Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

PC-Audio karty dźwiękowe DAC USB
Cambridge Audio DacMagic XS
Aktualność
+ 14
+ 0
czwartek, 31 października 2013

Cambridge Audio wprowadza do sprzedaży kolejny produkt z linii przetworników cyfrowo-analogowych DacMagic. Tym razem jest to prosty konwerter poprawiający jakość muzyki z komputera o nazwie DacMagic XS.

 

Więcej…

 
NAD D3020 - test, recenzja, opinie
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 19
+ 1
wtorek, 01 października 2013

W amerykańskiej sieci nareszcie pojawiła się jedna z pierwszych recenzji najnowszego urządzenia od NADa - cyfrowego wzmacniacza stereo D3020. Pierwsza recenzja pojawiła się w serwisie Cnet.

 

Więcej…

 
Arcam irDAC - następca Arcama rDACa!
Aktualność
+ 4
+ 0
wtorek, 12 marca 2013

Klienci zainteresowani Arcamem rDAC powinni bardzo poważnie zajrzeć do swoich kieszeni, ponieważ powoli pojawia się ostatnia okazja aby ów wyrób zakupić.

Na horyzoncie majaczy się nowy rDAC czyli irDAC. Chociaż na niektórych portalach pojawiła sie informacja, że jest to nadal stary dobry rDAC doposażony w sterownik z pilotem to jest nieprawda.Jedynym elementem, jaki pozostał ze starego rDACa to obudowa.

W środku zastosowano zupełnie inny przetwornik cyfrowo-analogowy od Texas Instruments. Mowa tu o PCM1796 - czasy legendarnego Wolfsona dobiegły końca. Przedstawiciele Arcama twierdzą, że to dobrze, ponieważ nowy irDAC posiada 6 wejść cyfrowych, które można przełączać korzystając z pilota.

Ponadto mamy tu złącze USB dla PC-Audio oraz łączność z iPodem. Arcam zapowiada, że irDAC to przełom, ponieważ zastosowano tam technologię wypracowaną dla modelu D33, co przekłada się na praktycznie zerowy poziom jittera.

A jednak, smutek po genialnym brzmieniu Wolfsona pozostanie.

 

Cena i specyfikacja Arcam irDAC

 


 
Arcam airDAC - Arcam rPAC do Apple'a
Aktualność
+ 4
+ 0
poniedziałek, 11 marca 2013

Brytyjski Arcam sukcesywnie rozszerza linię produktów rSeries - tym razem uzbroił swój znany już produkt w technologię AirPlay.

Z tej też okazji powstał nowy produkt, nazwany airDAC, którego ideą jest wyciągnięcie dźwięku hi-fi z handheldów Apple. Ponadto na pokładzie znajdziemy Wi-Fi oraz wejście RJ-45. Warto jednak nadmienić, że chociaż wygląd airDACa sugeruje, że jest to zmodyfikowany rDac to w istocie mamy tu do czynienia z tańszym rPaciem.

Wskazuje na to przetwornik DAC w postaci układu PCM5102 od Texas Instruments. Potwierdzają to także identyczne parametry: THD na poziomie 0.002% oraz stosunek sygnał/szum na poziomie 106dB przy sygnale 24-bitowym. W przeciwieństwie do rPACa airDAC został pozbawiony wyjścia słuchawkowego.

Na otwarcie łez producent poleca korzystać z wyjścia S/PDIF, dzięki któremu możemy przeistoczyć airDACa w referencyjny terminal do przesyłu dźwięku bezprzewodowego.

Cena i specyfikacja Arcam airDAC

 


 
Arcam rPAC - od ręki za 799zł!
Aktualność
+ 1
+ 0
środa, 11 kwietnia 2012

Wszystkim miłośnikom przetworników z serii R z logiem Arcama mamy do przekazania bardzo dobre informacje. Do sprzedaży w Polsce wchodzi Arcam rPAC. Cena to bardzo przyzwoite 799zł, które pozycjonuje cenowo Arcama zdecydowanie poniżej innych konkurencyjnych daców np Cambridge Audio 100. Dodajmy, że rPAC zdążył już zgarnąć główną nagrodę CES 2012!

 

Specyfikacja i cena Arcam rPAC

 


 
NuForce Air DAC - przetwornik bezprzewodowy.
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 05 marca 2012

Moda na bezprzewodowe DAC dla PC zaczyna się na dobre. Po nieco drogim jak na polskie warunki NAD DAC-1 NuForce zapowiedział akuratny w cenie Air DAC. Do przetwornika można dokupić jeden z dwóch rodzajów transmiterów - uTX, z wejściem USB dla komputerów PC lub MAC oraz iTX dla iPodów, iPhonów oraz iPadów. Ciekawostką są możliwości konfiguracji większych ilości transmiterów i odbiorników DAC. Producent zapewnia, że możliwa jest kombinacja 4 transmiterów i jednego odbiornika DAC. Mały multiroom innymi słowy. Zasięg od 10 do 30 metrów w zależności od miejsca zastosowania. Sam DAC nie porywa parametrami - pracuje w jakości 16-bitów/48 kHZ przy czym oferuje całkiem niezły stosunek sygnału do szum - 91 dB oraz THD na poziomie 0.03%. Niestety producent nie chwali się jaki konkretnie chipset zastosowano w Air DACu.

 

 

 


 


Strona 1 z 2