Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
Pioneer VSX-1123 z 2 strefą AV, Ultra HD 4k i audio...
Aktualność
+ 4
+ 0
piątek, 08 marca 2013

Pioneer zaprezentował nową serię VSX dedykowaną na rok 2013, stąd też nosi ona nazwę VSX-xxx3.

Topowy model nowej serii to VSX-1123. Tegoroczny topowy model mocno stawia na wielofunkcyjność.

Mamy tu drugą niezależną strefę audio-video, 8 wejść HDMI, wejście i wyjście IR, dwa wyjścia subwooferowe oraz pełną funkcjonalność sieciową - łącznie z odtwarzaniem gapless.

Gapless dotyczy odtwarzania za pomocą DLNA i dotyczy gęstych plików: AIFF, Apple Lossless, WAV, i FLAC w wersji 192/24.

Ponadto, VSX-1123 umożliwia podłączenie modułu z bezprzewodowym Wi-Fi. Naturalnie przednie gniazdo USB umożliwia odsłuch audio oraz ładowanie urządzeń Apple.

Ciekawostką są dwa dodatkowe gniazda głośnikowe do podłączeni bi-wiring lub z przeznaczeniem do frontowych głośników ściennych lub sufitowych.

Ponadto, VSX-1123 posiada prawie wszystkie systemy korekcji i kalibracji dźwięku, jakie oferuje Pioneer. Jest także tegoroczna ciekawostka - obsługa MHL dla smartfonów z Androidem.

W sekcji video mamy kolejną tegoroczną nowość: upscaling do 4K Ultra HD wraz z opcją pass-through. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor QDEO, który zapewnia potrójne odszumianie obrazu oraz korekcję szumów podczas projekcji trójwymiarowej.

Godne podkreślenia jest umożliwienie korekcji obrazu z poziomu amplitunera, możliwość manipulacji przy ilości wyświetlanych klatek oraz pełne menu ekranowe z opcją wyświetlania okładek albumów.

Gdyby komuś zależało na komunikacji Bluetooth VSX-1123 jest przygotowany do podłączenia opcjonalnego modułu AS-BT200 od Pioneera.

 

Cena i specyfikacja Pioneer VSX-1123

 


 
Nadchodzi streaming muzyczny od YouTube.com!
Aktualność
+ 4
+ 0
piątek, 08 marca 2013

CNN poinformował, że największa baza muzyki na świecie, czyli YouTube.com planuje wkroczyć na rynek Spotify, WIMPa i Deezera!

Właściciel YouTube.com, amerykański koncern Google wciąż poszukuje gotówki na utrzymanie lawinowo rosnących kosztów serwisu.

Najlepszym dowodem na to, że YouTube.com wciąż ma problemy z zarobieniem na siebie jest bardzo niechętne ujawnianie wszelkich informacji finansowych na jego temat.

YouTube.com przymierza się do modelu Spotify, czyli darmowej muzyki w zamian za słuchanie/oglądanie reklam, a do tego pakiety abonamentowe z wyższą jakością muzyki i miejscem w chmurze do przechowywania plików.

Zobacz listę odtwarzaczy sieciowych z dostępem do YouTube.com

Zobacz listę odtwarzaczy Blu-ray z dostępem do YouTube.com

Zobacz listę amplitunerów kina domowego z dostępem do YouTube.com

Zobacz listę telewizorów z dostępem do YouTube.com

 


 
Marantz NA-11S1 - odtwarzacz strumieniowy i DAC USB ...
Aktualność
+ 6
+ 1
środa, 20 lutego 2013

Marantz prezentuje w USA topowy, hi-endowy odtwarzacz strumieniowy NA-11S1.

NA-11S1 to przede wszystkim urządzenie kompletne jeśli chodzi o ilość i różnorodność wejść i wyjść cyfrowych. Mamy tu wejścia i wyjścia coaxial i optical, port ethernet w standardzie DLNA 1.5, port USB z przetwornikiem DAC dla komputerów, oraz zbalansowane wyjścia analogowe XLR.

W kwestii gęstych plików obsługa wygląda następująco: 32, 44.1, 48, 88.2 (WAV/ FLAC/ ALAC),96 (WAV/ FLAC/ ALAC), 176.4 (WAV/ FLAC), 192 (WAV/ FLAC).

