Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Kolumny kina domowego
Jak dopasować kolumny (głośniki) do wzmacniacza?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 13
+ 0
czwartek, 03 września 2015

Wzmacniacz stereo i kolumny głośnikowe są podstawowym zestawem audio dla wielu pasjonatów muzyki w dobrej jakości. Rynek w obu segmentach jest dziś bardzo szeroki – a logiczne jest, że kupno pierwszego lepszego wzmacniacza i pierwszych lepszych kolumn, byle mieściły się w budżecie, nie jest najlepszym pomysłem. Czym więc należy się kierować w doborze zestawów stereo? Jak uniknąć uszkodzenia kolumn przez obciążenie ich nadmierną mocą? W jaki sposób dopasować charakterystykę brzmieniową? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Więcej…

 
Co w paśmie piszczy?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 11
+ 0
czwartek, 20 sierpnia 2015

Czytając recenzje sprzętu audio łatwo zauważyć, że opisując brzmienie różnych urządzeń, autorzy odnoszą się do poszczególnych części pasma częstotliwości. Nie licząc takich kwestii, jak przestrzenność dźwięku, budowanie sceny czy rozdzielczość, praktycznie w każdym tekście przeczytamy, jak dany sprzęt radzi sobie z basem, średnicą i wysokimi tonami. Nie zawsze są to pojęcia precyzyjne. W poniższym artykule postaram się wyjaśnić, jak różne częstotliwości w nagraniu „dają się usłyszeć”, jak wpływają na całość brzmienia, słowem – jak do odsłuchu podchodzić z głową.

Więcej…

 
Moc głośników (kolumn) - co naprawdę oznacza?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 7
+ 0
czwartek, 13 sierpnia 2015

Potężne kolumny o mocy 1000W już za 300zł! 500W basu już dziś w Twoim salonie. Nie trzeba być stałym bywalcem sklepów RTV, żeby kojarzyć takie – jakże mylne – hasła marketingowe. Podobnie, jak obowiązkowe podczas prezentacji sprzętu pytanie: Ile mocy mają te głośniki? W poniższym artykule chcemy pokazać, że takie slogany mają przede wszystkim moc marketingową, a także – w czym tak naprawdę leży efektywność zespołów głośnikowych i co pozwala na ich skuteczną ocenę.

Więcej…

 
Stereo czy kino domowe?
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 5
+ 0
czwartek, 06 sierpnia 2015

Jednym z pierwszych pytań, przed jakimi stają Klienci salonów audio-video jest wybór pomiędzy zestawem stereo, a kinem domowym. Bardzo wielu klientów przychodzących do naszego salonu w poszukiwaniu pierwszego zestawu audio nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. - mówi Rafał Koc ze sklep.RMS.pl Hi-Fi Kino Domowe Akcesoria Audio-Video. Poniższy artykuł zwięźle przedstawia główne różnice pomiędzy obiema opcjami i, mamy nadzieję, może być przydatny na etapie podejmowania decyzji.

Więcej…

 
Definitive Technology BP8060ST System z Dolby Atmos ...
AktualnośćTest
+ 27
+ 0
środa, 11 lutego 2015

W sierpniu 2014 roku opisywaliśmy świeżo upieczoną technologię Dolby Atmos. Dziś zapraszamy do przeczytania fragmentów obszernej recenzji systemu Definitive Technology BP-8060ST wyposażonego w głośniki modulacyjne A60, grające - zgodnie z Atmos - do góry. Na recenzencie z amerykańskiego Sound&Vision zrobiło to niemałe wrażenie. Na nas też.

Zapraszamy do lektury!

Więcej…

 
Definitive Technology ProCinema 600 - test, recenzja...
AktualnośćTest
+ 24
+ 0
wtorek, 27 stycznia 2015

"Kompaktowe systemy 5.1 często pozostawiają wiele do życzenia w sferze dźwięku. Definitive Technology ProCinema 600 jest reklamowany jako wydajny zestaw w wyjątkowo przystępnej cenie. Chcemy przyjrzeć się tym głośnikom bliżej i sprawdzić, czy Definitive dotrzymuje swoich obietnic."

Zapraszamy do przeczytania fragmentów recenzji zestawu, która pojawiła się w niemieckim serwisie Area DVD.

Więcej…

 


Strona 2 z 16