Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

DTS Play-Fi vs. Bluetooth

Drukuj PDF
+ 8
+ 0

Rozszerzeniu ulega oferta technologii bezprzewodowych. Do Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth jakiś czas temu dołączyło DTS Play-Fi. Przygotowaliśmy zestawienie możliwości nowej technologii z najpopularniejszym sposobem przesyłu danych w urządzeniach audio, Bluetooth.

DTS Play-Fi vs. Bluetooth

DTS Play-Fi stosowana jest m.in. w nowych seriach bezprzewodowych produktów od Polk Audio i Definitive Technology. Są to wysokiej klasy zespoły głośnikowe, wzmacniacze oraz odtwarzacze strumieniowe, wyprodukowane z myślą o łączeniu ich w bezprzewodowy system multiroom. Do tej pory często stosowanym rozwiązaniem była technologia Bluetooth, spotykana w wielu głośnikach bezprzewodowych, jak Polk Audio Camden, Harman Kardon Esquire Mini czy Definitive Technology sound Cylinder. Amerykańscy producenci zdecydowali się jednak na inne rozwiązanie.

DTS Play-Fi vs. Bluetooth
Pierwszym argumentem, który przemawia na korzyść Play-Fi jest sześciokrotnie większy zasięg, niż w przypadku Bluetooth. W przypadku instalacji multiroom ta kwestia ma kluczowe znaczenie, podobnie jak możliwość obsługi wielu stref jednocześnie, czego Bluetooth nie potrafi. Play-Fi nie jest ponadto ograniczona systemem operacyjnym ani marką urządzeń. Dostępne są aplikacje zarówno na iOS, Android, jak i Windows Phone. Ponadto Play-Fi w żaden sposób nie kompresuje materiału audio, który do odbiornika trafia bit w bit identyczny, jak w źródle. Ostatnią przewagą nowej technologii jest obsługa częstotliwości 2.4GHz i 5GHz.


DTS Play-Fi vs. Bluetooth

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Pro-Ject VT-E BT

Pro-Ject nieustannie wprowadza na rynek gramofonów kolejne nowości. Tym razem mamy do czynienia z produktem niezwykle wyjątkowym, a mianowicie gramofonem z wbudowanym...

» Bluetooth 5.0

Postępujący rozwój technologii mobilnych stawia coraz wyższe wymagania łączności bezprzewodowej, dlatego muszą być one wciąż ulepszane i zrewolucjonizowane. Z...

» Sennheiser HD 4.50 BTNC

4.50 BTNC to topowy model serii HD4 wyposażony zarówno w bezprzewodową transmisję dźwięku, jak i aktywną redukcję szumów.

» Sennheiser HD 4.40 BT

Rynek słuchawek Bluetooth rośnie jak na drożdżach, zaś Sennheiser w rytm owego wzrostu powiększa swoją ofertę.

» Monitor Audio IV140

Do oferty produktów Monitor Audio dołączyły kolumny sufitowe/ścienne IV140, które mają świetnie sprawdzić się w dyskretnych instalacjach audio.

» Klipsch Gate i PowerGate

Gate i PowerGate to nowe urządzenia spod skrzydeł amerykańskiej marki Klipsch. Producent przedstawia użytkownikom streamer multiroom oraz wzmacniacz multiroom, oba z...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież