczynają się od rozsądnych 699zł - w tej cenie można znaleźć inne kable renomowanych firm, jednak bez oficjalnego certyfikatu HDMI oraz dożywotniej gwarancji. Szykuje się kolejny hit spod znaku zielonej małpki?

 

 

 


 


Strona 1 z 5