Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Kolumny-stereo
Jak dopasować kolumny (głośniki) do wzmacniacza?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 13
+ 0
czwartek, 03 września 2015

Wzmacniacz stereo i kolumny głośnikowe są podstawowym zestawem audio dla wielu pasjonatów muzyki w dobrej jakości. Rynek w obu segmentach jest dziś bardzo szeroki – a logiczne jest, że kupno pierwszego lepszego wzmacniacza i pierwszych lepszych kolumn, byle mieściły się w budżecie, nie jest najlepszym pomysłem. Czym więc należy się kierować w doborze zestawów stereo? Jak uniknąć uszkodzenia kolumn przez obciążenie ich nadmierną mocą? W jaki sposób dopasować charakterystykę brzmieniową? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Więcej…

 
Co w paśmie piszczy?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 11
+ 0
czwartek, 20 sierpnia 2015

Czytając recenzje sprzętu audio łatwo zauważyć, że opisując brzmienie różnych urządzeń, autorzy odnoszą się do poszczególnych części pasma częstotliwości. Nie licząc takich kwestii, jak przestrzenność dźwięku, budowanie sceny czy rozdzielczość, praktycznie w każdym tekście przeczytamy, jak dany sprzęt radzi sobie z basem, średnicą i wysokimi tonami. Nie zawsze są to pojęcia precyzyjne. W poniższym artykule postaram się wyjaśnić, jak różne częstotliwości w nagraniu „dają się usłyszeć”, jak wpływają na całość brzmienia, słowem – jak do odsłuchu podchodzić z głową.

Więcej…

 
Moc głośników (kolumn) - co naprawdę oznacza?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 7
+ 0
czwartek, 13 sierpnia 2015

Potężne kolumny o mocy 1000W już za 300zł! 500W basu już dziś w Twoim salonie. Nie trzeba być stałym bywalcem sklepów RTV, żeby kojarzyć takie – jakże mylne – hasła marketingowe. Podobnie, jak obowiązkowe podczas prezentacji sprzętu pytanie: Ile mocy mają te głośniki? W poniższym artykule chcemy pokazać, że takie slogany mają przede wszystkim moc marketingową, a także – w czym tak naprawdę leży efektywność zespołów głośnikowych i co pozwala na ich skuteczną ocenę.

Więcej…

 
Dni otwarte Monitor Audio w sklep.RMS.pl - relacja
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 8
+ 1
poniedziałek, 10 sierpnia 2015

W ubiegłym tygodniu w salonie sklep.RMS.pl miały miejsce dni otwarte Monitor Audio. Mimo sezonu wakacyjnego, cieszyły się powodzeniem wśród miłośników dobrego brzmienia, chcących zapoznać się z najnowszą serią kolumn brytyjskiego producenta, Gold.

Więcej…

 
Stereo czy kino domowe?
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 5
+ 0
czwartek, 06 sierpnia 2015

Jednym z pierwszych pytań, przed jakimi stają Klienci salonów audio-video jest wybór pomiędzy zestawem stereo, a kinem domowym. Bardzo wielu klientów przychodzących do naszego salonu w poszukiwaniu pierwszego zestawu audio nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. - mówi Rafał Koc ze sklep.RMS.pl Hi-Fi Kino Domowe Akcesoria Audio-Video. Poniższy artykuł zwięźle przedstawia główne różnice pomiędzy obiema opcjami i, mamy nadzieję, może być przydatny na etapie podejmowania decyzji.

Więcej…

 
Dni otwarte Monitor Audio w sklep.RMS.pl - 3-8 sierp...
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 6
+ 1
poniedziałek, 03 sierpnia 2015

Kolumny Monitor Audio od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich klientów. Eleganckie, przykuwające uwagę wzornictwo w połączeniu z zaawansowaniem technologicznym i charakterystycznym brzmieniem tworzą markę, na której można polegać.

Więcej…

 


Strona 7 z 37