Pora na garść parametrów audiofilskich: poziom zniekształceń THD 0.001%, zakres dynamiki to 110dB. Za tak znakomite parametry odpowiada modułowa elektronika HDAM-SA2. Procesor DSP to jednostka oznaczona: PEC777f3.

Priorytetowo potraktowano wejście USB, które otrzymało uziemienie oraz podwójny zegar, a tym samym zapewne wejście asynchroniczne.

Marantz NA-11S1 - cena i specyfikacja

 


 
HDtracks oferuje darmowy sampler 24/96 z 10 utworami
Aktualność
+ 5
+ 1
poniedziałek, 18 lutego 2013

HDtracks, internetowy sklep Cheskiego z wysokiej klasy plikami cyfrowymi oferuje z okazji nowego roku oferuje nowy darmowy sampler. Tutaj można przeczytać listę dziesięciu utworów, które oferuje za darmo Chesky

https://www.hdtracks.com/index.php?file=login&redirectto=samplealbumdownload&ialbum_id=13598

 

Osoby zainteresowane ściągnięciem albumu powinny wykonać następujące czynności:

1. Zarejestrować konto w sklepie pod tym adresem

https://www.hdtracks.com/index.php?file=login

2. Wejść na poniższy adres https://www.hdtracks.com/index.php?file=login&redirectto=samplealbumdownload&ialbum_id=13598

3. Zgodzić się na pobranie programu "HDtracks Downloader". Następnie należy go zainstalować.

4. Po włączeniu "HDtracks Downloader" pozostaje zalogowanie się na konto, które wcześniej zostało założone. Program sam pobierze pliki z powyższego albumu.

5. Muzykę odnajdziecie w katalogu Moje dokumenty\Moja muzyka\HDtracks.

 


 
WiMP zaoferuje sygnał w jakości CD!
Aktualność
+ 5
+ 0
poniedziałek, 18 lutego 2013

WiMP, który uznawany jest za najsłabszy jakościowo serwis streamingujący próbuje wybić się w tej kwestii na prowadzenie!

Nie tak dawno gościliśmy na naszych łamach dyrektora generalnego Deezera, który przekonywał, że jakości większej niż 320 kb/s nikt nie potrzebuje.

Okazuje się, że nie tylko my uważamy, że sprawy mają się zgoła odmiennie - WiMP właśnie przeprowadza testy bezstratnego przesyłu muzyki korzystając z kompresji FLAC. Ponadto Skandynawowie chcą zaoferować usługę w trybie HD, gdzie streaming będzie nadawany w jakości AAC 320kb/s.

Najwyższa jakość będzie uzyskiwana przez downgrade wprost z jakości CD z dedykowanymi ustawieniami opracowanymi przez jedno z norweskich studiów nagraniowych. Efekt podobno jest zaskakująco zbliżony do płyty CD.

Ponadto, WiMP od jakiegoś czasu informuje, że już nie odstaje w kwestii ilości utworów od Deezera i Spotify - jego baza przekroczyła już 20 milionów utworów.

 

WiMP bezproblemowo współpracuje z urządzeniami Sonos (kliknij i zobacz listę) 
Onkyo przypomina: Spotify jest już dostępne w ampl...
Aktualność
+ 7
+ 0
piątek, 15 lutego 2013

Wraz z wejściem Spotify do Polski użytkownicy Onkyo zyskali możliwość korzystania z tej bogatej 20-milionowej bazy utworów.

Warto przypomnieć listę urządzeń Onkyo, które są w stanie obsłużyć streaming 320kb/s

Modele z roku 2012

TX-NR5010

TX-NR3010

TX-NR1010

TX-NR818

TX-NR717

TX-NR616

TX-NR515

TX-NR414

 

T-4070

CS-N755

HT-S6505

 

Modele z 2011

TX-NR5009

TX-NR3009

TX-NR1009

TX-NR809

TX-NR709

TX-NR609

TX-NR579

TX-NR509

 

HT-S6405

TX-8050

PR-SC5509


 


Strona 5 z 12