Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Kolumny kina domowego
Jamo 360 HCS - S35 i S25
Aktualność
+ 10
+ 1
piątek, 16 listopada 2012

Duńskie JAMO przebudziło się po dłuższym letargu i wprowadza do oferty zupełnie nietypowe głośniki.

360 to nazwa, która oddaje idee głośników omnipolarnych, czyli takich, które grają w każdym kierunku. Dotychczas technologia omnipolarna była rozwijana raczej przez hi-endowych producentów. Teraz JAMO próbuje zaskoczyć konkurencję niewielkim kinem domowym w przystępnej cenie - jak na głośniki omnipolarne.

1000 dolarów to wstępna wycena większego zestawu S35 HCS. Róznica w stosunku do S25 HCS wynika z wielkości satelitek. Co jest takiego wyjątkowego w technologii omnipolarnej? Przede wszystkim fakt, że głośnik zachowuje się jak naturalne źródło dźwięku - oddaje falę dźwiękową w każdym kierunku.

A to pomaga stworzyć zdecydowanie wierniejsze pole dźwiękowe w pomieszczeniu.

Cena zestawu 360 S 25 HCS to 2399zł. Cena zestawu 360 S 35 HCS to 3499zł

 

 


 
Monitor Audio MASS - 5.1 już nie dla mas
Aktualność
+ 4
+ 1
wtorek, 13 listopada 2012

Monitor Audio idzie w ślady konkurenta zza miedzy, czyli Cambridge Audio i wypuszcza miniaturowy zestaw głośników do kina domowego.

Jak zawsze w przypadku Monitor Audio parametry techniczne idą w parze z wyglądem sprzętu, który prawdopodobnie był inspirowany filmem Gwiezdne Wojne. Co jest niewątpliwie zaletą.

MASS występuje w dwóch wersjach 5.0 oraz 5.1. W obu przypadkach mamy do czynienia z tymi samymi satelitami oraz kolumną centralną, których głośniki wykonano w unikalnej technologii C-CAM.

Wersja 5.1 została wzbogacona o wolnostojący aktywny subwoofer MASS W200 o solidnej mocy 220W RMS w klasie D. Jak wiadomo, subwoofer to podstawa systemu kina domowego opartego na głośnikach satelitarnych stąd Monitor Audio przyłożyło się do konstrukcji MASS W200. Mamy tu 10-calowy głośnik, procesor DSP, który może pracować w trzech różnych trybach, kontrolę fazy, porządną obudowę MDF - o czym świadczy waga - 16kg.

Cena i specyfikacja Monitor Audio MASS 5.1

Cena i specyfikacja Monitor Audio MASS 5.0

Cena i specyfikacja Monitor Audio MASS W200

 


 
Taga Azure - z włóknem węglowym w cenie poniżej ...
Aktualność
+ 5
+ 0
poniedziałek, 15 października 2012

Taga Azure to kolejny model kolumn dla fanów stereo i kina domowego.

Tym razem producent postawił na ciekawą koncepcję głośników, które wykonano z włókna węglowego, co jest niecodzienną praktyką w tym przedziale cenowym. W przypadku modelu F-80 subwoofer może być zbędny - 3-drożny zespół 4 głośników jest w stanie przedmuchać bardzo duże ilości powietrza. Szczególnie, jeśli dwa z nich mają rozmiar 16.5 centymetra. W przypadku potrzeby nagłośnienia bardzo dużego pomieszczenia w dobrej cenie Taga Azure na pewno spełni swoją rolę.

Wszak cena zestawu kina domowego rozpoczyna się już od 2399 pln, zaś najbogatsza wersja z subwooferem kosztuje 2999 pln.

 

Cena i specyfikacja Taga Azure F-80

Cena i specyfikacja Taga Azure F-60 
Taga Blue F-80 - kino domowe za małe pieniądze
Aktualność
+ 0
+ 0
piątek, 28 września 2012

Gdyby ktoś sądził, że Taga wyprodukowała kolumny w kolorze niebieskim to spieszymy donieść, że nic takiego nie miało miejsca.

Blue to po prostu oznaczenie nowej serii, która celuje w osoby poszukujące niedrogich zestawów kina domowego. Całość opiera się na potężnych frontowych kolumnach o masie 25kg sztuka. Podłogówki F-80 zbudowano w konstrukcji 4-drożnej, która operuje 5 głośnikami z membraną papierową. Jeden z głośników znajduje się boku obudowy, która posiada aż dwa wyjścia bass refleks. A to sugeruje bardzo dużo basu w kinie domowym. Z drugiej strony średnica głośników wynosi zaledwie 13 centymetrów, co nie jest wartoscią rekordową - szczególnie w kinie domowym. Niestety producent nie przewiduje na razie wprowadzenia subwoofera z tej samej serii.

