Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze CD SACD
Yamaha CD-S3000
Aktualność
+ 8
+ 0
wtorek, 16 kwietnia 2013

Yamaha oficjalnie zapowiedziała najwyższy model swojego cedeka - cacko to waży ponad 19 kilogramów - tylko 5 mniej od wzmacniacza!

Co też takiego Yamaha upakowała w środku? Po pierwsze przetwornik DAC Sabre ESS 32-bity, znany z konstrukcji Oppo BDP-105EU. Jednak to co decyduje o tak potężnej masie to po pierwsze obudowa z potężną aluminiową 7 milimetrową płytą czołową.

Po drugie zaś niezależne obwody zasilające zarówno dla sekcji analogowej jak i cyfrowej w postaci dwóch potężnych transformatorów umieszczonych po przeciwnej stronie obudowy w stosunku do elektroniki.

Podobnie jak w przypadku wzmacniacza zasilanie zamknięto w miedziowanej obudowie w celu zmniejszenia zakłóceń magnetycznych.

Ciekawostką jest asynchroniczne wejście USB dla PC-Audio z dedykowanym sterownikiem ASIO 2.0 Yamaha. Wejście obsługuje sygnał do 192kHz/24 bitów.

Podobnie jak w przypadku wzmacniacza A-S3000 Yamaha zadbała o każdy detal - sprzęt można ustawić na kolcach lub gumowych nóżkach. Dla purystów przewidziano tryb "Pure Direct Mode", który wygasza wyświetlacz oraz część toru cyfrowego - potencjalne źródła zakłóceń.

Cena i specyfikacja Yamaha CD-S3000

 

 


 
Cambridge Audio Azur 351C - opinie, test, recenzja
Aktualność
+ 5
+ 0
środa, 13 marca 2013

Brytyjski Cambridge Audio został przetestowany przez What Hi-Fi i od ręki dostał 5 gwiazdek!

Test zaczyna się od mocnego akcentu - Azur 351C został porównany do Marantza CD6004, dla którego stanowi godnego rywala. A w wielu aspektach przewyższa rzeczony produkt z Japonii!

Dźwięk 351C określono jako bardzo detaliczny, szybki przy zachowaniu pełnej artykulacji każdego dźwięku. Zdecydowanie pochwalono zarówno makro, jak i mikrodynamikę - 351C świetnie różnicuje nagrania i praktycznie nie ujawnia swojego charakteru.

Niemniej dobrze wypadł opis budowy i obsługi Cambridge Audio 351C. W przeciwieństwie do większości rywali z tego segmentu cenowego Cambridge postawił na napęd, który został zaprojektowany wyłącznie do obsługi płyt CD - nie ma tu żadnych pokrewieństw z tanimi DVD.

A to objawia się w szybkim i cichym działaniu zarówno szuflady jak i samego napędu w trakcie odczytywania płyt. Pochwalono także jakość komponentów w sekcji zasilania odtwarzacza.

Jednym zdaniem: Marantz, uważaj na siebie, nadchodzi Cambridge Audio.

Cena i specyfikacja Cambridge Audio Azur 351C

 


 
Blu-spec CD2 - nowy stary standard od Sony.
Aktualność
+ 2
+ 2
środa, 03 października 2012

30 lat po premierze formatu CD-Audio Sony wprowadza nowy lepszy podstandard płyty CD.

Specyfikacja Blu-spec CD2 powstała przy okazji eksperymentów ze standardami masterowania dysków Blu-ray w roku 2008. Istota sprawy polega na nowym sposobie nagrywania starych dobrych dysków CD-Audio.

Jak się okazuje zastosowanie niebieskiego lasera grawerującego płyty CD skutkuje 10 razy precyzyjniejszą ścieżką. Zaś odczyt jej nastręcza mniej trudności klasycznym napędom, co skutkuje znacząco mniejszym poziomem zniekształceń.Co więcej, nowe dyski będą produkowane z tego samego materiału, z którego wykonywane są płyty Blu-ray.

Premiera już wkrótce - 5 grudnia Sony wyda pierwsze pokazowe albumy CD-Audio.

 

 


 
Denon 2020 PMA i DCD - już bez EISY.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 4
+ 0
wtorek, 02 października 2012

Poprzednia topowa seria stereo 2010 od japońskiego Denona mogła poszczycić się prestiżową nagrodą EISA.

Aktualna seria 2020 musiała uznać wyższość najnowszego stereo 851 od Cambridge Audio. Trudno aby co roku nagroda za najlepsze stereo trafiała do Denona. Jeśli chodzi o zmiany w nowej serii 2020 to objęły one przede wszystkim odtwarzacz DCD-2020, który może poszczycić się już nie tylko kompletną obsługą formatów CD ale także obsługą nowych gęstych plików cyfrowych.

Wróćmy jednak do clue sprawy, czyli do wzmacniacza PMA-2020 - w nowym wydaniu oparto go na układzie Single Push Pull oraz wyposażono w poprawione kondensatory elektrolityczne wykonane w technologii UHC-MOS. Z ciekawostek - oddzielono również zasilanie sekcji analogowej i cyfrowej, co wydatnie powinno zmniejszyć zakłócenia w specjalnie usztywnianej obudowie, która składa się z 6 sekcji w celu lepszej separacji podzespołów.

Cena i specyfikacja Denon PMA-2020

Cena i specyfikacja Denon DCD-2020

 


 
Roksan Oxygen - wzmacniacz i odtwarzacz CD.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 8
+ 0
środa, 01 sierpnia 2012

Oxygen to zupełnie nowe podejście klasycznej firmy Roksan do zmieniających się nawyków audiofilów.

Po pierwsze odtwarzacz zaprojektowany w myśl "Less is more" i to dosłownie. Ponieważ pod napisem "Less is more" na odtwarzaczu producent ukrył dotykowe przyciski - wciskamy more i mamy następny utwór, wciskamy less i mamy poprzedni. Wciskamy IS i mamy dostęp do menu. Naturalnie odtwarzacz posiada komplet wyjść cyfrowych.

Wzmacniacz to klasyczna zintegrowana konstrukcja o niewielkiej jak na tę cenę mocy. Zaletą jest kompaktowy wygląd oraz łączność bluetooth, która pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z innych urządzeń przenośnych. Podobnie jak w odtwarzaczu CD napis "Less is more" pozwala na sterowanie funkcjami wzmacniacza. W tym wypadku domyślnie poziomem głośności.

Cena i specyfikacja Roksan Oxygen wzmacniacz

Cena i specyfikacja Roksan Oxygen odtwarzacz CD


 
Denon DCD-720 - SACD coraz taniej!
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 03 lipca 2012

Po hipertanich multiformatowych odtwarzaczach Pioneera także Denon przypomniał sobie o SACD.

Wraz ze średnio-półkowym odtwarzaczem CD - DCD-720 japoński koncern wprowadza obsługę standardu SACD dla szerszego grona klientów. Co do zmian w stosunku do DCD-710 to pierwsza informacja jest taka, że na pokładzie mamy bliżej nieznany przetwornik pracujący w trybie 32-bitowym. W poprzednim modelu Denon zastosował PCM1791, który w maksymalnym trybie wyciskał 24-bity, stąd zachodzi podejrzenie, że Japończycy zdecydowali się na inny przetwornik, także Burr-Brown. Z drugiej strony, oficjalne strony Denona podają, że DCD-520 który posiada PCM1791 pracuje w trybie 32-bitowym.

Cena i specyfikacja Denon DCD-720

 


 


Strona 7 z 11