Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
McIntosh McAire - audiofilskie niebo się zawaliło
Aktualność
+ 6
+ 0
środa, 07 listopada 2012

McAire to sieciowy system all in one klasy hi-end z przeznaczeniem do użytkowania z produktami Apple.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że jest to system produkcji McIntosha. Renomowany producent znakomitych wzmacniaczy w końcu ugiął się i podążył za modą na handheldy z muzyką. McAire wyposażono w bezprzewodowe technologie AirPlay oraz Wi-Fi. Ponadto potrafi streamingować muzykę. Cały system waży 20kg i składają się na niego dwa 4-calowe woofery, dwie dwucalowe średniotonówki oraz 3/4 calowe wysokotonówki.

Producent nie podaje sumarycznej mocy systemu.


 
Deezer częściowo za darmo, Spotify wchodzi do Pols...
Aktualność
+ 3
+ 0
poniedziałek, 22 października 2012

Nareszcie mamy nieśmiałe próby rozruszania skostniałego polskiego rynku muzyki strumieniowej.

Deezer ogłosił udostępnienie darmowego profilu w 76 krajach świata, w tym jak sprawdziliśmy osobiście także w Polsce. Teraz za darmo dzięki Deezerowi możemy skorzystać ze sporej części 20-milionowej biblioteki muzycznej. W razie, gdyby komuś serwis przypadł do gustu, wystarczy 15zł miesięcznie za pełny dostęp z właściwie dowolnego urządzenia z dostępem do sieci. Jedyna wada to jakość mp3 utworów.

Druga informacja to plany skandynawskiego Spotify, który być może w końcu pojawi się w Polsce od nowego roku. Jednak podobnie jak Deezer będzie to oferta skierowana do mniej wymagającego jakościowo użytkownika, któremu wystarcza jakość dźwięku mp3.

Wszystkim tym, którzy chcieliby skorzystać z Deezer w swoim domu bezprzewodowo i bez udziału komputera lub laptopa polecamy produkty Sonosa, które domyślnie obsługują streamingową usługę z Francji.

 

Zobacz ofertę urządzeń Sonos


 
Oppo BDP-103 i BDP-105 - kombajn po amerykańsku.
Aktualność
+ 6
+ 1
środa, 03 października 2012

Ulubiona marka maniaków łączenia kina domowego ze stereo zapowiedziała zakończenie produkcji BDP-93 oraz BDP-95 i to raptem po dwóch latach!

Nie wiadomo, czy zmiana modelu na nowy wynika z ambicji Oppo, czy może z wyższej konieczności w postaci awaryjności sprzętu lub narzekań odbiorców na braki w funkcjonalnośći. W każdym razie, pierwszy do sprzedaży wejdzie BDP-103, który poza obsługą 3D będzie mógł konwertować materiały 2D do 3D. Tradycyjnie już obsłuży SACD, HDCD oraz DVD-Audio. Z ciekawszych formatów video zadziała: AVI, MKV, MP4, AVCHD oraz bezstratne audio WAV i FLAC. A wszystko to także przez gniazdo USB.

Świetnie przedstawia się funkcjonalność sieciowa - BDP-103 dogada się z wybranymi usługami sieciowymi w postaci Pandory, Netflixu, VUDU, YouTube, Pandora, Film Fresh. Niestety, mało która z powyższych usług jest dostępna w Polsce.

O ile powyższe funkcje są dostępne w wielu odtwarzaczach sieciowych, to ich połączenie z wysokiej klasy sekcją cyfrowo-analogową to rzadkość, która stanowi o sile Oppo. Dlatego Oppo po raz kolejny postawiło na procesor cyfrowy obrazu od Marvella, który pozwala na up-scaling do 4K. Nie zdradzono szczegółów sekcji analogowej, ale pierwsze parametry wyglądają bardzo obiecująco: odstęp sygnał szum na poziomie 115dB oraz THD mniejsze niż 0.006%.

Wiadomo za to, że BDP-105 otrzyma w sekcji cyfrowej przetworniki DAC ESS Sabre32. Co więcej, BDP-105 otrzyma asynchroniczny USB DAC 2.0, co pozwoli zainstalować go jako kartę dźwiękową w komputerze.

 

 


 
Pono - nowy format cyfrowy od Neila Younga.
Aktualność
+ 0
+ 1
poniedziałek, 01 października 2012

Neil Young, muzyczny buntownik z 70-ką na karku planuje w przyszłym roku odmienić rynek hi-fi.

Pono to nazwa projektu, który obejmuje nowy format bezstratnych plików cyfrowych hi-res, streamingowe usługi sieciowe, oraz prawdopodobnie przenośne odtwarzacze o wysokiej jakości dźwięku. Innymi słowy, Neil Young mierzy wysoko, bo w samego Apple'a. Opis systemu jako żywo przypomina ekosystem formatów, usług i sprzętu firmy Apple. Z tym, że Young na pierwszym miejscu stawia jakość dźwięku, która ma być maksymalnie zbliżona do materiału studyjnego. Nic nie wiadomo na temat tego, czy nowy format ma być otwarty, co jest pytaniem zasadniczym.

Brakuje także jakichkolwiek szczegółów co do samej usługi, poza tym, że ma to być chmura z gęstymi plikami połączona ze sklepem.

 


 
Denon DNP-F109 - prosty i wygodny?
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 26 września 2012

DNP-F109 ma szansę zawojować rynek hi-fi.

Nowy Denon nie oferuje bardzo dużo w świetnej cenie. Mamy za to dobry standard i świetny design w bardzo rozsądnej cenie. DNP-F109 w założeniu ma być elementem miniwieży sygnowanym logo Denona, ale jego możliwości są dużo szersze. To pełnoprawny odtwarzacz sieciowy z wbudowanym Wi-Fi oraz wejściem ethernet dla serwerów NAS oraz routerów. O szerszą funkcjonalność dba coaxialne wyjście cyfrowe, co w zupełności powinno zaspokoić potrzeby budżetowych zestawów audiofilskich. Jeśli chodzi o obsługę formatów audio to mamy tu MP3, WMA, Flac i WAV 192/24 oraz ALAC. Na pokładzie jest także radio RDS.

Trudno wymagać czegoś więcej.

Cena i specyfikacja Denon DNP-F109


 
Yamaha CD-N500 - odtwarzacz sieciowy i CD w jednym.
Aktualność
+ 3
+ 0
wtorek, 04 września 2012

Jakie to proste i dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej?

Już niedługo Yamaha rozwiąże problemy wszystkich tych, którzy posiadają zarówno zbiory CD, jak i plików cyfrowych, oraz tych, którzy wcale nie mają ochoty rippować swoich albumów CD do FLAC i WAV. Na ratunek przychodzi CD-N500 - połączenie odtwarzacza CD oraz sieciowego odtwarzacza najróżniejszych plików. CD-N500 poradzi sobie z odtwarzaniem muzyki z USB oraz z sieci - dzięki zgodności z DLNA 1.5.

Ponadto, odtwarzacz został przystosowany do przesłania sygnału do wyższej klasy wolnostojącego DACa - z pomocą złącz coaxial i optical.

 

Cena i specyfikacja Yamaha CD-N500


 


Strona 8 z 12