Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Odtwarzacze sieciowe HDD
Dune HD TV-303D - odtwarzacz 3D z Wi-Fi, kieszenią ...
Aktualność
+ 7
+ 1
poniedziałek, 14 stycznia 2013

Francuski Dune, znany z produkcji niezłych odtwarzaczy sieciowych właśnie wprowadził na polski rynek nowy model TV-303D.

Nowy Dune posiada wewnętrzną kieszeń SATA dla dysków 2.5cala z funkcją hot swap oraz złącza USB 3.0. Producent zapewnia także, że odtwarzy każdy możliwy materiał 3D - bez znaczenia w jaki sposób będzie generowany (MVC, Side-by-side, Top/Bottom).

Ponadto, TV-303D nie cierpi na problemy z kompatybilnością z różnymi formatami partycji dyskowych - działa nie tylko z FAT32 i NTFS, ale także z linuksowymi EXT2/EXT3/EXT4. Cieszy także standardowy moduł Wi-Fi, oraz optymalizacja pod kątem szybkiego działania sieci - to akurat całkowicie autorskie rozwiązanie od Dune.

Dodatkowo producent informuje, że TV-303D jest przystosowany do niezwykle gęstych strumieni video - nawet na poziomie 50Mbit/s. A to wszystko za naprawdę rozsądne 729 pln.

Cena i specyfikacja Dune HD TV-303D


 
Onkyo razem z Imagination Technologies i Pure
Aktualność
+ 7
+ 1
czwartek, 06 grudnia 2012

Onkyo poważnie myśli o technologiach, które zmienią branżę audio-video w ciągu najbliższych kilku lat.

Dlatego też amerykańsko-japońska marka wkupiła się w łaski jednego z największych producentów przewodowych i bezprzewodowych technologii przesyłu dźwięku. W zamian Onkyo będzie sprzedawało konsumencką marką Imagination Technologies, czyli Pure.

Głównym celem Onkyo jest przystosowanie sprzętu kina domowego i stereo do możliwości jakie daje cloud computing, czyli w tym konkretnym wypadku przechowywania plików na zewnętrznych serwerach z natychmiastowym dostępem.

Zobacz ofertę Onkyo w RMS.pl


 
Oppo BDP-103 i BDP-105 - kombajn po amerykańsku.
Aktualność
+ 6
+ 1
środa, 03 października 2012

Ulubiona marka maniaków łączenia kina domowego ze stereo zapowiedziała zakończenie produkcji BDP-93 oraz BDP-95 i to raptem po dwóch latach!

Nie wiadomo, czy zmiana modelu na nowy wynika z ambicji Oppo, czy może z wyższej konieczności w postaci awaryjności sprzętu lub narzekań odbiorców na braki w funkcjonalnośći. W każdym razie, pierwszy do sprzedaży wejdzie BDP-103, który poza obsługą 3D będzie mógł konwertować materiały 2D do 3D. Tradycyjnie już obsłuży SACD, HDCD oraz DVD-Audio. Z ciekawszych formatów video zadziała: AVI, MKV, MP4, AVCHD oraz bezstratne audio WAV i FLAC. A wszystko to także przez gniazdo USB.

Świetnie przedstawia się funkcjonalność sieciowa - BDP-103 dogada się z wybranymi usługami sieciowymi w postaci Pandory, Netflixu, VUDU, YouTube, Pandora, Film Fresh. Niestety, mało która z powyższych usług jest dostępna w Polsce.

O ile powyższe funkcje są dostępne w wielu odtwarzaczach sieciowych, to ich połączenie z wysokiej klasy sekcją cyfrowo-analogową to rzadkość, która stanowi o sile Oppo. Dlatego Oppo po raz kolejny postawiło na procesor cyfrowy obrazu od Marvella, który pozwala na up-scaling do 4K. Nie zdradzono szczegółów sekcji analogowej, ale pierwsze parametry wyglądają bardzo obiecująco: odstęp sygnał szum na poziomie 115dB oraz THD mniejsze niż 0.006%.

Wiadomo za to, że BDP-105 otrzyma w sekcji cyfrowej przetworniki DAC ESS Sabre32. Co więcej, BDP-105 otrzyma asynchroniczny USB DAC 2.0, co pozwoli zainstalować go jako kartę dźwiękową w komputerze.

 

 


 
Pono - nowy format cyfrowy od Neila Younga.
Aktualność
+ 0
+ 1
poniedziałek, 01 października 2012

Neil Young, muzyczny buntownik z 70-ką na karku planuje w przyszłym roku odmienić rynek hi-fi.

Pono to nazwa projektu, który obejmuje nowy format bezstratnych plików cyfrowych hi-res, streamingowe usługi sieciowe, oraz prawdopodobnie przenośne odtwarzacze o wysokiej jakości dźwięku. Innymi słowy, Neil Young mierzy wysoko, bo w samego Apple'a. Opis systemu jako żywo przypomina ekosystem formatów, usług i sprzętu firmy Apple. Z tym, że Young na pierwszym miejscu stawia jakość dźwięku, która ma być maksymalnie zbliżona do materiału studyjnego. Nic nie wiadomo na temat tego, czy nowy format ma być otwarty, co jest pytaniem zasadniczym.

Brakuje także jakichkolwiek szczegółów co do samej usługi, poza tym, że ma to być chmura z gęstymi plikami połączona ze sklepem.

 


 
DTS mocno do przodu!
Aktualność
+ 1
+ 1
piątek, 20 kwietnia 2012

Laboratoria DTS zostawiają mocno w tyle konkurencję spod znaku Dolby. Specjaliści od DTS pochwalili się, że biorą udział w potężnym projekcie streamingu audio-video treści hi-res, który kryje się pod nazwą UltraViolet. Idea UltraViolet kryje się w treściwym haśle: "kup raz, używaj wszędzie". Oznacza to dostęp do schmurowanych plików i odtwarzanie ich poprzez streaming na różnych urządzeniach - komputerach, tabletach, amplitunerach, odtwarzacz Blu-ray czy telewizorach. Cała sprawa z UltraViolet wygląda na bardzo poważną. Za projektem stoi DECE LLC - Digital Entertainment Content Ecosystem. Konsorcjum składa się z producentów elektroniki użytkowej, producentów urządzeń sieciowych, telefonów komórkowych. Co najważniejsze do konsorcjum przystąpiły najwięksi hollywodzcy producenci kinematografii - Warner Bros i Paramount Pictures.

 

 

 


 
Dune TV 301 - cudowne rozmnożenie.
Aktualność
+ 1
+ 1
czwartek, 05 kwietnia 2012

TV 301 to kolejny odtwarzacz sieciowy ze stajni francuskiej Dune. Posiada wszystkie oczekiwane przez użytkownika funkcje takie jak praca w sieci, praca z plikami ISO czy obsługa dysku twardego. Posiada także obsługę najpopularniejszych plików audio i video. W nowym modelu można byłoby liczyć na wyjście HDMI 1.4a oraz obsługę 3D, jednak nic takiego si nie pojawiło. Producent wyposażył 301 w HDMI 1.3a, nie wspomina także o obsłudze materiału 3D. Mamy więc do czynienia raczej z kolejną odmianą już znanych odtwarzaczy niż zupełną nowością. Niewątpliwą zaletą sprzętu jest sprawdzona i praktycznie bezawaryjna konstrukcja oraz świetny design.

 

Specyfikacja i cena Dune TV 301

 


 


Strona 1 z 4