Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Artykuły/Porady
Jak brzmi strach. Dlaczego boimy się muzyki w horro...
AktualnośćArtykuł
+ 0
+ 0
poniedziałek, 02 maja 2016

Autorzy filmów grozy dobrze wiedzą, że jeśli chcesz przestraszyć widza, zacznij od muzyki. Czy aby na pewno? Cóż. Wystarczy przypomnieć sobie powszechnie rozpoznawane już tematy muzyczne ze Szczęk, Omenu czy Z Archiwum X, by... Poczuć gęsią skórkę. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi i odpowiedzieć sobie na pytanie – co sprawia, że słuchając określonej muzyki, czujemy lęk?

Więcej…

 
Od Phonoramy do Oscara dla Sama Smitha. Krótka hist...
AktualnośćArtykuł
+ 4
+ 1
piątek, 04 marca 2016

Po tegorocznym rozdaniu Oscarów nie zdążył jeszcze opaść pył. Zasłużonego wyróżnienia doczekał się Leonardo DiCaprio, Mark Rylance – wbrew oczekiwaniom – wyprzedził Sylvestra Stallone, a rozmach najnowszego Mad Maxa został po sześćkroć doceniony. W dzisiejszym tekście wyjaśnimy, jak doszło do tego, że Sam Smith otrzymał Oscara za najlepszą piosenkę... W nieco szerszej perspektywie.

Więcej…

 
Koniec 3D TV?
AktualnośćArtykuł
+ 4
+ 0
poniedziałek, 15 lutego 2016

Koreański portal technologiczny ET News opublikował artykuł, w którym przedstawiciele najpoważniejszych producentów telewizorów – LG i Samsunga – sugerują, że firmy te wycofują się z technologii 3D. Czyżby miał to być zmierzch trójwymiarowej telewizji?

Więcej…

 
Ultra HD Blu-ray w liczbach
AktualnośćArtykuł
+ 2
+ 0
poniedziałek, 30 listopada 2015

Następca płyt Blu-ray - czyli Ultra HD Blu-ray - w połowie października został ostatecznie zdefiniowany. W tym samym czasie na targach CES Panasonic zaprezentował też prototyp pierwszego odtwarzacza nowego standardu. Postanowiliśmy podsumować informacje dostępne dotychczas w sieci i przedstawić Ultra HD Blu-ray w liczbach. Zapraszamy do lektury.

Więcej…

 
Formaty dźwięku przestrzennego
AktualnośćArtykuł
+ 5
+ 0
czwartek, 24 września 2015

Współczesne systemy kina domowego obsługują różne rodzaje dekoderów dźwięku przestrzennego, wśród których prym wiodą dekodery Dolby i DTS. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć, przynajmniej w ogólnych zarysach, czym charakteryzują się oba standardy. Poruszymy też kwestię certyfikatów THX i systemów DSP. Zapraszamy do lektury.

Więcej…

 
Droga do TV nowej generacji
AktualnośćArtykuł
+ 7
+ 0
wtorek, 07 lipca 2015

Oficjalny kanał Ultra HD 4K opublikował na Twitterze infografikę prognozującą rozwój technologii wyświetlania obrazu. Pokazuje ona stopniowość zmian technologicznych. Zdaniem redaktorów nie będą one mieć charakteru rewolucji, która nadejdzie z dnia na dzień. Przewidują raczej długotrwały proces, w którym kluczowe znaczenie będzie mieć wsteczna kompatybilność wprowadzanych standardów.

Więcej…

 


Strona 1 z 5