Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Kolumny-stereo
Jakie głośniki (kolumny) wybrać?
AktualnośćArtykuł
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 10
+ 1
wtorek, 28 lipca 2015

Kolumny głośnikowe są jednym z najbardziej istotnych składników toru audio. Ich zadanie – zamiana energii elektrycznej na mechaniczną – jest niełatwe i skomplikowane. Dlatego producenci zespołów głośnikowych oferują urządzenia o szerokim spektrum różnorodności. Poniższy tekst opisuje podstawowe typy kolumn, pozwalając na porównanie ich z własnymi potrzebami i możliwościami. Może być swego rodzaju poradnikiem dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zakupem zestawu audio dla siebie.

Więcej…

 
Polk Audio RTi A3 - test, recenzje, opinie
AktualnośćTest
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 5
+ 0
piątek, 29 maja 2015

W najnowszym, majowo-czerwcowym  wydaniu polskiej edycji magazynu Hi-Fi Choice pojawił się m.in. test kolumn podstawkowych Polk Audio Rti A3. Monitory amerykańskiego producenta zrobiły duże wrażenie na Arkadiuszu Ogrodniku, autorze recenzji. Na tyle duże, by nagrodzić je odznaką Najlepszy zakup wg Hi-Fi Choice. Poniżej prezentujemy fragmenty obszernego tekstu.

Więcej…

 
Bas być musi. Z naukowego punktu widzenia
Aktualność
+ 12
+ 0
poniedziałek, 04 maja 2015

Bas być musi. Nieważne, czy słuchamy klasycznego rocka, dyskotekowego dance'u, czy etnicznego raga z Indii Zachodnich, to niskie tony wyznaczają rytm i dynamikę. To solidny bas sprawia, że do muzyki chce się tanczyć. Bas być musi, każdy to wie. Ale dlaczego być musi? Zbadali to kanadyjscy naukowcy z LIVELab na Uniwersytecie McMastera w Hamilton.

Więcej…

 
Polk Audio LSiM 703 - test, recenzje, opinie
AktualnośćTest
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 9
+ 0
środa, 29 kwietnia 2015

Na stronie internetowej magazynu High Fidelity pojawił się obszerny test kolumn Polk Audio LSiM703. Autor, Wojciech Pacuła, drobiazgowo opisał budowę i brzmienie podstawkowych modeli najwyższej serii Polka. W efekcie powstał bardzo dobry, ciekawy tekst, prezentujący Polka od podszewki. Zapraszamy do zapoznania się z jego fragmentami.

Więcej…

 
Cambridge Audio Aero 6
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 11
+ 0
poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Cambridge Audio Aero 6 to podłogowe zespoły głośnikowe brytyjskiego producenta urządzeń hi-fi i sprzętu do kina domowego. Korzystają z autorskiej technologii BMR® (Balanced Mode Radiator) stosowanej w przetwornikach wysokotonowych, które wspierane są przez dwa 6.5-calowe woofery o konwencjonalnej konstrukcji.

Więcej…

 
Pioneer X-CM32BTD
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Kolumny ]
+ 11
+ 0
wtorek, 21 kwietnia 2015

Pioneer wzbogacił swoją ofertę o kilka nowych urządzeń. Motywem przewodnim nowej linii są niewielkie zestawy stereo. Popularne miniwieże wzbogacone są interesującymi funkcjonalnościami, poszerzającymi ich możliwości. Jednym z nowych produktów, zachęcającym szeroką ofertą kolorystyczną, jest Pioneer X-CM32BTD.

Więcej…

 


Strona 8 z 37