Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
Dune HD zgarnia nagrodę Top Uniwersal Media Player
Aktualność
+ 5
+ 0
piątek, 14 grudnia 2012

Renomowany amerykański magazyn "Home Theater", który traktuje o kinie domowym nagrodził odtwarzacz sieciowy Dune HD w wersji MAX nagrodą "Top Uniwersal Media Player".

Wersja max wyróżnia się obsługą dysków DVD i Blu-ray, możliwością zainstalowania dodatkowego oprogramowania od innych dostawców, zdolnością do dostarczania różnorodnych sygnałów audio - zarówno skompresowanych jak i nieskompresowanych oraz video, w tym plików ISO.

"Każdy format, łatwy dostęp, niesamowita elastyczność" to najkrótsza charakterystyka Dune HD.

Zobacz ofertę Dune HD w RMS.pl

 


 
Onkyo razem z Imagination Technologies i Pure
Aktualność
+ 7
+ 1
czwartek, 06 grudnia 2012

Onkyo poważnie myśli o technologiach, które zmienią branżę audio-video w ciągu najbliższych kilku lat.

Dlatego też amerykańsko-japońska marka wkupiła się w łaski jednego z największych producentów przewodowych i bezprzewodowych technologii przesyłu dźwięku. W zamian Onkyo będzie sprzedawało konsumencką marką Imagination Technologies, czyli Pure.

Głównym celem Onkyo jest przystosowanie sprzętu kina domowego i stereo do możliwości jakie daje cloud computing, czyli w tym konkretnym wypadku przechowywania plików na zewnętrznych serwerach z natychmiastowym dostępem.

Zobacz ofertę Onkyo w RMS.pl


 
WiMP w Polsce - na razie w wersji beta
Aktualność
+ 7
+ 0
wtorek, 04 grudnia 2012

WiMP to seryjnie nagradzany skandynawski serwis streamingowy z popularną muzyką w ilości 18 milionów sztuk!

Aktualnie WiMP dostępny jest bezpłatnie w wersji beta. Ma jednak wielki szkopuł - aby zeń korzystać należy podać numer swojego telefonu. W przyszłym roku Skandynawowie zapowiadają pełną wersję, ale juz teraz można pobrać aplikacje na iOS oraz Androida. Innymi słowy, z WiMPa można korzystać także na smartfonach.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to jest bardzo słabo - darmowa wersja operuje jakością 64 kbit/s AAC+, zaś wersja premium to 256 kbit/s AAC - niestety w Polsce jeszcze niedostępna. Ogółem w obu przypadkach to zdecydowanie za mało.

Ciekawie za to prezentuje się funkcjonalność: mamy tu radio z różnymi gatunkami muzycznymi, zaawansowaną wyszukiwarkę z funkcjami playlist przeznaczonych do określonych czynności (np playlista do biegania). Ponadto możemy śledzić cudze playlisty - całkiem jak w YouTube.com. Naturalnie, istnieje możliwość połączenia się z kontem Facebookowym i chwalenie się swoją muzyką.

Czy WiMP przyjmie się w Polsce? Nie wiadomo, wbrew pozorom nie jest to usługa, które użytkownicy idą w miliony. W całej Europie ma 350 tys użytkowników - jak na tak bogatą bazę muzyczną to umiarkowana liczba. Jednego WiMPowi odmówić nie można - świetnego PRu, którego powinni uczyć się konkurenci np Deezer.


 
REDRAY - pierwszy w historii player 4K Ultra HD
Aktualność
+ 4
+ 1
poniedziałek, 03 grudnia 2012

Słynny producent kamer 4K i 5K firma Red Digital Cinema wprowadza na rynek pierwszy w historii player plików 4K.

REDRAY poradzi sobie z rozdzielczością większą niż 4K - dochodzącą do 4096x2160 pikseli - także w 3D, oraz przy 60 klatkach na sekundę! Domyślne materiały będzie można oglądać w formacie mp4 oraz *.red, jak można się domyślać nakręcone którąś z kamer z serii RED 4K.

Poza tym, producent dostarcza oprogramowanie, które pozwala konwertować dowolny materiał do formatu RED. Co więcej, odtwarzacz umożliwia up-scaling do 4K. Podstawy dysk twardy dostarczany z REDRAY'em ma pojemność 1 terabajta jednak istnieje możliwość powiększenia go lub skorzystania z nośników USB oraz NASa.

Komunikacja z zestawem kina domowego odbywa się poprzez klasyczne gniazda HDMI - odtwarzacz posiada komplet wyjść zarówno w wersji 1.4a jak i 1.3c.

 


 
CES 2013 Innovations: Harman bierze wszystko
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 20 listopada 2012

W tym roku aż 4 nagrody CES dla największych innowacji trafiły do produktów Harmana. To niespotykany do tej pory rekord.

Pierwsze nagrodzone urządzenie to multimedialne centrum kina domowego Harman BDS-577. Łączy w sobie odtwarzacz Blu-ray 3D, wzmacniacz kina domowego 5.1, bezprzewodowe łącze Bluetooth i Airplay oraz urządzenie streamujące audio i video. Ponadto może być kontrolowane przez aplikację smartfonową Apple lub Android.

Następnie mamy amplituner Harman Kardon AV-370, który łączy wybitną jakość dźwięku z łącznością bezprzewodową (ponownie Bluetooth i Airplay) oraz dwiema niezależnymi strefami audio. Inne nagrodzone urządzenia to: Harman Soundsticks Wireless oraz Harman BTA 10.

Cena i specyfikacja Harman Kardon AVR-370

 


 
HighResAudio - muzyka Warner Music w plikach HD!
Aktualność
+ 6
+ 1
środa, 14 listopada 2012

Warner Music wystarczająco długo przyglądał się sukcesom HDTracks sklepu z muzyką Cheskiego.

Sprzedaż musiała być obiecująca, skoro pierwsza z wielkich wytwórni zdecydowała się otworzyć światowy sklep z audiofilskimi plikami. Co więcej, Warner Bros nie czyni trudności z kopiowaniem i nagrywaniem plików na prywatny użytek. Ponadto, Warner szczegółowo informuje na stronach jakich programów warto używać oraz jakie urządzenia obsługują pliki hi-res. WWW.highresaudio.com to spełnienie marzeń każdego audiofila.

Mamy tu do wyboru:

- FLAC Studio Master: 24-Bit/ 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.2kHz, 192kHz, 352.8kHz and 96kHz/ 5.1 Surround Sound

- AIFF / ALAC Studio Master: 24-Bit/ 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.2kHz, 192kHz, 352.8kHz

- WAV Studio Master: 24-Bit/ 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz , 176.2kHz, 192kHz and 352.8kHz

- DXD WAV and FLAC: 352.8kHz

- DSD (Direct Stream Digital): 1bit, 2.8MHz

 

 


 


Strona 7 z 12