Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
Cambridge Audio Stream Magic 6 test, recenzja, opini...
Aktualność
+ 23
+ 13
wtorek, 20 sierpnia 2013

Cambridgowski odtwarzacz sieciowy Stream Magic 6 zdobył kolejną nagrodę! Tym razem o wyróżnienie pokusił się magazyn „Hi-Fi News & Record Review”, jedno z najstarszych i najważniejszych pism audio na świecie.

 

 

Więcej…

 
Naim UnitiQute 2
Aktualność
+ 31
+ 0
poniedziałek, 13 maja 2013

Brytyjski Naim pokazał na monachijskich targach Hi-End swój najnowszy uniwersalny system strumieniowy UnitiQute 2.

Więcej…

 
Pioneer N-50 - opinie, test, recenzja
Aktualność
+ 25
+ 0
wtorek, 30 kwietnia 2013

Home Theather and High Fidelity wziął na warsztat N-50 od Pioneera - odtwarzacz strumieniowy klasy hi-fi z wbudowanym przetwornikiem DAC.

Więcej…

 
Aplikacja Nokia Music dostępna dla komputerów i ta...
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 09 kwietnia 2013

Nokia podąża tropem Spotify, Deezera oraz WiMPa i wprowadza płatną wersję swojej usługi muzycznej dla właścicieli Windows8!

Za 3.99 dolarów użytkownicy Australii, USA, UK oraz Irlandii będą mogli korzystać z wersji premium Nokia Music+.

Co Nokia oferuje w zamian? Nielimitowany streaming utworów z bazy ponad 20 milionów utworów! Co więcej, Nokia ma potężną przewage nad Spotify czy Deezerem.

Mianowicie, fiński producent komórek pozwala ściągać utwory na dysk twardy. Jednak do odtwarzania niezbędna jest aplikacja Nokia Music.

Poza tym wraz tabletem z Windows8 każdy posiadacz odtwarzacza strumieniowego może wygodnie przesłać utwory z Nokia Music do swojego stereo!

Naturalnie Nokia podobnie jako konkurenci oferuje tworzenie playlist, udostępnia zdjęcia oraz informacje na temat ulubionych artystów.

 


 
Onkyo TX-NR 626 - 7.2 z wbudowanym Wi-Fi i Bluetooth...
Aktualność
+ 12
+ 5
środa, 20 marca 2013

Onkyo po raz kolejny zastrzeliło konkurencję funkcjonalnością swoich amplitunerów - tym razem Japończycy dołożyli do średniopółkowego TX-NR626 moduły Bluetooth i Wi-Fi!

Prezentacja nowych modeli Onkyo trwa - tym razem pora na następce TX-NR616. Już ubiegłoroczny model dawał w tej cenie bardzo dużo: dwa wyjścia HDMI, druga strefa w stereo oraz wyjście liniowe na trzecią strefę. Teraz Onkyo poszło na całość: dołożenie bezprzewodowej sieci Wi-Fi oraz Bluetooth deklasuje konkurencję w tej klasie cenowej.

W sekcji audio mamy 7-kanałowy dźwięk o mocy 100W na kanał (zmierzone przy stereo 0.07% THD) - pobór mocy ustalono na 600W. Obiecująco wygląda stosunek sygnału do szumu ustalony na niezwykle wysokim poziomie 106dB.

Jeśli ktoś woli 2-strefę w stereo to musi zadowolić się dźwiękiem 5-kanałowym. Na pocieszenie mamy dwa wyjścia subwooferowe - zależne, więc możemy stworzyć system 5.2 bez opcji 5.1 + 2.1 w drugiej strefie.

W sekcji video mamy 2 wyjścia HDMI zdolne do przesłania sygnału do 4K Ultra HD - spięte z procesorem Qdeo. Ponadto jedno gniazdo HDMI posiada technologię przesyłu danych MHL dla tabletów i smartfonów.

Jeśli chodzi o możliwości multimedialne to mamy tu obsługę gęstych plików z sieci DLNA 1.5 oraz napędów flash z FAT16/FAT32.

Cena i specyfikacja Onkyo TX-NR626

 


 
Onkyo TX-NR525 - 5.2 z HDMI 4K i streamingiem audio ...
Aktualność
+ 17
+ 1
wtorek, 19 marca 2013

Onkyo jako ostatnie zaprezentowało swoje nowe amplitunery kina domowego.

Następca modelu TX-NR515 to efekt dość zachowawczej polityki Japończyków, która najpewniej jest dopasowana do potrzeb klientów. TX-NR525 stracił w stosunku do poprzednika kilka najmniej popularnych funkcji, takich jak 7-kanałowy dźwięk oraz dodatkowe wyjście HDMI.

Z pewnością rozwiązania te podrażały koszty produkcji oraz cenę końcową - teraz będzie taniej i dla 99% użytkowników równie dobrze.

TX-NR525 nadal dysponuje solidną mocą 80W na kanał i jako jedyny spośród konkurentów jest w stanie zmierzyć ją przy zniekształceniach na poziomie 0.7% THD w stereo. Jest to możliwe dzięki autorskim dwóm technologiom: WRAT oraz HCPS. Ponadto mamy tu dwa wyjścia na subwoofer - rzadkość w tej klasie cenowej.

Ogólny poziom THD to 0.08%, co jest wynikiem na poziomie dobrych wzmacniaczy stereo. Dobrze wypada także stosunek sygnału do szumu - wynosi 100dB.

Jeśli chodzi o sekcję video to mamy w dalszym ciągu przepuszczanie sygnału 4K wraz z obsługą 3D, ARC oraz menu ekranowym. Mamy także ciekawostkę w postaci trybu Picture in Picture.

Funkcje sieciowe to jak zawsze mocny punkt Onkyo. NR525 streamuje muzykę z plików z DSD, FLAC 24/192, LPCM, bezstratnego WMA, Apple Lossles.

Wielką zaletą jest fakt, że amplituner nie różnicuje jakości plików ze względu na źródło - działa równie dobrze z sieci DLNA jak i gniazda USB.

Cena i specyfikacja Onkyo TX-NR525

 


 


Strona 4 z 12