Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Stereo Odtwarzacze strumieniowe
7.1 dostępne w streamingu
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 24 października 2011
Dolby Laboratories oficjalnie ogłosił debiut technologii dźwięku 7.1 dla zdalnych materiałów strumieniowych. Oznacza to, że materiały filmowe umieszczane na płatnych stronach mogą być od teraz kodowane w jakości audio 7.1. Być może z czasem tego typu materiały pojawią się także na bezpłatnych stronach np YouTube.com.

 
Cocktail Audio X10 - zripuj CD-Audio do FLAC
Aktualność
+ 0
+ 1
piątek, 15 lipca 2011
Cocktail Audio X10 to hybryda odtwarzacza sieciowego, strumieniowego, płyt CD oraz wzmacniacza. Odtwarzacz radzi sobie z większością plików audio - zarówno tych skompresowanych jak i nieskompresowanych. Ponadto jego oprogramowanie pozwala na budowanie muzycznej bazy danych poprzez zgrywanie muzyki z płyt CD oraz winyli (po podłączeniu gramofonu) a także konwersje do formatów: MP3, OGG, FLAC lub WAV. Kolejna cecha X10 to pełne usieciowienie. Cocktail jest w stanie pracować z jednej strony jako serwer danych (z podłączonym dyskiem 3.5 cala), a z drugiej potrafi sam korzystać z udostępnionych zasobów sieciowych.Bez problemu radzi sobie także z obsługą radia internetowego.

 
NAD C446 - kolejny odtwarzacz sieciowy z UK
Aktualność
+ 1
+ 0
czwartek, 19 maja 2011
Po ciepło przyjętym na świecie i w Polsce Cambridge Audio NP30 NAD zapowiedział własny odtwarzacz sieciowy, zbudowany na bazie tunera radiowego. Jest to odmienny sposób implementacji funkcji sieciowych, który zakłada w dalszym ciągu istnienie odtwarzacza CD w systemie stereo. Poza standardowymi funkcjami, które już znamy z innych odtwarzaczy z DAC, C446 pozwoli na budowanie własnych playlist.

 
Test Marantz NA7004,Cambridge Audio NP30
Test
+ 0
+ 0
niedziela, 15 maja 2011
Odsłuchiwany system:

- źródło: Marantz NA7004,Cambridge Audio NP30, pendrive w formacie FAT32, pliki FLAC.
- wzmacniacze: NAD M3
- kolumny: Paradigm Studio 60 v.5,
interkonekty: Ultralink Discovery
kable głośnikowe: Wireworld Solstice 6
Więcej…

 
HRT iStreamer - USB DAC dla Apple
Aktualność
+ 1
+ 0
środa, 22 grudnia 2010
iStreamer to kolejne urządzenie, które pozwala na wpięcie produktów Apple do systemu stereo lub kina domowego. High Resolution Technologies zapewnia, że urządzenie oferuje jakość dźwięku na poziomie dobrego odtwarzacza CD Hi-Fi. Nowość od HRT posiada dedykowany kabel dla iPodów i iPhonów wszystkich generacji oraz wyjścia 2xRCA dla sprzętu audio. Cena to ok 400 USD w Stanach Zjednoczonych.

 
Nowa wersja systemu muzycznego - Arcam Solo Neo
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 25 stycznia 2010
Korzystając z targów CES 2010 Arcam ogłosił wypuszczenie na rynek nowego produktu. Solo Neo to kombajn multimedialny, który posiada wyjście ethernet oraz moduł Wi-Fi wraz z anteną, które pozwalający na komunikację z innymi urządzeniami WiFi oraz routerem internetowym. Tym samym dostajemy możliwość korzystania z nieprzebranych zasobów internetowych stacji radiowych. Solo Neo obsługuje wszystkie popularne cyfrowe formaty muzyczne czyli mp3, flac, wav, aac. Na wyposażeniu systemu Arcama znajdziemy pięc wejść line-in i jedno wyjście nagrywające oraz odtwarzacz płyt CD/CD-R/CD-RW. Z ciekawostek warto wymienić opcję Zone 2, która pozwala niezależnie obsłużyć dwa wzmacniacze. Za przetwarzanie dźwięku odpowiada 24-bitowy procesor Wolfson.

 


Strona 12 z 12