Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Astell&Kern AK380

Drukuj PDF
+ 4
+ 0

Producent audiofilskich odtwarzaczy przenośnych Astell&Kern ogłasza wprowadzenie do sprzedaży nowego flagowca - odtwarzacza, przy którym słowa "wypakowany po brzegi najnowszymi technologiami" brzmią jakby... Skromnie. AK380 to najprawdopodobniej najdroższe 218g na współczesnym rynku audio.

Astell&Kern AK380

Astell&Kern od początku swojego istnienia konsekwentnie celuje w najbardziej zamożny segment klientów rynku audio. Poprzedni odtwarzacz, kosztujący "skromne" 2299zł przy nowym flagowcu rzeczywiście zasługuje na swoją nazwę - Junior. AK380 skierowany jest do audiofilów i profesjonalistów audio, jak producenci, czy reżyserowie dźwięku, słowem - ludzie, którzy będą potrafili docenić możliwości nowego odtwarzacza. A te są imponujące.

Główną cechą nowego odtwarzacza, rozwijającą możliwości poprzedniego lidera oferty, AK240, jest natywna obsługa muzyki w jakości 32-bit/384kHz. AK380 poradzi sobie również z dwuwarstwowymi plikami DSD 5.6MHz, bez stosowania konwersji lub kompresji.

Astell&Kern AK380

Kiedy do sprzedaży wchodził AK240, producent zdecydował się na zmianę przetwornika C/A z wysłużonego Wolfsona WM8740 DAC na Cirrus Logic 4398. Tę samą operację zastosowano i tym razem. AK380 korzysta z dwóch układów AKM AK4490 DAC, które pozwalają nie tylko na obsługę wyższych częstotliwości PCM, ale również „prawdziwą konstrukcję Dual-Mono”, jak zapewni producent. Ma to zagwarantować jeszcze lepszą separację kanałów, szerszą scenę oraz lepszą dynamikę.

Bardziej precyzyjny system parametrycznego korektora (Parametric EQ) umożliwia ultradokładną regulację 20 fragmentów pasma z dokładnością do 0.1dB. Pomaga mu w tym procesor DSP, który również stanowi nowość w porównaniu do poprzednich modeli. Niespotykaną wcześniej precyzję spotykamy też w zakresie kontroli zniekształceń jitter. Sterowany napięciem oscylator kryształów (VCXO), urządzenie ze stajni Silicon Labs oraz ultraprecyzyjny zegar o wartości jitter na poziomie 200 femtosekund (femtosekunda – jedna biliardowa część sekundy, 1s * 10-15) mają pozwolić na bieżące kontrolowanie jittera tak, aby sygnał analogowy po konwersji mógł być odtworzony możliwie najbardziej wiernie.

Astell&Kern AK380

Na pokładzie AK380 znajduje się 256GB pamięci flash, co może być rozszerzone przez użycie kart microSD. Odtwarzacz wyposażono w bezprzewodową łączność Wi-Fi 802.11b/g/n oraz Bluetooth 4.0, w przygotowaniu jest także aplikacja na iOS i Android umożliwiająca kontrolę urządzenia z poziomu urządzeń przenośnych. Rozszerzona funkcjonalność DLNA pozwoli na przesył plików z PC i NAS bez konieczności włączania komputera.

Urządzenie obsługiwane jest przez 4-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 480x800 pikseli oraz metalowy przycisk reagujący odmiennie w zależności od siły nacisku. Do zasilania wykorzystano baterię litowo-polimerową o pojemności 3.400 mAh. Funkcjonalność odtwarzacza będzie mogła być poszerzana przez użycie dedykowanego wzmacniacza lub stacji dokującej, umożliwiającej np. podłączenie napędu CD i bezpośrednie zgrywanie płyt audio do pamięci odtwarzacza.

Dyskutować, na ile techniczne fajerwerki wykorzystane w AK380 naprawdę przekładają się na brzmienie będzie można po przetestowaniu nowego urządzenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowy flagowiec Astell&Kern to najwyższa półka ekskluzywności i ekstrawagancji.

Astell&Kern AK380

 

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Onkyo Granbeat

Nie amplituner, nie odtwarzacz CD, ale... smartfon z funkcjami wysokiej klasy przenośnego odtwarzacza muzycznego. Onkyo przejmuje nowe rynki i robi to w świetnym stylu....

» MEE Audio AF68 Matrix3

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel MEE Audio w Polsce informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego modelu słuchawek nausznych bezprzewodowych z mikrofonem –...

» FiiO X5 3rd gen

FiiO wprowadza do sprzedaży kolejną, trzecią już generacje swojego bestsellera na rynku odtwarzaczy przenośnych, czyli X5.

» Klipsch X12

Audiofilskie słuchawki zagłowne? Czemu nie! Klipsch rozszerza swoją ofertę produktową o nowe, bezprzewodowe dokanałówki ze stylowym pałąkiem zagłownym wykończonym...

» Astell&Kern AK380 Limited Stainles Steel Edition

Astell&Kern kolejny raz decyduje się na wprowadzenie do sprzedaży limitowanej edycji znanego już i lubianego przez użytkowników modelu. Tym razem pod lupę bierzemy...

» HiFiMAN HE-1000 i Edition X w wersji V2

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, wprowadza na krajowy rynek nowe wersje topowych słuchawek audiofilskich: tańsze Edition X V2 oraz...