Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Artykuły/Porady
Formaty DVD
Artykuł
+ 0
+ 0
czwartek, 26 stycznia 2012
Rok 1999 nazywany jest często „Rokiem płyty DVD”, bowiem w tym roku miała miejsce premiera nowego formatu – cyfrowego zapisu obrazu i dźwięku na płycie DVD.
Więcej…

 
Kolumny kina domowego
Artykuł
+ 0
+ 0
czwartek, 26 stycznia 2012
Głośniki to jeden z ważniejszych elementów zestawu. Od nich bowiem zależy jakość słuchanej muzyki (zestaw kina domowego jest z reguły dobrym zestawem Hi-Fi), wyrazistość dialogów, tworzenie atmosfery filmu, oddanie jego energii i tempa. Głośników powinno być 5 i szósty subwoofer (droższe systemy wymagają 7 lub więcej).
Więcej…

 
Blu-ray - niebieski laser w każdym kinie domowym.
Artykuł
+ 1
+ 1
wtorek, 14 grudnia 2010
Postęp w technologiach służących do przenoszenia dźwięku i obrazu jest coraz szybszy. Nikt już nie pamięta kaset VHS, nie sposób też znaleźć filmów na płytach CD, a od kilku lat standardem stał się zapis na płytach DVD. Jednak dziś i on okazuje się niewystarczający. Nowoczesne formaty przenoszenia obrazu i dźwięku po prostu nie mieszczą się na zwykłej jednowarstwowej płycie DVD o pojemności 4.7GB.
Więcej…

 
DVB-T - Telewizja cyfrowa (naziemna).
Artykuł
+ 1
+ 2
wtorek, 14 grudnia 2010
DVB-T - co to takiego?
Telewizja cyfrowa naziemna to standard radiowego przesyłu zakodowanych w sposób cyfrowy danych - obrazu i dźwięku.
Więcej…

 
Rewolucja 3D!
Artykuł
+ 1
+ 0
wtorek, 14 grudnia 2010
Jeszcze do niedawna technologia 3D w zaciszu domowym wydawała się czymś odległym i nieosiągalnym. Do czasu. Dziś jest ona dostępna , dla każdego i naprawdę działa. Postaramy się przybliżyć tę technologię, opisać w jaki sposób generuje się obraz 3D oraz w jaki sposób ją odbieramy.
Więcej…

 
UKE ostrzega - rynek jest przepełniony niebezpieczn...
Artykuł
+ 0
+ 0
wtorek, 14 grudnia 2010
Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił wyniki kontroli przeprowadzonej przez organy nadzoru rynku krajów Unii Europejskiej. Badania dotyczyły urządzeń elektroniki użytkowej - TV LCD, TV LED, TV Plazmowe, odtwarzacze Blu-Ray i DVD. Przeprowadzono je na terenie 17 krajów UE, w tym Polski, w okresie od 1 sierpnia 2009 r. do 31 maja 2010 r.
Więcej…

 


Strona 4 z 5