Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Kolumny-stereo
Jak działa głośnik tubowy?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 5
+ 0
czwartek, 10 marca 2016

Głośniki tubowe w przemyśle audio stosowane są od wielu lat. Wystarczy przypomnieć sobie stare, klasyczne gramofony wyposażone w złote, artystycznie wykonane tuby. W nieco inny sposób, przystosowany do własnych potrzeb, wykorzystuje tę technologię amerykański i Klipsch – znamy przecież charakterystyczne tuby, montowane w ich kolumnach od lat. Oprócz kolumn ze średniej półki, głośniki tubowe wykorzystywane są również w hi-endowych JBL Everest, których cena daleko przekracza 100 tysięcy złotych. Dlaczego jedni z największych producentów kolumn głośnikowych zdecydowali się na takie rozwiązanie? Jakie przynosi to korzyści? Dziś postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

Więcej…

 
Polk Audio T - test, recenzje, opinie
AktualnośćTest
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 4
+ 0
wtorek, 08 marca 2016

Amerykańscy wiceprezydenci najczęściej nie są szczególnie pamiętani, ale Thomas R. Marshall, zastępca Woodrowa Wilsona zapisał się w historii przez stwierdzenie, że Ameryka potrzebuje dobrych, tanich cygar. (…) Myślę, że gdyby Marshall żył dziś, byłby ogromnym fanem serii T Polk Audio. Bo Ameryka – i Polska również – potrzebuje dobrych, tanich kolumn.

Więcej…

 
Klipsch Reference Premiere HD Wireless
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 8
+ 0
środa, 24 lutego 2016

Amerykański Klipsch wprowadza do sprzedaży bezprzewodowe zestawy kina domowego z serii Reference Premiere. W kolumnach zaszczepiono technologię WirelessHD, za wdrożenie i specyfikację której odpowiada WiSA.

Więcej…

 
McIntosh RS100
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 1
+ 0
czwartek, 21 stycznia 2016

McIntosh jest kolejną firmą, obok Definitive Technology i Polk Audio, która wchodzi na rynek multiroom w wydaniu DTS Play-Fi. W jego ofercie pojawiła się RS100, bezprzewodowa kolumna aktywna, działająca pod Wi-Fi.

Więcej…

 
Melodika BL30 i Denon 720AE - test, recenzja, opinie
AktualnośćTest
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 1
+ 0
piątek, 15 stycznia 2016

Serwis StereoLife opublikował recenzję bardzo rozsądnie wycenionego, funkcjonalnego zestawu stereo. Świetne wykonanie, mnogość funkcji oraz żywe, energiczne brzmienie, precyzyjnie rysujące detale za niecałe 4,5 tysiąca złotych to godna bliższemu przyjrzeniu się propozycja. W skład zestawu wchodzą odtwarzacz CD i wzmacniacz Denon 720AE oraz kolumny podłogowe Melodika BL30.

Więcej…

 
Polk seria T: tak tanio jeszcze nie było
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 1
+ 0
czwartek, 14 stycznia 2016

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marki Polk Audio, która jest największym udziałowcem amerykańskiego rynku kolumn hi-fi, wprowadza na polski rynek nową serię przystępnych cenowo kolumn oznaczonych literą „T”.

Więcej…

 


Strona 3 z 37