Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kable/Akcesoria HDMI / DVI / DisplayPort
połączenie karty graficznej do TV
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Analogowe ]
+ 3
+ 1
wtorek, 14 grudnia 2010
W kartach graficznych spotykamy najczęściej kilka rodzajów złącz TV-Out:
- VGA (typowe złącze do monitora)
- RCA (inaczej cinch)
- SVHS 4 pin (czyli zwykły S-Video)
- SVHS 6 pin (używany w nielicznych kartach graficznych GeForce - wymaga przejściówki na SVHS 4 pin lub RCA)
- SVHS 7 pin (stosowany bardzo często w kartach graficznych m.in. nVidii i Ati - nie wymaga przejściówki)
- SVHS 8 pin (używany w nielicznych kartach graficznych - wymagana przejściówka na SVHS 4 pin lub RCA)
- SVHS 9 pin (używany w kartach graficznych VIVO - wymagana przejściówka na SVHS 4 pin lub RCA)
- DVI (cyfrowe złącze m.in. stosowane do monitorów LCD)
Więcej…

 
Standard Wireless-HD.
Artykuł
+ 1
+ 1
wtorek, 14 grudnia 2010
W 2006 roku konsorcjum WHDI opublikowało pierwszą wersję specyfikacji technologii bezprzewodowej o nazwie Wireless-HD. Wireless HD znana jest także jako sieć WHDI i jest przeznaczona do wymiany danych między urządzeniami RTV/AGD oraz gadżetami takimi jak telefony komórkowe i sprzętem komputerowym.

Więcej…

 
Standardy HDMI i technologia HDCP
Artykuł
+ 20
+ 0
wtorek, 14 grudnia 2010
W ostatnim czasie bardzo dużo słyszymy o technologii HDCP i o różnych standardach HDMI np. 1.3a, 1.3b. Na co powinniśmy w związku z tym zwrócić uwagę by nasze urządzenia obsługiwały te standardy i czy jest to nam tak naprawdę potrzebne. Postanowiliśmy rozwiać Państwa wątpliwości i zachęcić do lektury poniższego artykułu w którym postaramy się wyjaśnić o co w tym właściwie chodzi i na czym polegają powyższe technologie i standardy.
Więcej…

 
Test kabli HDMI - czy warto płacić więcej?
ArtykułTest
+ 11
+ 24
wtorek, 14 grudnia 2010
W odpowiedzi na liczne zapytania naszych Klientów dotyczących przewodów HDMI przeprowadziliśmy mini test kabli oferowanych w naszym sklepie. Częstym pytaniem było pytanie czy kabel budżetowy typy „no name” będzie dobrym rozwiązaniem. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego testu uda nam się rozwiać przynajmniej część wątpliwości dotyczące tego typu połączenia.
Więcej…

 
Lindy 41401 nowa linia przewodów HDMI 1.4a High Spe...
Aktualność
+ 0
+ 1
poniedziałek, 17 maja 2010
Nowy produkt Lindy to wybór dla osób, które dokonują przemyślanych zakupów na dłuższy czas. Dzięki spełnianiu wszystkich wymogów standardu HDMI 1.4a Lindy 41401 poradzi sobie z pełną obsługą każdego urządzenia sprzedawanego dziś na rynku. Co więcej, dzięki obsłudze specyfikacji CAT2 (High Speed) model 41401 obsługuje następce FullHD - format QuadHD w rozszerzonej specyfikacji, nazywany też 4K (rozdzielczość 4096 x 3112). Lindy 41401 obsługuje wszystkie obecne na rynku standardy 3D zgodne z HDMI 1.4a oraz Audio Return Channel (ARC) oraz HEC (HDMI Ethernet Channel).

Nowa linia produktów HDMI Lindy dostępna jest w długościach: 0,5m, 1m, 2m, 3m, 5m, 7,5m, 10m.

 
AudioQuest Indulgence - nowa linia interkonektów HD...
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 02 marca 2010
"Indulgence" to seria, w której podstawowym modelu zastosowano długokrystaliczną miedź (LGC). Wraz z wyższym modelem dodawano coraz większe ilości srebrzenia. W efekcie czego w topowym Diamond w 5 głównych wiązkach HDMI zastąpiono materiał miedziowy czystym litym srebrem. W modelach Coffee i Diamond zastosowano także autorski system DBS (Dielectric-Bias System), który polaryzuje izolację na pięciu głównych wiązkach, a tym samym powoduje znaczne zmniejszenie ilości szumów i zwiększenie kontrastu dynamiki. Wszystkie przewody o długości do 8 metrów gwarantują transmisję w trybach 1080P/120HZ/ 4K/3D oraz są w 100% skuteczne przy przenoszeniu danych dla wyświetlaczy 120Hz/240Hz/600Hz. Cała seria została skrupulatnie przetestowana na obsługę rozdzielczości 1080P na każdej długości, każdy z nich obsługuje dwukierunkową komunikacji audio i Ethernet. Seria kabli "Indulgence" obejmuje: Forest, Cinnamon, Chocolate, Carbon, Vodka, Coffee, Diamond.

 


Strona 3 z 5