Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
Yamaha CD-N500 - odtwarzacz sieciowy i CD w jednym.
Aktualność
+ 3
+ 0
wtorek, 04 września 2012

Jakie to proste i dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej?

Już niedługo Yamaha rozwiąże problemy wszystkich tych, którzy posiadają zarówno zbiory CD, jak i plików cyfrowych, oraz tych, którzy wcale nie mają ochoty rippować swoich albumów CD do FLAC i WAV. Na ratunek przychodzi CD-N500 - połączenie odtwarzacza CD oraz sieciowego odtwarzacza najróżniejszych plików. CD-N500 poradzi sobie z odtwarzaniem muzyki z USB oraz z sieci - dzięki zgodności z DLNA 1.5.

Ponadto, odtwarzacz został przystosowany do przesłania sygnału do wyższej klasy wolnostojącego DACa - z pomocą złącz coaxial i optical.

 

Cena i specyfikacja Yamaha CD-N500


 
Cambridge Audio Stream Magic 6 z rekomendacją What ...
Aktualność
+ 5
+ 0
piątek, 10 sierpnia 2012

Cambridge Audio wyrasta na eksperta średniopółkowych odtwarzaczy sieciowych.

Po nagradzanym i ciepło przyjętym przez klientów NP30 przyszła kolej na bardziej zaawansowaną konstrukcje - Stream Magic 6. Redaktorzy What Hi-Fi ponownie docenili świetne połączenie brzmienia i funkcjonalości. Dźwięk dostarczany przez Stream Magic 6 jest otwarty, dynamiczny, zwarty i zajmujący. Dodatkowo odtwarzacz wyposażono w możliwość zmiany filtrów, która jest już znana z innych przetworników wolnostojących od Brytyjczyków. Chociaż różnice są niewielkie i dotyczą nieco innego potraktowania wysokich tonów - warto się z możliwościami filtrów dołożonych od CA zapoznać. Wielką zaletą jest bogactwo złącz, w tym zbalansowane wyjście stereo XLR oraz dużo wejść cyfrowych, w tym USB dla gęstych plików. Dodajmy do tego wszystkiego aktualizację oprogramowania, dzięki której CA obsługuje gapless.

Minus jest tylko jeden - brak obsługi plików 24bit/192 kHz przez sieć ethernet.

Cena i specyfikacja Cambridge Audio Stream Magic 6


 
Rotel seria 12 - następca 06SE.
Aktualność
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 9
+ 0
wtorek, 10 lipca 2012

Rotel właśnie wprowadził do sprzedaży nową serię komponentów hi-fi, które zastąpią niezwykle udaną linie 06SE.

Chociaż nowa seria w dalszym ciągu jest uzupełniana o odtwarzacz CD, to Rotel stawia coraz większy nacisk na streaming sieciowy. Do takiego stopnia, że nawet stary dobry cedek w nowym wydaniu (RA-12) został obowiązkowo doposażony w szereg sieciowych udogodnień. Inną pozostałością po klasycznym hi-fi jest wciąż produkowany tuner FM, nazwany RT-11, który de facto jest ogołoconą z funkcji sieciową wersją RT-12 - multifunkcjonalnego odtwarzacza sieciowego z tunerem FM. Rotel zmierza więc drogą amerykańskiego NADa.

Fundamentem serii pozostają trzy wzmacniacze - RA-10, RA-11 oraz RA-12. Wszystkie posiadają komplet cyfrowych wejść oraz DAC Wolfson DM8740 na pokładzie. RA-11 oraz RA-12 dysponują do tego funkcjami sieciowymi.

Robi się multimedialnie.

 

 


 
Pioneer BDP-150-K - Blu-ray na wypasie.
Aktualność
+ 9
+ 0
poniedziałek, 18 czerwca 2012

BDP-150 to kolejny odtwarzacz Blu-ray od japońskiego Pioneera, który za punkt honoru postawił sobie stworzyć tani odtwarzacz multiformatowy.

Stąd też, 150ka obsługuje format SACD oraz posiada wejście ethernet i USB dla obsługi plików FLAC, WMA czy też DivX. Ciekawostką jest obsługa nowego standardu DLNA 2. W przeciwieństwie do produktów Denona lub Marantza Pioneer nie żałuje wyjść cyfrowych i analogowych audio-video.

Cena i specyfikacja Pioneer BDP-150-K


 
Marantz NA11S1 - hi-end strumieniowy.
Aktualność
+ 2
+ 0
poniedziałek, 21 maja 2012

Marantz idzie w ślady amerykańskiego NADa, który niedawno zaprezentował hi-endowe systemy strumieniowe plików. Oferta Japończyków jest zdecydowanie skromniejsza - jak na razie do wprowadzenia na rynek przygotowywany jest NA11S1, który poradzi sobie z praktycznie każdym gęstym plikiem na rynku. Do tego legitymuje się znakomitym stosunkiem sygnał/szum na poziomie 110dB.

 

Cena i specyfikacja Marantz NA-11S1


 
NAD M50 - hiendowy cyfrowy odtwarzacz muzyczny.
Aktualność
+ 3
+ 0
poniedziałek, 14 maja 2012

M50 to kolejna odsłona nowych produktów serii Masters, które określa się mianem cyfrowych. Jest to forma nowatorskiego odtwarzacza strumieniowego z obsługą dysków twardych oraz wyjściem HDMI i napędem CD/DVD. M50 dekoduje formaty takie jak: FLAC, ALAC, MP3, WMA, AAC, Ogg oraz WAV PCM do 24 bitów. Odtwarzacz znakomicie paruje się z serwerem M52, do którego potrafi automatycznie zgrywać płyty CD oraz DVD.

Cena i specyfikacja NAD M50

 


 


Strona 9 z 12