Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
Pioneer N-50 - opinie, test, recenzja
Aktualność
+ 25
+ 0
wtorek, 30 kwietnia 2013

Home Theather and High Fidelity wziął na warsztat N-50 od Pioneera - odtwarzacz strumieniowy klasy hi-fi z wbudowanym przetwornikiem DAC.

Więcej…

 
Aplikacja Nokia Music dostępna dla komputerów i ta...
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 09 kwietnia 2013

Nokia podąża tropem Spotify, Deezera oraz WiMPa i wprowadza płatną wersję swojej usługi muzycznej dla właścicieli Windows8!

Za 3.99 dolarów użytkownicy Australii, USA, UK oraz Irlandii będą mogli korzystać z wersji premium Nokia Music+.

Co Nokia oferuje w zamian? Nielimitowany streaming utworów z bazy ponad 20 milionów utworów! Co więcej, Nokia ma potężną przewage nad Spotify czy Deezerem.

Mianowicie, fiński producent komórek pozwala ściągać utwory na dysk twardy. Jednak do odtwarzania niezbędna jest aplikacja Nokia Music.

Poza tym wraz tabletem z Windows8 każdy posiadacz odtwarzacza strumieniowego może wygodnie przesłać utwory z Nokia Music do swojego stereo!

Naturalnie Nokia podobnie jako konkurenci oferuje tworzenie playlist, udostępnia zdjęcia oraz informacje na temat ulubionych artystów.

 


 
Onkyo TX-NR 626 - 7.2 z wbudowanym Wi-Fi i Bluetooth...
Aktualność
+ 12
+ 5
środa, 20 marca 2013

Onkyo po raz kolejny zastrzeliło konkurencję funkcjonalnością swoich amplitunerów - tym razem Japończycy dołożyli do średniopółkowego TX-NR626 moduły Bluetooth i Wi-Fi!

Prezentacja nowych modeli Onkyo trwa - tym razem pora na następce TX-NR616. Już ubiegłoroczny model dawał w tej cenie bardzo dużo: dwa wyjścia HDMI, druga strefa w stereo oraz wyjście liniowe na trzecią strefę. Teraz Onkyo poszło na całość: dołożenie bezprzewodowej sieci Wi-Fi oraz Bluetooth deklasuje konkurencję w tej klasie cenowej.

W sekcji audio mamy 7-kanałowy dźwięk o mocy 100W na kanał (zmierzone przy stereo 0.07% THD) - pobór mocy ustalono na 600W. Obiecująco wygląda stosunek sygnału do szumu ustalony na niezwykle wysokim poziomie 106dB.

Jeśli ktoś woli 2-strefę w stereo to musi zadowolić się dźwiękiem 5-kanałowym. Na pocieszenie mamy dwa wyjścia subwooferowe - zależne, więc możemy stworzyć system 5.2 bez opcji 5.1 + 2.1 w drugiej strefie.

W sekcji video mamy 2 wyjścia HDMI zdolne do przesłania sygnału do 4K Ultra HD - spięte z procesorem Qdeo. Ponadto jedno gniazdo HDMI posiada technologię przesyłu danych MHL dla tabletów i smartfonów.

Jeśli chodzi o możliwości multimedialne to mamy tu obsługę gęstych plików z sieci DLNA 1.5 oraz napędów flash z FAT16/FAT32.

Cena i specyfikacja Onkyo TX-NR626

 


 
Onkyo TX-NR525 - 5.2 z HDMI 4K i streamingiem audio ...
Aktualność
+ 17
+ 1
wtorek, 19 marca 2013

Onkyo jako ostatnie zaprezentowało swoje nowe amplitunery kina domowego.

Następca modelu TX-NR515 to efekt dość zachowawczej polityki Japończyków, która najpewniej jest dopasowana do potrzeb klientów. TX-NR525 stracił w stosunku do poprzednika kilka najmniej popularnych funkcji, takich jak 7-kanałowy dźwięk oraz dodatkowe wyjście HDMI.

Z pewnością rozwiązania te podrażały koszty produkcji oraz cenę końcową - teraz będzie taniej i dla 99% użytkowników równie dobrze.

TX-NR525 nadal dysponuje solidną mocą 80W na kanał i jako jedyny spośród konkurentów jest w stanie zmierzyć ją przy zniekształceniach na poziomie 0.7% THD w stereo. Jest to możliwe dzięki autorskim dwóm technologiom: WRAT oraz HCPS. Ponadto mamy tu dwa wyjścia na subwoofer - rzadkość w tej klasie cenowej.

