Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
Streaming internetowy video 4K Ultra HD już działa...
Aktualność
+ 6
+ 1
piątek, 15 marca 2013

Korzystając z targów Mobile World Congress, gdzie zaprezentowano wiele nowinek dotyczących rozdzielczości 4K Ultra HD jedna z firm zaprezentowała streaming video!

Hiszpańska Telefonica zaprezentowała prototypowe video, które wymagało łącza o bitrate 100Mb/s - jak na dzisiejsze standardy zdecydowanie nie jest to wartość nie do przeskoczenia.

Każdy, kto znajduje się w zasięgu sieci światłowodowej w ciągu kilku lat ma realne szanse na korzystanie z usług streamingu video 4K!

O materiały też nie musimy się już martwić - Discovery Chanell już kręci pierwsze materiały kamerami 4K. Także w Sony prace nad remasteringiem materiałów do Ultra HD idą pełną parą.

Badania nad streamingiem 4K Ultra HD prowadzi także NetFlix, którego przedstawiciele mówią o horyzoncie czasowym maksymalnie 2 lat, kiedy to uruchomią nową usługę w wersji beta.

 

 


 
Yamaha RX-V475 / RX-V575 - czy warto dopłacać za 2...
Aktualność
+ 8
+ 0
czwartek, 14 marca 2013

Yamaha prezentuje kolejne modele swoich amplitunerów - tym razem omówimy bliźniacze modele RX-V475 oraz RX-V575.

Zacznijmy od cech wspólnych. W obu przypadkach mamy do czynienia z taką samą mocą 80W na kanał - zmierzoną w stereo przy 8 omach.

Ponadto w sekcji audio pojawiają się te same funkcje surround: DRC, Virtual Presence Speaker, Cinema DSP 3D, Silent Cinema oraz konfigurator YPAO.

W sekcji video obu amplitunerów mamy przepuszczanie sygnału 4K Ultra HD w 3D, oraz obsługę ARC i HEC. Konfigurację ułatwia zaawansowany interfejs graficzny.

Identycznie wyglądają funkcje sieciowe: DLNA z obsługą plików audio: WAV (192/24), MP3(48/320kb/s) , WMA (48/320kb/s), MPEG-AAC(48/320kb/s), FLAC (192/24).

Mamy także obsługę plików cyfrowych przez gniazdo USB: WAV PCM, MP3, WMA, MPEG-4 AAC, ale tylko w stereo. Oraz obsługę urządzeń Apple przez frontowe USB: iPod Touch do 4 generacji, iPod Classic, iPod Nano do 6 generacji, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G, iPad do 3 generacji. A także Airplay.

Interesującą funkcją jest obsługa z poziomu dedykowanej aplikacji dla iOS oraz Androida.

Oba urządzenia posiadają taką samą ilość wejść audio i video. Różnice zaczynają się przy wyjściach.

RX-V575 posiada dodatkowe wyjścia głośnikowe co oznacza, że jest amplitunerem 7-kanałowym lub może być amplitunerem 5.1 z możliwością nagłośnienia drugiego pomieszczenia (tzw. 2 strefa). Z racji niewielkiej ceny 2. strefa obsługiwana jest z pewnymi ograniczeniami - nie ma możliwości przyporządkowania jej drugiego źródła - musi korzystać ze źródła strefy A. Ewentualnie możemy strefę A po prostu wyłączyć. Istnieje za to bardzo porządana oddzielna regulacja głośności dla strefy B.

Różnica w cenie obu amplitunerów to około 10%, co dość dobrze odzwierciedla różnicę w funkcjonalności.

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V575

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V475

 

 


 
Pioneer VSX-1123 z 2 strefą AV, Ultra HD 4k i audio...
Aktualność
+ 4
+ 0
piątek, 08 marca 2013

Pioneer zaprezentował nową serię VSX dedykowaną na rok 2013, stąd też nosi ona nazwę VSX-xxx3.

Topowy model nowej serii to VSX-1123. Tegoroczny topowy model mocno stawia na wielofunkcyjność.

Mamy tu drugą niezależną strefę audio-video, 8 wejść HDMI, wejście i wyjście IR, dwa wyjścia subwooferowe oraz pełną funkcjonalność sieciową - łącznie z odtwarzaniem gapless.

Gapless dotyczy odtwarzania za pomocą DLNA i dotyczy gęstych plików: AIFF, Apple Lossless, WAV, i FLAC w wersji 192/24.

Ponadto, VSX-1123 umożliwia podłączenie modułu z bezprzewodowym Wi-Fi. Naturalnie przednie gniazdo USB umożliwia odsłuch audio oraz ładowanie urządzeń Apple.

Ciekawostką są dwa dodatkowe gniazda głośnikowe do podłączeni bi-wiring lub z przeznaczeniem do frontowych głośników ściennych lub sufitowych.

