Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Kolumny kina domowego
Monitor Audio Shadow Series - konkurent KEF-T?
Aktualność
+ 0
+ 0
sobota, 17 grudnia 2011

Monitor Audio pozazdrościło sukcesów serii KEF-T i właśnie zakończyło prace nad nowymi głośnikami - serią Shadow. Jak sama nazwa wskazuje, mają to być głośniki, które wtapiają się w otoczenie. Trzeba przyznać, że projekt wizualnie udał się bardzo, chociaż od KEF-T różni się raczej wymiarami niż pomysłem na wygląd. Odpowiedź na pytanie jak gra pozostaje otwarta - nikt zainteresowany jeszcze się na ten temat nie wypowiedział. Głośniki będą mogły zarówno zostać postawione jak i zawieszone na ścianie - wygodnie. Całkiem jak w serii KEF-T.

 


 
Globalny rynek głośników hi-fi rośnie!
Aktualność
[ zapisane w: Aktualności ]
+ 1
+ 0
wtorek, 22 listopada 2011

Global Industry Analysts opublikował raport o rynku głośników hi-fi. Rynek ma przed sobą znakomite perspektywy - w 2017 roku globalna sprzedaż ma urosnąć do zawrotnej ilości ponad 18 mln sztuk głośników. Jest to efekt rosnącej dostępności produktów oraz popularyzacji hi-fi - głównie domowych centrów cyfrowej rozrywki zbudowanych wokół kina domowego, konsol i komputerów osobistych. Dobre perspektywy wzrostu rokuje także segment instalacyjny. Wszak nagłośnienie domu staje się powoli standardem na miarę posiadania internetu w całym budynku. Z drugiej strony kryzys mocno odbił się na marżach oraz ogólnych zyskach producentów. Jest to efekt zwrócenia się konsumentów w kierunku tańszych produktów i marek dających jak najlepszy stosunek jakości do ceny.


 
Paradigm uzupełnia nową 7-Series
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 0
+ 0
piątek, 28 października 2011
Po ciepło przyjętych przez rynek nowych kolumnach z serii 7 Paradigm idzie za ciosem i prezentuje subwoofery do stereo i kina domowego. Linia obejmuje aż 3 niskotonowce, każdy z nich posiada ten sam wzmacniacz cyfrowy klasy D z innym odcięciem najniższego zakresu. Wszystkie są gotowe do zainstalowania bezprzewodowego przesyłu sygnału oraz współpracują z system PBK (Paradigm Perfect Bass Kit). System ten bada jak subwoofer współpracuje z pomieszczeniem, a następnie inteligentnie reguluje equalizer subwoofera w celu poprawy parametrów.

 
Nowa seria Harmana Kardona - BDS-270, BDS-370, BDS-4...
Aktualność
+ 0
+ 0
piątek, 14 października 2011
Harman przymierza się do wprowadzenia na rynek nowej serii kin domowych BDS z końcówką x70. Począwszy od BDS-270 czyli połączenia odtwarzacza Blu-ray i amplitunera, przez BDS-370 i BDS-470 (czyli BDS-270 i zestaw głośników), aż po topowy BDS-870 cała dotychczasowa linia zyskała nowe funkcje oraz wygląd. Tak jak poprzednio postawiono na dwie wersje uniwersalnej elektroniki w postaci 2-kanałowego amplifikatora i czytnika Blu-ray BDS-270 i jego 5-kanałowej wersji BDS-570, które doposażono w zależności od wersji w różny zestaw głośników i subwoofer.

 
QuantumLogic Surround by Harman
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 05 października 2011
Korzystając z targów CEDIA Expo Harman zaprezentował nowy cyfrowy system surround. QuantumLogic jest zdolny do wygenerowania dźwięku w systemie 7.1 lub 9.1 z dowolnego źródła: mono, stereo lub multichannel. Co więcej, może przetworzyć sygnał nawet na 12.1 - ale to funkcja zarezerwowana dla flagowego harmanowskiego preampa marki Lexicon - model MP-20. QLS korzysta z bardzo zaawansowanego algorytmu o nazwie Aesthetic Engine. Ów silnik analityczny jest zdolny do rozpoznania pojedycznych głosów oraz instrumentów, następnie rozbicia ich na elementy pierwsze w celu ponownego złożenia w wielokanałowe pole dźwiękowe. Idealne rozwiązanie do systemów car-audio.

 
Nowa seria subwooferów - Velodyne DEQ
Aktualność
+ 0
+ 0
wtorek, 27 września 2011
Velodyne przedstawił nową serię budżetowych subwooferów DEQ. Jak zawsze w przypadku Velodyne'a gwarantowana jest znakomita jakość wykonania i unikatowe brzmienie oparte na autorskim procesorze dźwięku od Velodyne'a. Najmniejszy sub posiada 8-calowy głośnik zamknięty w obudowie bass-refleks. Sprzęt wyróżnia się pozytywnie wymiarami - raptem 30x39x41cm przy słusznej wadze 20kg. Ponadto posiada cyfrowe ustawienie fazy w 4 trybach oraz 5 wariantów equalizera. Do tego porządny wyświetlacz LED, aby można było należycie zapanować nad całą plejadą funkcji.

 


Strona 9 z 16