Ogólny poziom THD to 0.08%, co jest wynikiem na poziomie dobrych wzmacniaczy stereo. Dobrze wypada także stosunek sygnału do szumu - wynosi 100dB.

Jeśli chodzi o sekcję video to mamy w dalszym ciągu przepuszczanie sygnału 4K wraz z obsługą 3D, ARC oraz menu ekranowym. Mamy także ciekawostkę w postaci trybu Picture in Picture.

Funkcje sieciowe to jak zawsze mocny punkt Onkyo. NR525 streamuje muzykę z plików z DSD, FLAC 24/192, LPCM, bezstratnego WMA, Apple Lossles.

Wielką zaletą jest fakt, że amplituner nie różnicuje jakości plików ze względu na źródło - działa równie dobrze z sieci DLNA jak i gniazda USB.

Cena i specyfikacja Onkyo TX-NR525

 


 
Streaming internetowy video 4K Ultra HD już działa...
Aktualność
+ 6
+ 1
piątek, 15 marca 2013

Korzystając z targów Mobile World Congress, gdzie zaprezentowano wiele nowinek dotyczących rozdzielczości 4K Ultra HD jedna z firm zaprezentowała streaming video!

Hiszpańska Telefonica zaprezentowała prototypowe video, które wymagało łącza o bitrate 100Mb/s - jak na dzisiejsze standardy zdecydowanie nie jest to wartość nie do przeskoczenia.

Każdy, kto znajduje się w zasięgu sieci światłowodowej w ciągu kilku lat ma realne szanse na korzystanie z usług streamingu video 4K!

O materiały też nie musimy się już martwić - Discovery Chanell już kręci pierwsze materiały kamerami 4K. Także w Sony prace nad remasteringiem materiałów do Ultra HD idą pełną parą.

Badania nad streamingiem 4K Ultra HD prowadzi także NetFlix, którego przedstawiciele mówią o horyzoncie czasowym maksymalnie 2 lat, kiedy to uruchomią nową usługę w wersji beta.

 

 


 
Yamaha RX-V475 / RX-V575 - czy warto dopłacać za 2...
Aktualność
+ 8
+ 0
czwartek, 14 marca 2013

Yamaha prezentuje kolejne modele swoich amplitunerów - tym razem omówimy bliźniacze modele RX-V475 oraz RX-V575.

Zacznijmy od cech wspólnych. W obu przypadkach mamy do czynienia z taką samą mocą 80W na kanał - zmierzoną w stereo przy 8 omach.

Ponadto w sekcji audio pojawiają się te same funkcje surround: DRC, Virtual Presence Speaker, Cinema DSP 3D, Silent Cinema oraz konfigurator YPAO.

W sekcji video obu amplitunerów mamy przepuszczanie sygnału 4K Ultra HD w 3D, oraz obsługę ARC i HEC. Konfigurację ułatwia zaawansowany interfejs graficzny.

Identycznie wyglądają funkcje sieciowe: DLNA z obsługą plików audio: WAV (192/24), MP3(48/320kb/s) , WMA (48/320kb/s), MPEG-AAC(48/320kb/s), FLAC (192/24).

Mamy także obsługę plików cyfrowych przez gniazdo USB: WAV PCM, MP3, WMA, MPEG-4 AAC, ale tylko w stereo. Oraz obsługę urządzeń Apple przez frontowe USB: iPod Touch do 4 generacji, iPod Classic, iPod Nano do 6 generacji, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G, iPad do 3 generacji. A także Airplay.

Interesującą funkcją jest obsługa z poziomu dedykowanej aplikacji dla iOS oraz Androida.

Oba urządzenia posiadają taką samą ilość wejść audio i video. Różnice zaczynają się przy wyjściach.

RX-V575 posiada dodatkowe wyjścia głośnikowe co oznacza, że jest amplitunerem 7-kanałowym lub może być amplitunerem 5.1 z możliwością nagłośnienia drugiego pomieszczenia (tzw. 2 strefa). Z racji niewielkiej ceny 2. strefa obsługiwana jest z pewnymi ograniczeniami - nie ma możliwości przyporządkowania jej drugiego źródła - musi korzystać ze źródła strefy A. Ewentualnie możemy strefę A po prostu wyłączyć. Istnieje za to bardzo porządana oddzielna regulacja głośności dla strefy B.

Różnica w cenie obu amplitunerów to około 10%, co dość dobrze odzwierciedla różnicę w funkcjonalności.

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V575

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V475

 

 


 


Strona 4 z 12