Najprawdopodobniej sytuacja ta nie ulegnie zmianie, gdyż wartość subwoofera znacząco podniosłaby koszt całego zestawu.

Cena i specyfikacja Taga Blue F-80

Cena i specyfikacja Taga Blue S-40

Cena i specyfikacja Taga Blue C-40

 


 
Indiana Line - Nota, Tesi, Musa - nowe kolumny z Wł...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 8
+ 0
piątek, 06 lipca 2012

Indiana Line to jedna z najważniejszych na włoskim rynku marek audio hi-fi z siedzibą w stolicy Piemontu - Turynie.

Nazwa Indiana Line nawiązuje do dalekich korzeni marki, które sięgają lat 60-tych i współpracy z amerykańską marką hi-fi - UTAH. Trzy linie produktowe – Nota, Tesi i Musa (Nuta, Teza, Muza) to wyraz chęci dostosowania różnych produktów do potrzeb różnych odbiorców.

Nota skierowana jest do młodszych odbiorców, którzy poszukują agresywnego brzmienia oraz często korzystają z kina domowego. Musa to produkt dla wysmakowanych audiofilów, zaś Tesi łączy oba te podejścia – na tyle udanie, że szybko stało się największym bestsellerem Indiana Line. Wszystkie produkty Indiana Line łączy sposób projektowania.

Prace rozpoczynają się od ustalenia parametrów całej konstrukcji, co ma ścisły związek z konstrukcją obudowy – jej wzmocnieniami i wygłuszeniem, co wydatnie pozwala zredukować zbędne zniekształcenia. W celu zwiększenia ciśnienia akustycznego i dynamiki wysokich tonów jedwabny tweeter został wyposażony w tylną komorę rezonansową. Następnie przychodzi czas na projekt głośników średnio i niskotonowych, oraz ich zestrojenie z pomocą zwrotnicy z filtrami o wyjątkowo łagodnym zboczu. To pozwala uniknąć przesunięcia fazy poszczególnych głośników w zespole akustycznym.

Co nie mniej ważne, dopracowana konstrukcja zwrotnicy pozwala uniknąć zakłóceń, które powodują problemy w pracy wzmacniacza. Dlatego Indiana Line nie wymaga dedykowanego wzmacniacza – bardzo dobrze współpracuje z dowolnymi konstrukcjami hi-fi dostępnymi na rynku.

Specyfikacja i cena Indiana Line Nota

Specyfikacja i cena Indiana Line Tesi

Specyfikacja i cena Indiana Line Musa

 


 
Kino domowe soundbar - Roth Sub-Zero.
Aktualność
[ zapisane w: Kino domowe -> Soundbary ]
+ 5
+ 0
piątek, 15 czerwca 2012

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego kina domowego od znanego i cenionego audiofilskiego producenta kolumn głośnikowych Roth Audio. Sub-Zero wykorzystuje całe doświadczenie producenta wypracowane podczas projektowania niezwykle popularnej w Polsce serii kolumn hi-fi Roth OLi. Dodajmy do tego wzmacniacz w technologii Class HD, w której powstają także wzmacniacze do znakomitych subwooferów Velodyne - podstawowy model jest dwukrotnie droższy od Roth Sub-Zero.

Sub-Zero posiada własny przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściem optycznym, co pozwala na znaczną poprawę dźwięku w stosunku do standardowej elektroniki na pokładzie telewizora.

Na tle konkurencyjnych produktów od popularnych producentów Sub-Zero wyróżnia się luksusowym wykonaniem oraz rewelacyjną jakością dźwięku. W przeciwieństwie do innych producentów Roth Audio wypuszcza nowe produkty w dużych odstępach czasowych, co pozwala na ich drobiazgowe dopracowanie pod kątem akustyki i doboru materiałów.

Świadczy o tym także wyższa niż u konkurentów cena, która sprawia, że nie jest to produkt skierowany do masowego odbiorcy. Sub-Zero warto połączyć z dobrej klasy telewizorem, tak aby cieszyć się prawdziwym kinem domowym - czyli zarówno obrazem i dźwiękiem najwyższej klasy.

Cena i specyfikacja Roth Audio Sub-Zero

 


 


Strona 6 z 16