Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Kolumny kina domowego
JBL Cinema 610
Aktualność
+ 13
+ 0
środa, 20 listopada 2013

Jeżeli chcesz poczuć magię domowego kina  z dźwiękiem surround i odpowiednią dawką basu za niewielkie pieniądze, warto zainteresować się nowym zestawem JBL'a. Cinema 610 to nowy produkt składający się z subwoofera oraz zespołu głośników satelitarnych.

 

Więcej…

 
Harman Kardon BDS 780
Aktualność
+ 17
+ 0
poniedziałek, 18 listopada 2013

BDS780 to kolejny zestaw z serii BDS 5.1 od amerykańskiego producenta sprzętu audio Harman Kardon. Podobnie jak w niższym modelu zespół kina składa się z kolumny centralnej, czterech satelit, subwoofera oraz wielofunkcyjnej jednostki głównej.

 

Więcej…

 
Harman Kardon BDS 680
Aktualność
+ 15
+ 0
środa, 13 listopada 2013

Harman Kardon wprowadza do sprzedaży nowe kino domowe 5.1 z serii BDS. Zestaw o symbolu BDS680 składa się z czterech satelit, kolumny centralnej, subwoofera oraz jednostki centralnej. Jest to sprzęt mający zapewnić jakość obrazu i dźwięk na najwyższym poziomie.

 

Więcej…

 
Monitor Audio Silver - nowa seria kolumn z UK
Aktualność
+ 18
+ 0
poniedziałek, 30 września 2013

Brytyjski Monitor Audio zapowiedział nową serię kolumn głośnikowych, które zastąpią aktualnie sprzedawane Silver RX. Na nową serię złożą się dwie pary kolumn podstawkowych oraz trzy modele kolumn podłogowych, głośnik centralny, subwoofer oraz głośnik bipolarny FX.

 

Więcej…

 
Kolumna centralna - znaczenie i rola w zestawie kina...
Artykuł
+ 29
+ 0
środa, 04 września 2013

Grunt by fronty były mocne – jest to najczęstsze podejście klientów przy zakupie zestawu kolumn do kina domowego. Niestety bardzo błędne, co zamierzam udowodnić w poniższym artykule. Chciałbym wykazać i stwierdzić, iż znaczenie kolumny centralnej jest tak samo ważne, jak nie ważniejsze, od kolumn frontowych.

 

Więcej…

 
KEF E305 - lifestyle 5.1 za 1000 euro
Aktualność
+ 5
+ 0
poniedziałek, 18 marca 2013

Brytyjski KEF zdecydował się odświeżyć swoją linię miniaturowych kin domowych dla wszystkich tych, którzy wygląd i niewielkie rozmiary stawiają na pierwszym miejscu.

E305 to nowy system kina 5.1 oparty na czterech satelitach, głośniku centralnym oraz subwooferze, który jako żywo przypomina połowę jaja. Stąd premiera na dwa tygodnie przed świętami Wielkiej Nocy wydaje się być co najmniej na miejscu.

Zacznijmy od opisu satelit, których konstrukcja opiera się na dwudrożnej obudowie z basrefleksem. Zastosowane przetworniki do 19mm wysokotonówka oraz blisko 12-centymetrowy głośnik średniotonowy. Pasmo przenoszenia satelity i centralki zaczyna się od 90 Hz co jest nadzwyczaj dobrym wynikiem, jednak czułość 86dB zapowiada, że system nie będzie czarował na niskich poziomach głośności.

Co do subwoofera to mamy tu 20-centymetrowy głośnik, co stanowi bardzo rozsądne minimum wraz ze wzmacniaczem o mocy aż 250W - to bardzo dobry wynik!

Producent podaje także szalony zakres pracy subwoofera, którego zakres miałby sięgać do 280Hz, nie wspomina niestety nic o skutecznym pasmie pracy.

 

 


 


Strona 4 z 16