Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kable/Akcesoria HDMI / DVI / DisplayPort
Przejściówki, konwertery DisplayPort na HDMI, DVI ...
Aktualność
+ 1
+ 0
wtorek, 21 lipca 2009
W związku z rosnącą liczbą produkowanych urządzeń wyposażonych w interfejs DisplayPort a także rosnącym zainteresowaniem Klientów wprowadziliśmy do oferty przejściówki firmy Lindy umożliwiające przejście ze złącza DisplayPort na złącza typu HDMI lub DVI a również konwertery, które zmieniają sygnał DisplayPort na analogowy VGA.

 
Nowy standard HDMI 1.4
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 29 czerwca 2009
Organizacja zajmująca się standaryzacją interfejsu HDMI udostępniła nowe szczegóły dotyczące specyfikacji HDMI1.4. Najistotniejszą zmianą jest zintegrowanie z kanałem Ethernet 100Mb/s tzw. Ethernet Channel (HEC). Kolejną zastosowaną technologią jest Audio Return Channel (ARC), która to umożliwi przesyłanie skompresowanej ścieżki audio bez konieczności zastosowania dodatkowego kabla (np. optycznego) przy podłączeniu do Kina Domowego, amplitunera. Oznacza to, iż połączenie audio np. TV z kinem domowym będzie działało w obie strony na jednym kablu. Funkcja Automatic Content Enhancement (ACE) pozwala urządzeniu odtwarzającemu sygnalizować telewizorowi, jakiego rodzaju treści są właśnie wyświetlane. W ten sposób można oznaczać transmitowanie filmów, obrazów cyfrowych i gier. ACE ma być przygotowane także do obsługi spodziewanych wkrótce funkcji takich jak wideo 3D i 4K z rozdzielczością do 4096×2160 pikseli. Razem ze standardem 1.4 pojawi się nowy wtyk do małych urządzeń przenośnych (micro HDMI) Pierwsze urządzenia z portem HDMI v 1.4 pojawią się na początku 2010 roku.

 
Test kabli HDMI - czy warto płacić więcej?
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 10 marca 2009
W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące przewodów HDMI przeprowadziliśmy mini test 3 rodzajów kabli HDMI. Można w nim przekonać się czy rzeczywiście warto płacić więcej za drogie kable wykonane z wysokiej jakości materiałów, renomowanych producentów, czy jest to bezsensowne.

 
Przewody DisplayPort w w naszej ofercie!
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 04 marca 2009
W związku upowszechnianiem się standardu DisplayPort, zdecydowaliśmy się wprowadzić kabli tego rodzaju do oferty. Standard został zatwierdzony w maju 2006 roku. Głównym zamierzeniem nowego standardu jest połączenie komputer-monitor lub komputer-system kina domowego (w tym projektory, wielkoformatowe wyświetlacze, telewizory itp.). Połączenie Display Port oferuje od 1 do 4 linii transmisyjnych przesyłających dźwięk i obraz z prędkością 1,62 lub 2,7 Gb/s (maksymalnie 10,8 Gb/s przy czterech liniach transmisyjnych). Umożliwia jednoczesną dwukierunkową wymianę informacji.

 


Strona 5 z 5