Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Kolumny kina domowego
Wygrzewanie kolumn i wzmacniacza
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 4
+ 0
piątek, 03 lutego 2012
Niektórzy, słysząc że zapaleni audiofile przed odsłuchem "grzeją" kolumny lub wzmacniacz, pukają się znacząco w głowę. O co więc w tym "wygrzewaniu" chodzi?
Więcej…

 
Budowa kolumn głośnikowych
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 15
+ 0
czwartek, 02 lutego 2012
Głośniki są niezbędnym elementem toru akustycznego. Od ich jakości zależy jakość dźwięku. Niektórzy mówią, iż jest ot najważniejszy element toru, bowiem ze względu na wysoką jakość elektroniki, różnice pomiędzy poszczególnymi wzmacniaczami czy odtwarzaczami CD są mniejsze niż pomiędzy różnymi kolumnami.
Więcej…

 
Jak ustawić subwoofer?
Artykuł
+ 9
+ 3
czwartek, 02 lutego 2012
W systemach kina domowego bardzo ważną rolę odgrywa dobry, nisko schodzący bas. W filmach akcji i nie tylko, dodaje on wiarygodności przekazu dźwiękowego, tworzy atmosferę i klimat. Do wytwarzania takiego basu używamy specjalnego głośnika basowego, zwanego subwooferem.
Więcej…

 
Subwoofer aktywny
Artykuł
+ 3
+ 0
czwartek, 02 lutego 2012
Subwoofer, czyli głośnik który generuje tylko niskie tony na dobre zadomowił się w kinie domowym, a coraz śmielej sobie poczyna w klasycznym audio.
Więcej…

 
Słuchawki
Artykuł
+ 0
+ 0
czwartek, 02 lutego 2012
Słuchawek używamy do odsłuchu audycji zamiast zestawów głośnikowych. Bardzo ważną rolę odgrywają w technice nagraniowej w studiach fonograficznych i rozgłośniach radiofonicznych do kontroli jakości nagrania. Bardzo dużą popularność zyskały w przenośnym sprzęcie typu "Walkman" itp.
Więcej…

 
Kolumny kina domowego
Artykuł
+ 0
+ 0
czwartek, 26 stycznia 2012
Głośniki to jeden z ważniejszych elementów zestawu. Od nich bowiem zależy jakość słuchanej muzyki (zestaw kina domowego jest z reguły dobrym zestawem Hi-Fi), wyrazistość dialogów, tworzenie atmosfery filmu, oddanie jego energii i tempa. Głośników powinno być 5 i szósty subwoofer (droższe systemy wymagają 7 lub więcej).
Więcej…

 


Strona 8 z 16