Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Primare NP30

Drukuj PDF
+ 21
+ 0

Skandynawskie Primare uzupełnia swoją linię stereo xx30 o odtwarzacz strumieniowy klasy hi-fi premium z dostępem do usługi nieco mniej audiofilskiej Spotify.

 
To co ma wyróżniać NP30 to przede wszystkim wysokiej klasy zbalansowany tor z wyjściami XLR, co automatycznie predestynuje NP30 do łączenia z końcówkami mocy A32 lub A34.2. Ponadto na pokładzie znalazł się wysokiej klasy DAC z parametrami 32 bity / 192 kHz. Pomimo to producent domyślnie zaleca używanie przetwornika DAC30 - zaznacza to nawet na pilocie zdalnej obsługi.

Primare projektując NP30 podeszło do sprawy rozsądnie i nie zrezygnowało z rozwiązań mniej audiofilskich takich jak dostęp do wspomnianego wcześniej Spotify czy łączność Wi-Fi. Należy tu także wspomnieć o świeżo upieczonej aplikacji dla systemu iOS, która pozwala zrezygnować z pilota, który nie posiada wyświetlacza.


Poza tym, NP30 dysponuje wysokiej klasy asynchronicznym wejściem USB-B dla PC-Audio z dedykowanym sterownikiem oraz USB-A dla produktów Apple (iPod/iPhone/iPad).Producent wspomina, że złącze USB-A przyjmuje także napędy pendrive, ale nie wspomina o obsłudze systemu plików NTFS oraz milczy w kwestii tego, czy gniazdo USB obsłuży formaty audio, które działają z poziomu NAS.


W kwestii multimediów z serwerów NAS mamy stosunkowo mocny pakiet możliwości, który wyraża się w obsłudze plików: WAV, AIFF, FLAC, MP3, AAC, WMA, OGG, ALAC - wszystkie w trybie gapless.

Dzięki kompletowi złącz IR oraz trigger NP30 sprawdzi się jako funkcjonalne urządzenie w codziennym użytku w zwykłym salonie jak i w zaawansowanych instalacjach audio-video.


   Tagi

Tematy pokrewne :

» Primare BD32 i BD32 MKII z obsługą Dolby Atmos

Szwedzkie Primare ogłosiło w ostatnich dniach, że ich topowe odtwarzacze Blu-ray, BD-32 i BD32 MKII, są w stanie obsługiwać najnowszy standard Dolby Atmos.

» Primare BD32 MkII

Na rynku coraz wyraźniej zaznacza się trend wypuszczania uniwersalnych, multiformatowych odtwarzaczy. Po premierze Arcama UDP411 szwedzkie Primare...

» Primare A60

A60 to zupełnie nowa końcówka mocy stereo dedykowana do absolutnie hi-endowych kolumn oraz do współpracy z elektroniką w postaci...

» Primare PRE60

Szwedzkie Primare wprowadza do sprzedaży absolutnie topową serię stereo oznaczoną cyfrą 60. Pierwszym urządzeniem w ofercie jest przedwzmacniacz z...

» Odsłuchy hi-endowych odtwarzaczy przenośnych Astell Kern AK120, FiiO X3, HiFIMAN HM-901 HM-802 HM-700 w RMS.pl

HiFiMAN HM-901 Astell&Kern AK120 HiFiMAN HM-601LE FiiO X3 HiFiMAN HM-700 HiFiMAN HM-802  

» Primare A60 i PRE60 - nowy hi-end ze Skandynawii

Primare, skandynawska marka, która skutecznie wprowadza na rynek kolejne produkty tym razem zapowiada absolutny hi-end.Seria 60 na początek będzie składała się...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież