Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Odtwarzacze Blu-Ray
Oppo BDP-103 i BDP-105 - kombajn po amerykańsku.
Aktualność
+ 6
+ 1
środa, 03 października 2012

Ulubiona marka maniaków łączenia kina domowego ze stereo zapowiedziała zakończenie produkcji BDP-93 oraz BDP-95 i to raptem po dwóch latach!

Nie wiadomo, czy zmiana modelu na nowy wynika z ambicji Oppo, czy może z wyższej konieczności w postaci awaryjności sprzętu lub narzekań odbiorców na braki w funkcjonalnośći. W każdym razie, pierwszy do sprzedaży wejdzie BDP-103, który poza obsługą 3D będzie mógł konwertować materiały 2D do 3D. Tradycyjnie już obsłuży SACD, HDCD oraz DVD-Audio. Z ciekawszych formatów video zadziała: AVI, MKV, MP4, AVCHD oraz bezstratne audio WAV i FLAC. A wszystko to także przez gniazdo USB.

Świetnie przedstawia się funkcjonalność sieciowa - BDP-103 dogada się z wybranymi usługami sieciowymi w postaci Pandory, Netflixu, VUDU, YouTube, Pandora, Film Fresh. Niestety, mało która z powyższych usług jest dostępna w Polsce.

O ile powyższe funkcje są dostępne w wielu odtwarzaczach sieciowych, to ich połączenie z wysokiej klasy sekcją cyfrowo-analogową to rzadkość, która stanowi o sile Oppo. Dlatego Oppo po raz kolejny postawiło na procesor cyfrowy obrazu od Marvella, który pozwala na up-scaling do 4K. Nie zdradzono szczegółów sekcji analogowej, ale pierwsze parametry wyglądają bardzo obiecująco: odstęp sygnał szum na poziomie 115dB oraz THD mniejsze niż 0.006%.

Wiadomo za to, że BDP-105 otrzyma w sekcji cyfrowej przetworniki DAC ESS Sabre32. Co więcej, BDP-105 otrzyma asynchroniczny USB DAC 2.0, co pozwoli zainstalować go jako kartę dźwiękową w komputerze.

 

 


 
Pioneer BDP-450 - kombajn audio-video w cenie dobreg...
Aktualność
+ 17
+ 1
piątek, 27 lipca 2012

Wczoraj mieliśmy przyjemność przedstawić nowy Blu-ray od Denona wyceniony na 900 euro. Dzisiaj dla równowagi odtwarzacz multiformatowy Blu-ray od Pioneera wyceniony na 400 euro. Różnice? Na papierze niewielkie, i u Japończyków mamy dwa wyjścia HDMI, komplet obsługiwanych formatów (może nawet więcej niż w Denonie). Do tego więcej wejść USB, oraz opcjonalne Wi-Fi, którego w Denonie nie uświadczymy.

Cena i specyfikacja Pioneer BDP-450


 
Denon DBT-3313UD - transport blu-ray klasy hi-end.
Aktualność
+ 7
+ 1
czwartek, 26 lipca 2012

Denon nie ma wielkiego szczęścia do drogich napędów Blu-ray - najwyższe modele odtwarzaczy holdingu Denon&Marantz nie cieszą się najlepszą opinią na wielu forach. DBT-3313UD ma realną szansę to zmienić. 5-kilogramowy wypaśny 3313UD przeczyta praktycznie każdy ważny dla audiofila format oraz został wyposażony w dwa wyjścia HDMI, z czego jedno opisano audio (amp). To sugeruje, że Denon może pójść drogą NADa i przygotowywać się do wydania wzmacniacza stereo z wejściem HDMI. Z drugiej strony, wyjście coaxialne oraz brak wyjść 7.1, co jest standardem u konkurencji może pokazywać, że Denon nie ma wielkiego zaufania do przetworników cyfrowo-analogowych dostępnych w DBT-3313UD.

Cena i specyfikacja Denon DBT-3313UD


 
Pioneer BDP-150-K - Blu-ray na wypasie.
Aktualność
+ 9
+ 0
poniedziałek, 18 czerwca 2012

BDP-150 to kolejny odtwarzacz Blu-ray od japońskiego Pioneera, który za punkt honoru postawił sobie stworzyć tani odtwarzacz multiformatowy.

Stąd też, 150ka obsługuje format SACD oraz posiada wejście ethernet i USB dla obsługi plików FLAC, WMA czy też DivX. Ciekawostką jest obsługa nowego standardu DLNA 2. W przeciwieństwie do produktów Denona lub Marantza Pioneer nie żałuje wyjść cyfrowych i analogowych audio-video.

Cena i specyfikacja Pioneer BDP-150-K


 
Marantz UD7007 - UD7006 z 2 wyjściami HDMI?
Aktualność
+ 5
+ 0
niedziela, 10 czerwca 2012

UD7007 to kolejny smaczek Marantza, na którego obecność w Polsce poczekamy jeszcze długo. Do tego wielce prawdopodobne jest, że cena odtwarzacza będzie znacznie wyższa od dotychczasowego UD7006. Za co więc przyjdzie nam zapłacić więcej? Przede wszystkim za dodatkowe wyjście HDMI 1.4 z 3D. Nie zmieni się zasadniczo funkcjonalność, nie zmienią się także chipsety na pokładzie.

Czy warto? Chyba lepiej postawić na amplituner z dwoma wyjściami HDMI lub Blu-ray od konkurencji.

Na wszelki wypadek radzimy zapoznać się z łatwodostępnym, multifunkcjonalnym Cambridge Audio 751BD - to znakomity produkt, zdolny do zastąpienia niejednego CD w systemie stereo. Posiada dwa wyjścia HDMI, do tego umożliwia podpięcie dysku twardego eSata.

Cena i specyfikacja Marantz UD7007

 


 
Denon DBT-1713UD - Blu-ray po japońsku.
Aktualność
+ 4
+ 0
czwartek, 24 maja 2012

DBT-1713UD to produkt dość specyficzny. Z jednej strony mamy komplet obsługiwanych formatów płyt - w tym DVD-Audio i SACD. Z drugiej brak jakiegokolwiek wyjścia cyfrowego audio, co dyskwalifikuje możliwość nazywania 1713UD transportem. Solidna waga (5kg) sugeruje, że Denon nie oszczędzał na wnętrznościach, czego niestety nie widać po tylnej ściance urządzenia.

Cena i specyfikacja Denon DBT-1713UD

 


 


Strona 6 z 15