Ponadto, VSX-1123 posiada prawie wszystkie systemy korekcji i kalibracji dźwięku, jakie oferuje Pioneer. Jest także tegoroczna ciekawostka - obsługa MHL dla smartfonów z Androidem.

W sekcji video mamy kolejną tegoroczną nowość: upscaling do 4K Ultra HD wraz z opcją pass-through. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor QDEO, który zapewnia potrójne odszumianie obrazu oraz korekcję szumów podczas projekcji trójwymiarowej.

Godne podkreślenia jest umożliwienie korekcji obrazu z poziomu amplitunera, możliwość manipulacji przy ilości wyświetlanych klatek oraz pełne menu ekranowe z opcją wyświetlania okładek albumów.

Gdyby komuś zależało na komunikacji Bluetooth VSX-1123 jest przygotowany do podłączenia opcjonalnego modułu AS-BT200 od Pioneera.

 

Cena i specyfikacja Pioneer VSX-1123

 


 
Nadchodzi streaming muzyczny od YouTube.com!
Aktualność
+ 4
+ 0
piątek, 08 marca 2013

CNN poinformował, że największa baza muzyki na świecie, czyli YouTube.com planuje wkroczyć na rynek Spotify, WIMPa i Deezera!

Właściciel YouTube.com, amerykański koncern Google wciąż poszukuje gotówki na utrzymanie lawinowo rosnących kosztów serwisu.

Najlepszym dowodem na to, że YouTube.com wciąż ma problemy z zarobieniem na siebie jest bardzo niechętne ujawnianie wszelkich informacji finansowych na jego temat.

YouTube.com przymierza się do modelu Spotify, czyli darmowej muzyki w zamian za słuchanie/oglądanie reklam, a do tego pakiety abonamentowe z wyższą jakością muzyki i miejscem w chmurze do przechowywania plików.

Zobacz listę odtwarzaczy sieciowych z dostępem do YouTube.com

Zobacz listę odtwarzaczy Blu-ray z dostępem do YouTube.com

Zobacz listę amplitunerów kina domowego z dostępem do YouTube.com

Zobacz listę telewizorów z dostępem do YouTube.com

 


 
Marantz NA-11S1 - odtwarzacz strumieniowy i DAC USB ...
Aktualność
+ 6
+ 1
środa, 20 lutego 2013

Marantz prezentuje w USA topowy, hi-endowy odtwarzacz strumieniowy NA-11S1.

NA-11S1 to przede wszystkim urządzenie kompletne jeśli chodzi o ilość i różnorodność wejść i wyjść cyfrowych. Mamy tu wejścia i wyjścia coaxial i optical, port ethernet w standardzie DLNA 1.5, port USB z przetwornikiem DAC dla komputerów, oraz zbalansowane wyjścia analogowe XLR.

W kwestii gęstych plików obsługa wygląda następująco: 32, 44.1, 48, 88.2 (WAV/ FLAC/ ALAC),96 (WAV/ FLAC/ ALAC), 176.4 (WAV/ FLAC), 192 (WAV/ FLAC).

Pora na garść parametrów audiofilskich: poziom zniekształceń THD 0.001%, zakres dynamiki to 110dB. Za tak znakomite parametry odpowiada modułowa elektronika HDAM-SA2. Procesor DSP to jednostka oznaczona: PEC777f3.

Priorytetowo potraktowano wejście USB, które otrzymało uziemienie oraz podwójny zegar, a tym samym zapewne wejście asynchroniczne.

Marantz NA-11S1 - cena i specyfikacja

 


 
HDtracks oferuje darmowy sampler 24/96 z 10 utworami
Aktualność
+ 5
+ 1
poniedziałek, 18 lutego 2013

HDtracks, internetowy sklep Cheskiego z wysokiej klasy plikami cyfrowymi oferuje z okazji nowego roku oferuje nowy darmowy sampler. Tutaj można przeczytać listę dziesięciu utworów, które oferuje za darmo Chesky

https://www.hdtracks.com/index.php?file=login&redirectto=samplealbumdownload&ialbum_id=13598

 

Osoby zainteresowane ściągnięciem albumu powinny wykonać następujące czynności:

1. Zarejestrować konto w sklepie pod tym adresem

https://www.hdtracks.com/index.php?file=login

2. Wejść na poniższy adres https://www.hdtracks.com/index.php?file=login&redirectto=samplealbumdownload&ialbum_id=13598

3. Zgodzić się na pobranie programu "HDtracks Downloader". Następnie należy go zainstalować.

4. Po włączeniu "HDtracks Downloader" pozostaje zalogowanie się na konto, które wcześniej zostało założone. Program sam pobierze pliki z powyższego albumu.

5. Muzykę odnajdziecie w katalogu Moje dokumenty\Moja muzyka\HDtracks.

 


 


Strona 5 z 12